yazarlık yapmakta olduğu sözlüğü bırakıp başka sözlüğe gideceğini duyuran yazara ait cümle.

(bkz: mektup yaz)
(bkz: kürkçü dükkanı)
reklamasyonu daha fazla yapılan, daha kalabalık bir sözlüğe geçiş için heyecan duyan yazar ifadesidir. sanki biraz eziklik de söz konusudur. bu durumda "ben şurada yazarım" cümlesinin yaratacağı etkinin getireceği euphoria daha bir fazla olucaktır diye düşünülmektedir. madem oraya gitmedin neden önce buraya geldin diye de sorulmalıdır. sözlükte amaç bir şeyler tanıtıp fikir belirtmektir. sözlükler de eleştirilebilir ama buraya gelip de başka yerin de reklamasyonuna devam etmenin bir anlamı yoktur. uludağ bazı konularda yetersizken ekşi de kast ve kapitalist düzenin sözlüğü hale gelmiştir. ben üye almıyorum demeler, üyeliklerin para ile satılması, yıllarca çaylıkta beklemeler, adam gibi bir üye olunması gereken yerin bile olmaması, bir şirket edasıyla var oluşunun temel sebibi üylerine " seni niye alalım "falan demeler, bu söylemlerimin ispatı olabilir. ancak bunlar sadece eleştiridir. o iyidir bu iyidir demek de bu ortamların gereksiz tartışmalarıdır. tekrar altını çizmek gerekirse önemli olan bir şeyler ifade edebilmektr. gerisi detaydır.
bir veda.

uludağın bal tadından içi bayılmış tinsel kişi.
(bkz: bir bakıp gelicem)
(bkz: bir arkadaşa bakıp çıkıcam abi)
(bkz: Şaka lan şaka)
yarım saat sonra görüşürüz diye devam eden cümle. özleyin lan beni tırtolar.
büyük bir yerde küçük bir olmaktansa, küçük bir yerde büyük biri olmayı tercih ederim.
(img:#547147)
ben ve benim gibi ekşi sözlük çaylaklık sırasında götü ağarırken burada takılmayan, ekşi sözlük kıçı yalamayan yazarlar için önem taşımayan söylem.

haydi görüşürüz.
(bkz: güle güle)
görsel
(bkz: kapıyı kapat cereyan yapıyor)
entel ayağı yapan cahillere ayar verip geleyim.

birbirinize karışmayın sataşmayın uslu uslu oynayın. biraz sonra geleceğim şeklinde replikler içeren orantısız bir kitabın ismidir.
arkasından su dökülesi troll söylemi. su diyorsak, küçük su.

(bkz: küçük su dökmek)
-ben ekşi sözlüğe gidiyorum
+hadi kalk siktir git burdan.
zekasını orantisiz kullanan yazarların genel hareketidir. kimseye karışmayın uslu uslu oynayın repliklerini içeren kısa film senaryosudur ayrıca. birazdan geri geleceğim.
Sözlük değiştiren yazar vedası. Yazık lan size. Hadi uslu durun. Gelip çekecem birazdan kulaklarınızı.
(bkz: ananı da al git)
http://galeri.uludagsozluk.com/r/551646
(bkz: sen gelme ulan ayı)
-ekşi sözlük mü? çaylaklık hayatın nasıl gidiyor yeğen?
+vallahi çaylak onay listesinde geçinip gidiyoruz işte. 346537'inci sıradayım şu an.
-eh o zaman, emeklilik hayatında sözlük yazarlığına başlarsın, zaten saçların da hafiften beyazlamış.
+...
görsel
özgür irade ile söylenmiş bir cümledir.
isteyen ekşi' ye gider, isteyen burada yazar. kimse kimseyi zorlamıyor. ama reklam yaparak kibri belli etmek hoş değildir. git ama gölge etme, başka ihsan istemez.
Kendi tercihidir. Gelmezine tutul inş. :DD