bugün

' ben ondan farklı düşünemez miyim, ben adam değil miyim ' diye devam eden üstad kadir mısıroğlu'na ait ifade.

Ağzına sağlık hocam, lafı gediğine oturtmuşsun. Mecbur muyuz kardeşim yav ?

http://www.youtube.com/watch?v=wtpizgw27tY
peki, biz recep tayyip erdoğan'ı sevmek zorunda mıyız? neden onu sevmediğimizde pkklı, fetöcü, şu, bu oluyoruz da siz atatürk'ü sevmeyince en kral oluyorsunuz?

bi' siktirin gidin ya, bi' siktirin gidin.

insanın sinirini bozan soru cümlesidir.
bizde
senin Türk vatandası oldugunu kabul etmeye mecbur olmadığımız kadar.
"değilsin" cevabına sahip sorudur. tabi bu g.t oğlanlığı hakkını da vermiyor kimseye bu da biline..

bunun gibi meczuplar zaten sevmesin atayı. bunların sevgisine ihtiyacı yok şu lağım akan ağızları kapalı kalsın kafi..
şempanzeler ve şempanze gibi düşünenlerin düşünme zorunluluğu yoktur. ki öyle bir yetenekleri de yoktur. çünkü beyinleri ya da idrak yetenekleri yoktur. muz yerler. amcık amcık konuşurlar.
on numara beyandır.
"Şu an şu şöyle bu böyleyse atam sayesinde" "beğenmiyosan ...tir git" söylemlerini lügatınızdan çıkarsanız kekeler durursunuz muhtemelen. Adam akıllı bi savunmanız, gerçek birer FiKRiNiZ varsa yazın pliz. Çomarlığın (!) lüzumu yok efenim.. Kokmayınız.
Yav şunlara bak yav. "Atam" dediğiniz insanı asıl değersizleştiren sizsiniz. Madem o kadar yüce, neden o nefret ettiğin rte ile kıyaslıyorsun? "Böz sözön ördöğönö sövmönözö böşöy döyör möyöz" ........
genel olarak kimsenin kimseyi sevme zorunluluğu yoktur ama saygı duyma zorunluluğu vardır.
kendisine dahi faydası olmayan kişilerin, üzerinde yaşadığı topraklarda bulunan değerleri savunmanın bedelini defalarca ödemiş bir vatan evladını sevmek borcudur borcu...
Atatürk'ün dinimizle dalga geçtiğini iddia edenler, eminim dinimizide Kuran'dan değil, Cübbeliden, Soytarıoğlundan, Nursaçandan (artık nuru neresinden saçıyorsa) öğrenenlerdir. Ayrıca tabi bizi yönetenler çok dindar, çalmadılar, çırpmadılar, yolsuzluk yapmadılar, pkklılarla görüşmediler, oyüzdende sevmiyor olabilirsiniz. Atatürk'e kurban olun. NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE
Sevmeye degil ama Saygı duymaya mecbursun eger bu ulkede yasiyorsan bu ulkenin vatandasiyim diyorsan kusura bakma kardesim SAYGI DUYMAK ZORUNDASIN.

Kimse kimseyi sevmek zorunda degil. Ama herkes birbirine saygı duymak zorunda toplumun huzuru icin!
(bkz: sen gelme ulan ayı)
Sevmeyebilirsin ama küfür edemezsin.
Hakaret edemezsin.
Aşağılamaya calisamazsin.
Sadece saygı duyacaksin.
(bkz: Atatürk bey diyeceksiniz)
https://youtube.com/6kgxBh4Hm1k
Mecbur değilsin istersen ATATÜRK ün bitmeyen zorluklara rağmen yedi düveli yenerek kurduğu ülkede onu sevmemeye devam et.
buna mecbur olmadığın için en azından mustafa kemal'e minnettar olmalısın.
görsel

Mecbur değilsin. Sevr i imzalayıp ülkeyi ingiltere, Fransa, Yunanistan' a peşkeş çekip ingiliz gemisine binip kaçan Vahdettin' i sevebilirsin.
Kim buna mecbur seveceksin demiş çok merak ediyorum.
Ben yıllardır sevmiyorum mesela kimse de hayir seveceksin diye zorlamadi. Kadir misirci yida sevmiyorum, rte yi de sevmiyorum, osmanli padisahlarini da sevmiyorum.
Sevsem ne sevmesem ne.
Milletini sevmek yeterli. Gerisi tırt.
Tapacağın ilahi bir güç vardır ya da yoktur ancak her insanın hayatında saygı duyması gereken bir şahsiyet olmalıdır diye düşünüyorum. Bir büyüğün olur hatta ve hatta yaşça küçüğün bile olabilir. işte mustafa kemal atatürk ise bu ülkenin gurur duyduğu atasıdır.

Bazı devlet büyüklerine tapıldığı gibi atatürk'e tapılmaz, önünde secde edilmez, ona kulluk yapılmaz.
Mustafa kemal atatürk'ün izinden gidilir, yaptığı takdire şayan işler örnek alınır.

Sevmeye mecbur değilsin ama onun sahip çıktığı topraklarda özgürce yaşayabiliyorsan saygı duymalısın diye düşünüyorum.
ben her gün küp şeklinde yapıya dönüp eğilip kalkmak zorunda mıyım? şeklinde basit bir diyalektikle cevap verilecek cümledir.

cevap tabii ki değilsin olacaktır ama gel de bunu ailemize ve yetiştiğimiz topluma anlat delikanlı derim.

5 yaşından itibaren şuna inanacaksın şunu yapacaksın, şu kişi peygamberdir şu dinler yalandır şu mezhep bizim mezhep buna itikat edeceksin bla bla bla yoksa yanarsın diye beynimi ziken onlar çünkü.

'inanmıyorum lan bunlara, hepsi safsata inanmak zorunda mıyım?' deyince olayı evlatlıktan redde kadar götürürler. toplum sözüm ona dışlar seni falan. eeee? bu durumda zorunda olmadığım bir inancı zorla çocukluktan itibaren yerleştiren, bu kurallara göre içinde yaşadığım çevreyi kurallarla örenler kimler? önce onu bir düşün.
sevmek zorundasın arkadaş bu Ulu Önderi görmezden gelemezsin,yaptıkları tüm icraatları öyle yerinde öyle müthiş ki sevmekten öteye gitmelisin, illa sevmicem diyorsan saygı duyacaksın atıp tutmayacaksın yerini bileceksin, onun kurduğu bu ülke bu cumhuriyet her zaman var olacaktır, böyle adamların dediklerine inanıyorsan zaten pek cahilsin.
http://www.gazete2023.com..._tarihci_h41381_4cd85.png
Ingiliz kazansaydı ne halife giderdi ne de padişah diyen bir tipin açıklamasıdır.bir an hewal açıklaması sandım.
Yoo değilsin.

Kimse kimseyi sevmeye mecbur değil.

Sevmezseniz sevmeyin amk bize ne?
Değilsin kardeşim.SAYGI duymak zorundasın ama.Saygı duymak,dil uzatmamak,yhaa biz o olmadan da yine kurtulurduk zatiiii gibi kıçım kıçım yorumlar yapmamak zorundasın.Sırf içinde bulunduğun ortamda farklı olmak ya da olduğunu kanıtlamak için her fırsatta ben sevmiyorum naaptı ki yok öyle yok böyle diyen türlü insanla her alanda karşılaşıyoruz.Sevmeyebilirsin kardeşim ama saygı duymayı bilmiyorsan bir insanın zekasına,vatan aşkına,milletine sadakatine susup oturup bok yiyeceksin.Afiyet olsun.