bugün

yeni rastladığım bir reklam, aramaya inanmadığım için fazla kurcalamadan reklamın konusuna gireyim. kızımız erkek arkadaşı ve bayan arkadaşı ile bir giyim mağazasında mini eteklere bakıyor. bayan arkadaşı kısa sana çok yakışıyor alsana o eteği diyor ama kızımız bacağındaki kılları düşünerek "almıyayım ya" diyor, erkek arkadaşı da "ama sana mini etek çok yakışıyor" diyor. sonra bayan arkadaşı reklamın vurucu noktası olan sözü söylüyor "bencede kısaları almalısın". sonra bu arkadaş gidiyor alıyor kısaları ! afedersiniz sağ lobuna kadar bir bacak şov yaparak oturuyor erkek arkadaşının ve kız arkadaşının masasına ve erkeğimiz diyor ki demedim mi sana kısa çok yakışıyor...

lan diyorum hani tam adamını bulmuşunuz reklam için (pardon sana adam dedim godoşcum) mal mal kameraya bakıp gülümsemesi falan tam adamı yani... kimse mini eteğe karşı olduğumu sanmasın bence de güzel olmuş, evet bacım sana kısa çok yakışıyor. seviyoruz seni hep böyle gez, evet godoşcum seni de çok seviyoruz hep böyle gezdir... uzun lafın kısası bu reklamı düşünenin de, çekenin de, bu reklamda oyanayanın da, bu reklamı izleyip gaza gelmeyenin de ellerinden öperim. * * * *
* reklamı veren epilasyon markasının birkaç zamandır sürdürdüğü kelime oyunlu cin(!) reklamlar dan bir başkasıdır ayrıca bu reklam.
kadınlara kısa yada uzun kıl, tüğ yakışmaz. Yayınlandığı reklamın formatına uymayan cümle.
(bkz: boynuz parlatmak)
her izlediğimde daha da kıl olduğum bir adet adama sahip olan reklam. o nasıl bir bakış, nasıl bir gülüş allahım..şöyle yanımda olsa şöyle yüzünün ortasına bir gömmek isterim yani, o derece...
-sana yetmiyorum değil mi mesut?
-ne alakası var kazımcığım..
-evet evet, ölçtüm, tam 8 santim, yetmiyorumdur sana ben..
-ne alakası var hayatım. önemli olan boyu değil işlevi kazım'ım.
-öyle mi?
-tabii. hem kısa sana çok yakışıyor kazım. ayrı bir hava veriyor böyle.
+ kız senin etek ne kadar uzun
- niyeki? ne var?
+ bakmaz böle erkekler bu kadar uzun eteğe
- ne var ya. dizlerimde boyu işte.
+ olurmu kız. kıçının kenarına kadar çıkart.
- iyide, ben zaten güzel bi kadınım ne gerek var.
+ hhüü hüüüü *
(bkz: braun silk epil reklamindaki gavat bey)
reklamda bu repliği her duyduğumda "geyik mi lan bu adam" diye nitelendirdiğim söz.
reklamdaki herifi kötülüyolar, yerden yere vuruyolar... ordaki alaylı kadınların bakışları arasında büzülüp kalmıyor abimiz. çünkü olayı idrak edememiş henüz. bence bu reklam erkekleri bi boktan anlamayan olarak niteliyor. hoşuma dokunmadı pek... ama abinin sufata baktığım zaman ne kadar denyo olduğunu görünce açıkçası "kıçına girsin maydanoz seni" diyesim geliyor.
kısanın kıza çok yakıştığı ama erkek arkadaşının o kıza hiç yakışmadığı reklam filmi.
(bkz: braun silk epil reklamindaki gavat bey)
(bkz: ben demistim kisalar yakisiyor diye)
(bkz: aramaya inanmayan yazar istemiyoruz)
Reklamda ki adamın nasıl bir zihniyete sahip olduğu merak konusudur. tamam sadece bir reklamdır fakat reklamı yazan adam türk örf ve adetlerinden bu kadar bihaber midir? ayrıca hangi erkek kız arkadaşının, sevgilisinin, karısının bu kadar kısa giymesi ile gurur duymaktadır ve bunu övünç haline getirmektedir. bu ülke'de bazı zihniyetler avrupalılaşma diyerek insanları yozlaştırmakta ve edep, haya, ahlak gibi kavramları değiştirmektedirler.
reklamın ennnn sonunda kızın erkek arkadaşının suratı,suratındaki ifade,yüzündeki herşey ama her şey acaip iticidir.insana işte böle nefret kusturur.ayrıca söz konusu reklamdaki esas kız hakkında * kardeşimin yorumu pek takdire şayandır.
-kıza bak.kısaları bi aldı doğuş'la dizide oynuyor.*
olayın gelişimi bu şekildeyse insan bir ömür epilasyon yapmayabilir.*
Şu anda sinir bozucu reklamlardan biridir.
braun silk epil reklamında ki gerçek dışı adamın* sarfettiği tümce.
hee bi de şöyle bişey var bahsi geçen reklamda ki sinirlerimi zıp zıp zıplatıyor!!
+bak bunlar tam senin tarzın. denesene bi
-ama kısalar??
+kısa sana çok yakışıyor.
-belki haftaya
+bence hiç beklemeden alman lazım bu kısaları

evet sanki hiçbir erkek anlamadı şimdi dönen mevzuuyu heee?
utanmadan reklam filminin sonunda kadınlar arasında demeyin bari!!
z.çtınız tüm özelimizin içine!!*
artık her b.ku bilir oldu bu erkekler sayenizde!!
"bu ne biçim erkek lan" dediğim adamın oynadığı reklamdır.
kardeşim sen domuz musun ? dişisini kıskanmayan tek varlık domuzdur da ondan diyorum.
evet bu sadece bir reklamdır. fakat şu söz söylemek istediğim şeyi anlatır; " eski ayıplar gelenek oldu."
sevgili misin pezevenk mi belli değil !
-bacaklarında kıllar çıkmış selin al onları
-ama bana kısalar yakışmıyor mu?
-malmısın kızım kıza kıl yakışır mı????
-ağzına sıçıyım rıza.
alf kılıklı mal otesi adamın kurduğu kıl tandanslı cümlecik.
erkekimsi kılıklı bir kişinin , kızların elinde oyuncak olduğu tanıtım filmi. o kızların yanına cengaver bir anadolu erkeğinin olması durumunda nasıl bir sonuç çıkar sorunsalına neden olan kısa film.
(bkz: zannedersem tek eksiğimiz kısalardı)
yaptığı tespitin doğru çıkmasının gururunu yaşayan insan sözü.
sevgılı dıye yanında dolasılması gereksız olan erkek musvettesı.