bugün

her şey birikiyor dedi biri. o kadar bıkkın bir sesle dedi ki...

birikmeye niyeti olmasa da hatrı kalmasın diye birikmeyen her şeyin birikesi gelirdi bu ses tonu karşısında. evet, olumsuz olumlu ne varsa birikiyor bazen her şey. hastalıklar, sorunlar, sorular, sessizlik... ama nedense sevginin birikmesi o kadar güç oluyor ki. hatta tükenmesi çok da kolay oluyor.

bu tükenmişlik çağında sorunlar nasıl bu kadar hızla birikiyor hayret ediyorum bazen. her şey bu kadar süratle tükenirken sorunlar da aslında katıksız bir ivmenin parçası olmalı.

şimdi sigaramı yakıyorum. sigaram tükenirken külleri birikiyor. yazılı kağıtlarını tüketiyorum, okul günleri daha bir birikiyor. cepte para tükeniyor; faturalar tükenmiyor.

neden sonuç ilişkisinden pek memnun değiliz anlayacağınız. nedenler yoksa sonuçlar da yoktur. ve o zaman yaşam da yoktur.

her şey birikiyor yaşam tükenirken. her tükenme yepyeni bir birikim getiriyor. sonuçlarından memnun olup olmadığımızı sormadan hem de. bir yaz günü bunaltısı var kaç gündür içimde. fakat dünden beri yaşadığım güneş çarpmasının etkisiyle bunaltı yavaş yavaş baş gösteren bir " bulantıya" dönüştü.

evet, evet yine her şeyi bırakıp gitme aşamasındaki o duygunun arifesini yaşıyorum içten içe. hem de bir boka gidemeyeceğimi bile bile. sonra umarsız bir tebessüm yerleşiyor dudaklarıma yavaş yavaş. her şeyi yapmanın, her yolu denemenin verdiği bir rahatlıkla koyveriyorum her şeyi işte o zaman.

zaman... istediğini yap be. senle yarışacak halim yok inan ki. su akar yolunu bulur. valla bende ne suyu besleyecek kaynak ne de direnecek hal var. biraz seyre dalıp zamanın geçişini öylece sükun içinde kafamı dinlemek istiyorum.

koyver gitsin be bidenem... ölmedik ya... buna da şükür. gün ola harman ola. çıkmadık candan ümit kesilmez demiş atalarımız. tecrübe etmişler demek ki.

bazen inan tecrübeye saygı duymaktan yapacak başka bir şey kalmıyor geriye.

bak yine gülümsüyorum. tecrübeden, inan tecrübeden...
--spoiler--
Gidişinle mi başlayacaktı
Kalbimin yeniden kanaması?..
Ve özlemin, beni böyle çırılçıplak
Bir yangının ortasına mı bırakacaktı?..
Öyle çok yoruldum ki.
Bu kaçıncı sensiz gece?..
Saymadım, adını koymadım,
Ve öylesine değiştim ki,
Görsen hem kaçar, hem de ağlarsın..

Ben bu ayrılığı anlamadım...
Hala karanlık odamı aydınlatan,
Bir elmanın yarısı sen, yarısı ben olan..
Dizlerine başımı koymayı,
Başını dizlerime koymanı özledim
Öyle çok özledim ki. özlemden öte.

Bütün sözlerim; çıkmazlara sokan yokluğuna,
Bu karanlık odanın içine bırakan hatıralarına
Ve dahası bir kere sesini duyamayışımadır
Öfke değil, nefret değil.
Benimkisi hüzün sadece sevdiğim..
Hayata dair o gidişinle açılan büyük çukur
DEVRiMDiR KALBiMDE.

Ölesim tek geçmiş bir kaç satırda
Gelde bitsin diyeceğim
Yoksun bee sevdiceğim..
Şimdi ağlarım,
Dokunsan kanarım
Şimdi nasılsın desen,
Volkan olur PATLARIM.
Sorma ne haldeyim, nerdeyim?
Ben kimim?..
o yüzümü..
O kahrolasıcası yüzümü diyorum
Aynalardan uzaktayım sevdiğim..

