bugün

şafağa kadar otur.
Uyan olum uyan, kız senden daha fazla ilgi istiyor. Kalk şu bilgisayarın başından. Git bir demet papatya al, götür kıza bak nasılda sevinecek.
Kırmızı oje takıntından kurtul artık bebeğim.
Bi siktir git yaa. Vır vır vır. susarken bile konuşuyorsun.
metrobüste yanındaki liseli lolitaya saldırmadığın için tebrik ediyorum.
Ben sana daha ne diyeyim bilmiyorum.
Daha kaç kez yanılacaksın? Frapptaki karamel tadında yaşamayı bırak artık şu hayatı. Bak senin gördüğün gibi değil hiç bişey. Ara olum altında hep bişey ara. Kafanı çalıştır biraz.
Senin olmayana yüklediğin anlam ve sorumluluklar bugün içi acının en büyük sebebi. Niye uğraşıyorsun? Neyin peşindesin? Yetmedi mi? Almadın mı dersini? içindeki aptala bi dur de artık. Üzülüyorsun olum. Üzüyorlar seni. Acımasız ol biraz. Sana acıdılar mı ki ne bu mehamet? Şeklin kime anlamıyorum ki.
Dön yolunu kaldır kafanı ve yürü.
Senin için bişey yapmayanlardan beklentin olmasın artır. Herkes ederi kadar unutma.
Bi sensin bu hayatta bi de sana senin kadar değer verenler.
Akıllı ol!
Neye inandığını sorgula. Ne için bunca uğraş? Bunu sorgula.
Muhattabın yanlız sensin. Üzme kendini.
Toparlan hadi.
Daha yapacak çok iş var.
Geçmiş olsun çok mu hastasın bu sabah. Kullandığın ilaçlar etki etmedi mi? Canın da mı sıkkın. Geçer ya az sabret.
Birkaç tavsiyem var sana, dinlersen.

Elindekiyle yetinmeyi bil, sevgi arsızı olma.

Umursamaz biri gibi davranmaya çalışma, hiç inandırıcı değilsin.

Aranda 1 kmden fazla mesefa olan insanlara aşık olma.

insanları gözünde büyütme, daha doğru düzgün tanımadan yapma bunu bari. Ee hadi yaptın, gözünde yücelttin onları buna tamam diyelim, niye bunu onlara hissettirip g.tlerini kaldıyorsun ki? Harbi salaksın.

Sabırsızsın biliyorum. Bu yüzden hayatındaki güzel giden pek çok şeyi mahvettin. Azıcık sakin ol be güzelim.

Sana biri gelmeden sakın büyük bir adım atma, sonra mal gibi kalakalıyorsun tek başına. işin yoksa sil at kafandan sonra.

Fazla uyuyorsun. Uyanınca değişen bir şey olmuyor hayatta, saf mısın? Kalk hayatı yakala artık.

iyi dostlar edindin, aferin. Hayatındaki ender iyi şeylerden biri. Kaybetme onları.

Bazen hayırsızın teki oluyorsun. Özellikle ailene karşı. Pişman olacaksın.

Sesi güzel olan insanlara yaklaşma. Biliyorum zaafın var ama yapma be. Bir şey biliyorum da söylüyorum.

En iyi yaptığın şeye devam et. Ders çalış.

Onun çok geride kaldığını söylemiyorum bile. E yuh artık hala mı aklında!

Yine sağlıksız beslenmeye başladın. Yeme gülüm yeme annem. Sonra 100 gram alınca bile çıldırıyorsun.

Siyahı seviyorsun da, bokunu çıkartma.

