lan ben 18 aydan düşer düşmez gittim 15 ay yaptım akü!
Seni yönetenler sana bunu reva gördüğü için, kime oy verdinse gibip ona sızlanabilirsin şeklinde cevaplanabilecek sorunsaldır.
askerlik şayet sıcak bölge de değilsen, acemi birliğinden sonra bitiyor.
ondan sonrası, beleş köle misali...ucuz işçi...hatta beleş işçi...
bende 12 ay yaptım
ama astek olarak.
ben niye 21 ay yaptım amk dedirtir.
yönetime sorulması gereken sorudur. bu soru "bedelli çıksa koşa koşa giderdim"in farklı ifade edilişinden başka bir şey değildir.

e diyoruz kardeşim bizi öptüler diye kuduran tayfadan başka aklı başında adam bedelli ile vatan sevgisini ilişkilendirmiyor ki.
Konuşma lan ben 18 ay yaptım.
Bir şey demiyorum da...
Fakir olduğundan olabilir mi?
O zamanın şartlarıyla 12 ay yaptın. Şu zamanda para lazım yeğenim ..
Ben 19 ay yaptım hemde aynı birlikte...
görsel
fakir olduğun ya da bedelli ücreti benim dönemimdeki gibi yüksek olduğu içindir.
Fakir olduğun için. Hahaha.
Oy verme ve askerlik yapma dışında hiçbir fonksiyonu olmayan Fakir bir eziksin çünkü.

Gerçi bende öyleyim kime söylüyorsam.
çoook basit bir cevabı olan soru.

Ülkendeki askerlik sistemi de, her şey gibi boktan, içi boşaltılmış plansız programsız ve insan sömürmeye dayanan bir sistem olduğu için. Cevabı bu şekilde.

hayır anlamadığım şu; "bedellilere" neden soruyorsun bunu? Bedellilere ne kardeş senin askerliğinden? Biz mi kışlaya yolladık seni zorla?

haksızlık mı? dibine kadar.

Bana yardımcı olan olmasaydı (ki olmayabilirdi de. ailesinin durumu iyi olmayan, barmenlik yapan ve 1 aydır iş bulamayan bildiğin fakirin tekiyim) ben de yapamayacaktım.

ama bu haksızlığı yaratan devletin verdiği haktan yararlanan vatandaş değil, devletin kendisidir.

git devletine sor bunu bence.