Sen yoktun kar beyazım, her yan kırmızıya döndü.
Görmezdin, göremezdin, bilmezdin ki.
içime sensizliği sindirmeye çalışıyorum
Ve biliyor musun bunu yapamayacağımı bile bile
Seni içimden silip atmaya çalışıyorum
Seni seviyorum, seni seviyorum, seni seviyorum..
--spoiler--
Saat onikiye beş var.
idamımı vermişim
ASMIŞIM kendimi yalnızlığına,
Az sonra kapım çalacak
Ve son arzun diyecek Azrail
Bir yudum sen diyeceğim
Nerden bileceksin sevdiceğim
Gelmezsen ÖLECEĞiM;
nasıl da utanarak iki kez geldin ayağıma barışmak için? ilkinde affetmedim seni burnun sürtsün iyice diye. zaten sen ilk olarak karşıma gelip de konuşunca da bütün sıkıntım gitti çünkü sustuklarımı olduğu gibi anlattım sana. ona uymuş olmanın seni ne hale getirdiğini açık açık söyledim bu kez. ikincisinde ise affettim seni. affetmek büyüklüktendir derler ya hep. ben rahatlamış oldum affedince. eski değerin yok benim için artık. sana da dediğim gibi güvenimi yerle bir ettin. sen hala hiç bir şey yaşamamışız gibi her şeyini gelip bana anlatıyorsun tüm sıkıntını bir benle paylaşabilioyrsun yine.hem de bu kez uzak durmanı söylediğim kişiyle ilgili yaşadıklarını, onun sana yaşattığı sıkıntıları. umarım değerimi anlarsın diyorum, benden başka sana dostluk gösterenin olmadığını anlarsın.bu ikinci olarak verdiğim şans sana. bir üçüncüsü olmıycak. belki ben de zamanla senin yüzüne bakmaya başlayabilirim konuşurken. ama güvenim kazanman zor olacak bu kez. evet affetim seni, çünkü bu ağırlığı taşımak istemedim daha fazla. affedince rahatlıyor insan. ve zaten daha az görüşeceğimiz zamnlar başlıycak. böyle bitsin istemedim. kaç senemiz var geride, hep güzel hayallerimiz vardı ileriye dair ama sen sekteye uğrattın bunları. o hayallerle ilgili acabaya düşürdün beni. eskisi gibi olmanın tek yolu seneye farklı şehirlere gitmek olacak bence. mesafe yakınlaştırır ancak bizi diye düşünüyorum. yan yanayken olmuyor, unutamıyorum. neyse ki az kaldı. üç aya kadar belli olcak her şey ve ben senden ayrı bambaşka bir hayatın içinde olucam.telefonla paylaşırız her şeyimizi o zaman. ve tatillerde buraya geldiğimizde. sonra da birbirimizin yaşadığı şehirlere gider geliriz zamanla.
hani bana cimcimem diyordun da ben ilk kez senden duyduğum için çok mutlu oluyordum ya. bana yine cimcimem der misin? yine mutlu olmak istiyorum.. gittiğinden beri uyku haram oldu bana.. gittiğinden beri çektiğim acının sonu gelmiyor.. bu çektiğim günah.. artık geceler daha bir siyah.. cimcimen seni çok özledi sen bunu bilmesen de ve hiç bilmeyecek olsan da...
seninle tekrar göz göze gelmekten cok korkuyorum..
(bkz: aşk/#11813552)
(bkz: (#6302452))

2 sene geçmiş koca 2 sene.
ben hala başladığım yerde
susuyorum yine ve yine.
bana demiştin ya bi keresinde
"keşke farklı bi zamanda farklı bi yerde bulsaydık birbirimizi
ne güzel olmaz mıydı?"
keşke..
aklımdan geçen binlerce düşünce
"iyi ki"lerimle
"keşke"lerimle
doğum gününde
sen nerde ben nerde..
doğum günün kutlu olsun paytak penguenim..
mutlu ol..
kelimeleri ağzından döküldüğünde toplayamıyor.
yere düşen seslerini duyamıyor.
sonra bir daha alıyor.
tutuyor.
kavrayamıyor.
nefesler bu kadar kan kokarken, burnunun kanamasına neden şaşırıyor?
çünkü o.
çünkü.
saçmaladığında etkileyici olabiliyor.
zaten dediklerini duymuyor.
izliyor.
seyretmek de değil.
iz sürmek.
avcı olanın kendisi olduğunu düşünüyor da ondan.
çünkü aptal.
çünkü.
duymadığı sesleri özleyebilme yetisi var.
koca koca adamlar, koca koca kanamalar, koca koca sesler.
gıdıklasa çenesindekiler.
düşse ağzından, ağzına.
çünkü naif.
çünkü.
telefonlarda şarkı söylemek yerine.
yerine koymak gerek kulakların.
hem sesi de duyar.
kokusundan alır.
çünkü isteksiz.
istemeden, istiyor
ben bu yazıyı sana yazdım bölümünü oku, orada aşkla ilgili yazıların hepsi sana yazılmıştır sevgilim, kişiler farklı olsada duygular hep aynıdır.

