bugün

hareket noktası olarak alındığında kişiye mutsuzluktan başka bişey getirmeyecek olan ve ne yazık ki insanoğlunu esir alarak dünyayı ego patlamasından dolayı yaşanılamayacak hale getiren kelime.
varoluşun temeli. tatmin yoluyla beslenen dünya paraziti. çevresindeki gerçekleri tüketmekle kalmaz hayal yoluyla yeni tatmin yolları kurgular ve hayatı şekillendirir. ölümsüz olduğu masalıyla ölene kadar sakinleştirilebilir. sosyolojik hücredir. dünya nüfusu kadar ben vardır.
arapçası için: (bkz: ene)
(bkz: benjamin linus)
(bkz: balmsd)
yanlış seçeneği işaretlemişim. kusura bakmayın ama bu ben değilim. (bkz: e şıkkı) (bkz: hiçbiri)
"ilk entryleri" kısmının çıkarılmasını istediğim sözlük fasilitesi.

bunun yanında kullanılmayan bölümlere "pek bisey yok", "hic favori entryisi yok.", "henüz yeterince entrysi oylanmamış" yazılacağına orada bulunmasın daha iyi. yani şöyle; mesela benim hiç favori entrim yok diyelim o halde "işte budur üstat" diye bir istatistik gözükmesin, aynı şekilde "istatistik dereceleri" de kullanılmıyorsa orada gözükmesin. boşu boşuna kalabalık yapıyor orada, listeyi uzatıyor, kafa karıştırıyor...
barış akarsu'nun düşmeden bulutlara koşmam gerek adlı albümünde iki versiyon olmak üzere söylediği sözleri manidar bir şarkı. viola ve akustik gitarla çalınmış olanı olan akustik versiyonu tercih edilmelidir..

hep bir şeyler içinde
kaybolduk sessizce
tükendi umutlar
yaşanmadan gizlice

bir zehir sardı bedeni
öldürmeyen süründüren
razıyım artık yeter
ne olur kurtar ben'i

kayboldum tenimden
ne gelir ki elimden
fırlattım tüm yalanları
çırıpçıplak kaldım birden..
ben(türkçe)
i(ingilizce)
yo(ispanyolca)
ene(arapça)

çaylakların sağdaki çaylaksınız yazısına itibar etmeyip durumda bir değişiklik var mı diye umutla zırp pırt tıkladıkları mor kutucuk.

(bkz: Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım valla)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.