bugün

ortamda kendini önemsiz bir ayrıntı gibi görmekten mütevvellit, farkedildiğine inanamamış olmaktan kaynaklanan düşüncelerin, hislerin ve belki daha başka şeylerin sürüklediği, komplike zavallılık sorusu veya emin olana kadar bir şekilde kurnazca fakat gene içindeki acınasılığı fark ettiren, oyalama cevabıdır.
yukarıdaki herşeye rağmen eksik kalan tanıma ek olarak, öğretmeni tarafından çalışmadığı tespit edilmiş öğrenci psikolocisidir bu "ben mi?" meselesi.

- sen bu soruyu biliyor musun? evladım.
* ben mi?
(adam gözünün içine bakıyor zaten, neredeyse yiyecek seni)
- yok, kilimciyle kör hacı.

- erinç sen söyle bakalım?
* ben mi?
- başka erinç var mı? burda çocum.

- sen nereliydin?
* ben mi? (el böyle kendini işaret eder şekilde)
- yok yanındakine soruyorum.
* hııı, taam.
- sen ulan!, sen!

- niye öyle baktın bana?
* ben mi?
- yok dedem.
* haaa. bi an ben zannettim.
- tıh!, allahım yaa..
insanlık tarihi boyunca kurulan en aptal soru cümlesi. ''gelinim olur musun?'' sorusu bile yanında çok daha anlamlı kalıyor düşününce. bu cevabı veren psikoloji ortaokul, lise yıllarımıza uzanıyor aslında. bilinçaltında ''ulan şimdi sıçtık, zaman kazanayım bari'' düşüncesidir bunu sorduran.

derste neredeyse okey çevirecektir ibne öğrenci, yarım saattir yaprak dökümündeki cevriye hanım gibi kafasını zikmektedir sınıfın. ee hocada şamar oğlanı değil orada, şalterleri atınca işaret parmağıyla göstererek..

- sen kalk bakayım, ne konuşup duruyorsun, bizede anlat bakalım
+ şeyy ben mi hocam? (yok ben, ulan bari ayağa kalkma bu soruyu sorcaksan)
- sen sen, ne konuşuyorsun?
+(hala ikna olmamıştır, arkadaşlarına döner) ben mi ya? oğlum serhat sen mi konuştun? kim konuştu ya? hocam ben değil, söylesenize oğlum ben konuşmadım.
- otur oğlum, numaranı söyle

sıfırı alınca aklı başına gelmez bu psikoloji insanının. çenesi hala düşüktür üniversite yıllarında, gelir sizi bulur. sevgilinizle aranızı bozar patavatsızlığı yüzünden..

- ahmet gel biraz konuşalım
+ tamam abi
- oğlum sen ne demişsin necla'ya? kız aradı beni gecenin bir körü, ağlıyor. ahmet bana eski sevgilinden bahsetti, hala arıyormuş seni falan dedi. aptal mısın oğlum sen, ne anlatıyorsun?
+ ben mi anlatmışım?
- yok eben anlatmış, kıçına vurduklarında hiç ağlamamışın, öyle dedi. çok tatlıymışsın.

ahmet peşinizi bırakmaz hayatın her evresinde. okulu bitirirsiniz, sırada askerlik var. şimdi sıçtık işte. bu sefer sorunun sorulma amacı farklıdır, tamamen taşşak kokar. ıyyyyy.

+ kafkaf nereye gidiyorsun?
- başçavuş içtimayı al dedi, adamları toplayacağım, sizde geçin yavaştan
+ ben mi toplayayım poşetttttttttttttttttt? hahhahhahhhahhha

lan ben evde osura osura uyurken sen içtimaya çıkıyordun, ben eve döneceğim sen 5 ay daha ben miiiii? diye bağıracaksın sağa sola demek geliyor insanın içinden ama işte.

askerlik demişken yarın 323 kd.ler birliklerine teslim olacak. onlarada hayırlı tezkereler dileyelim. ama dedeleri olarak şu bakınızı vermezsek olmaz.

(bkz: ben mi gideyim)
- benimle çıkar mısın?
+ ben mi?
- ...

ortaokuldayken, ilk çıkma teklifi etme deneyimimin hepsi bu diyalogdan ibaretti. yani karşı cinsle ilişkilerimin miladı da diyebilirim.

geldiğim noktada sorgulamıyor değilim "neden böyle oldu?" diye. sagopa sakallarımı sıvazlıyor, sıvazlıyor ama bir sonuca ulaşamıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=b8a1ADCe46w
Ben mi? Ben ne mi olmak istiyorum?
Coğrafyana iklim, Saçlarına yağmur,
Ruhuna "aşk"...
Ben toprak olmak istiyorum bastığın yere... Yüzünü astığın yere neşe, Adının anlamını niteleyen sıfat olmak istiyorum...
*
cep telefonundan aradığınız kişinin , neredesin , ne yapıyorsun gibi sorulara karşılık olarak verdiği anlamsız sorudur.
sorulan soruya cevap uydururken zaman kazanmak için kullanılan soru cümlesidir.