ben bu yazıyı sana yazdım sevgilim. b
yine o gece de böyle yazmıştım sana içimdeki duyguları...

yazarken kalbim ağzımdan çıkacak diye korkuyordum. melih olm çok sarhoş oldun galiba takma kafana istemiyosa da sen içindekileri anlatırsın dedim kendi kendime. vücudumdaki fiziki tepkileri alkol e yoruyordum. henüz farkında değildim sana delice aşık olduğumun...

hiçbir göz bu denli güzel bakmamıştı bana, okuyamamıştı yüreğimi. yanımda olduğunu birşeyler hissettiğini belli edememişti. edemezdi de. çünkü sana ait deillerdi. tabiki de hiçbirşeyi bu kadar güzel yapamayacaklardı...

başlamıştım yazmaya. gülüşünü, bakışını, konuşmanı heryşeyi ya heryşeyi.. meğer ne dikkatli izlemişim ne dikkatli dinlemişim seni. biraz daha artmıştı kalp atışlarım...

ama durmuyordum.. yazmaya devam ediyordum çünkü içimden bi ses o diyordu. senin mutlu olacağın insan seni mutlu edecek insan o!

evet o sesin peşinden gittim. ve o sesin ne kadar da doğru birşey yaptırdığını şimdi bile o günkü heyecanı hissetmemden anlıyorum..

iyi ki varsın ve iyi ki benimsin...
sen bana küsemezsin. hayır, gerçekten istesen de yapamazsın ki. hadi yaptın diyelim, ne kadar sürebilir sence bu durum ? dur dur, ben söyleyeyim. belki bir, belki iki saat. ben butonundaki arama çubuğuna dalavera yazıp, son girdiği entry'lere bakacaksın çünkü. göreceksin her birini, bu yüzden küs kalamayacaksın. * hadi iddiaya da girelim istersen, sneakers'ına. şeey pardon, snickers'ına. *
sen ne istediğini bilmeyen kocaman bir salaksın.
yanlış yapıyosun bakk, işi inada bindirirsen değil bi iki saatten fazla küs kalmak, bi iki yıl konuşmam.

----
'maymundan geldiğim şüpheli belki
Yaşlandıkça katıra gidiyorum en azından orası belli
----
(#11528686)
(#11648300)
(#11689411)

hoşgeldin, şimdi hoşgeldin hayatıma yeniden.
sar hadi yaralarımı, ver gerekli zamanlarda gerektiği dozda aşkı. bas damarlarıma nefesini bir eroin gibi. yanlış yapmaktan korkma. varsın aşırı doz aşktan yansın ciğerim. yeter ki eksik dozdan süründürme yine beni.

hoşgeldin bitanem, farklı bir aşk için tanıdık bedenim, ruhu ruhuma değenim, sevgilim... hoşgeldin
büyük bir türk şairinin dediği gibi: "gizlesem de aşikâr etsem de cânımsın benim." Önce kelimelerimi, düşüncelerimi silen ve daha sonra bunların ancak seninle anlamlı olabileceğini hissettiren ilk karşılaşmanın ardından, sevginin insanı insan yapan ve hatta kainata renk veren yegane sebep olduğunu anladım. seninle tanıdım sevgiyi, "bir insanı sevmekle başlar her şey" sözünü, "her şey bir insanı sevmekle tamamlanır" diye algılamaya başladım seninle. ben bu yazıyı sana yazdım, okumayacağını ama haberdar olacağını bilerek...bu yazıyı sana yazdım ben, çünkü sen:" gizlesem de aşikâr etsem de cânımsın benim."
büyük özlemle uyandım demin.gözlerimden akan her damlada unutmak isterken ,aslında gözyaşlarımla seni içime akıttığımı farkettim.artık bir daha görürmüyüm bilmem ama yoluna çıkmam korkma...
bir söz geldi gözümün önüne ikimizi özetler gibi ;
Beni sev ya da benden nefret et, ikisi de benim yararıma. Seversen hep kalbinde olurum. Nefret edersen hep aklında...
umarım kalbindedirim...
küfür edesim var sana.. ya da bana ne yaaa... allah' ından bul!!
doğum günün kutlu olsun m.dilan. bu yazıyı belki hiç belki çok sonradan okursun. ama okuduğunda bu güne dönüp, vereceğim manevi hediyemi hatırlamış olursun.
seni seviyorum.
tanıştığımızdan bu yana 1,5 ay falan oldu sanırım. komik bir tiyatro olayının haberlere ve sözlüğe yansımasıyla tanıştık ve o günden beri (her ne kadar süreç kısa olsa da) seni baya sevdim stillnotsatisfied. değerli biri oldun benim için çünkü hiç çekinmeden benimle her türlü konuyu konuşabildin. ben her zaman bir insanda en çok doğruluğa, anlayışa ve algıya bakıyorum çünkü. sende benim gibisin ve bu bizim iyi anlaşmamıza neden oldu.
seni iyi anladığımı düşündüğün için teşekkür ediyorum çok. bu sözlüğün bana kazandırdığı en iyi iki şeyden biri de sen oldun. (bir diğeri için (bkz: bonniebonnie))
yastık adam ve magnolia önerierimi dikkate alıp izlemen dileğiyle. *