Keşke dediklerimi azıcık tınlasan. Ama nerde sende o kafa?
insanların saçmalıklarını, şuursuz, şımarık futbol fanatiklerinin saygısızlıklarını bu kadar kafana takma. gül geç. senin zamanını hak etmiyorlar. birazcık bencil ol ve kendini düşün.
kriz yönetimin yok, hemen yelkenleri indiriyorsun, çok kızıyorum sana...
Eskisi gibi olamamaktan korkar insan acı çektiğin de. hayır eskisi gibi olamamaktan değil aslında bu korku, iyi olamayacağını, bir şeyleri atlatamayacağını ve mutluluğu, güveni tadamayacağının korkusu bu... Ağlayamıyorum, ağlasam rahatlayacağım belki ama ağlayamıyorum. Yutkunuyorum öylece, sigara içiyorum... iyi değilim. Haklılık aramıyorum kendim de, yada haksız biri... sadece yaşadıklarımı sindiremiyorum artık. Artık artık içimde ki bir şeyleri tamir edebilirim diye güvenemiyorum kendime. Ne maddiyatı, ne maneviyatı umursuyorum, galiba sadece nefes alıyorum ben. Bunları seninle paylaşmak sevgili yazar. lütfen üzerine konuşmayalım, düşünmeyelim. Seviyorum seni aslında.
annene söz verdiğim taksit parasını ve her ay ödemek zorunda olduğun faturaların parasını ayarladın akşam yatırmayı unutma. Ve yeğenine güzel bir gelecek söz verdin, kız kardeşini korumayı onlar için bir şeyler yapmayı unutma.
kendini çok geri de bıraktın farkındasın ama böyle, çünkü yüzleşmekten yorgunsun. kendine olan sadakatinin sınandığı bu savaşı kaybettin bari ailen için kaybetme...
Hiç dikkat etmiyorsun kendine hiç.
daha finaller var, şimdiden umutsuzluğa kapılma.
KIMSEDEN ANLAYIS BEKLEME VE MAKYAVELIN DEDIKLERINI DIKKATE AL.. HAKLI OLMAK DEGIL GUCLU OLMAK ONEMLI IMIS..
Sorun yapmak zorunda olduklarını yapamamak. Üniyi kazandığımda mutlu olmuşken şimdi işsizim. Her gün daha kötü geliyor. Devlet üniversitesinde birde 4268 lira yıllık harç verdim. Her gün kendime söylediğim şeyler bunlar. Hergün daha zor geliyor...
izninle senin o çok sevdiğin mantığını iğfal edip geliyorum tamam mı? geç kalmam merak etme. tipini kırdığımın at ağızlısı...
Sana ben hiç bişey demiyorum.
Siktir git bi köşede acı çek.
Bu sana müstehak.
Senin fıtratında var acı çekmek.
Hani birdaha olmicaktı? Hani birdaha yapmicaktın? Noldu peki şimdi? Akıllanmazsın kızım sen!
yanına direk düşer near miss olursun ölmezsin,
50 metre yakınında bomba patlar ölmezsin,
zırhlı arazın plastik patlayıcı ile havaya uçurulur ölmezsin,
20 t luk vinç üzerine devrilir planjon yapıp yırtarsın burnun kanamaz ölmezsin,
farkında mısın?
azrail ile kankasın!
nolacak senin bu halin söyle bakiyim?
insanlara kendini anlatmaya çalıştın, farklisin dediler. ilginç birisin dediler. Bazıları anlamadı, delisin dediler. Bazıları yanlış anladı, senin hakkında çok başka şeyler dedi. Anlatma artik kendini başkalarına. Zamanla tanırlar zaten. Kendini birden yiginca insanlara, götlerinden anlıyorlar.
Öyle dipteyim ki, sanki biraz öne eğilsem magmadan yakacağım dudaklarımın arasına sıkıştırdığım şu sigarayı.
Pastil iç pastil. Sigaradan mahvoldu boğazların.
Uzandı ve sadece iki kelime döküldü o tapılası dilinden,
-dört dudağımı öperek erit beni adam!
yakışıklısın
çok çekicisin
en daşaklı playboya beş yüz basarsın
hiç kimsede yok
sendeki hava
sana vermeyecek kızın
koyim adına.