(bkz: mektup)
--spoiler--
Arıyorum akıp giderken ömür
Bi haberini almaya razı gönül
--spoiler--
bu gece seninle uyumak istiyorum. çok sevdiğim şeyi kaybetmişim de nihayet bulmuşum sevinciyle sarılarak... başın göğsümdeyken bebeğini seven anne edasıyla okşamak geliyor içimden saçlarını, her yerini... sonra dudakların... ağzının tadıyla uyanmak mutluluk benim için. ah, özledim.
Seni düşündüğüm her an bana yan etki yapıyor. Sigara içmeye tetikleyerek zehire tabi tutuyor. Akla geldiğinde akla zararsın.

Ayrılığın yılı aştığı şu zamanda seni böylesine nefretle andığımı bilmeni isterdim. Kim bilir belki kendinden en az benim ettiğim kadar nefret ederdin.

Benim tüm yanlışlarımın, senin doğruların olması..ikimizin buna rağmen nasıl birlikte olduğumuzu düşündürüyor. Nasıl bi manyaklık? Bile bile kendini ateşe atmak.

'değişirim, değişeceğim' sözlerine kanan ben bilemedim ki o an huy değişmez. Aklımın, kalbimin kör olup, yalanlarına inandığımdın, tüm tövbelerimi sende edeceğim zamandı'n. Ama oyle olmadı edeceğim tövbeler ikiye katlandı sende. Bu sefer ki yanlışlarıma edilen bir tövbe değildi. Sana ve senin aşkına edilen tövbeydi.

Seninle olan aşkın selası okundu. Yeni doğacak bir aşkın kulağına okunacak ezanı bekliyor gönlüm.
dua ediyordum. bu durak olmazsa diğeri diyordum. bu sefer görecektim seni. gözlerim doldu. allah'ım dedim. bu ayrılık çok bana dedim. onun hüsn-ü cemalinden mahrum etme beni dedim. çok dua ettim.
birden telefonum çaldı. arayan sendin. telefonda sesin ne kadar da farklıydı. tanıyamadım. sen kim olduğunu söyleyince donakaldım. eğer dolmuşta oturuyor olmasaydım da ayakta olsaydım kesin düşerdim yere. sendin arayan.kalbimin ev sahibi, sevinçlerimin kaynağı, hayatımın sahibi sen.
konuşamadım doğru dürüst kusura bakma. seninle telefonda bile konuşmak zor inan ki. seninle konuşacak olursak ne söyleyeceğimi kararlaştırmıştım aslında. hepsi uçup gitti.
gelecek sefere aramanı sabırsızlıkla bekliyorum. biliyorum söz vermedin. ama n'olur en yakın zamanda ara beni. seni çok seviyorum. yazımı beni bırakıp gitmenden ölesiye korktuğum dönemde yazdığım şiirimsi cümle ile bitiriyorum.

marifet değil öyle yalnız bırakıp gitmek
marifet değil yalnız
bırakıp gitme
----------------------------------------------------------------------------------------
güzeller güzelim. sana ölüm kadar yakın olmak isterken, yaşam kadar uzak oldum. tek tesellim aramızdaki uzaklığın fiziksel olması. sen hiç merak etme, ben de köprüyü gönülden gönüle kurarım. seni çok seviyorum gözümün, gönlümün feri.

devamı: (bkz: #11978270)
--spoiler--
Vazgeçmeler vazgeçmekten vazgeçti
Söyle saçlarında öldüğüm
Bir geri gidiş kaç günde gelirdi?

--spoiler--