bugün

Sanırım bu hayat bana fazla geldi.
Dolu tarafından bak güzel olabilir hasret.
Yaşam enerjini zikeyim senin tezdir pişman olman du bakalım.
https://www.youtube.com/w...AlCtciw&nohtml5=False
saat epey geç olmuştu ve biz hala konuşuyorduk. en sonunda “olmaz” dedin. daha fazla birşey söylemedin. o anda, kendime küçük bi’ çanta yapıp hemen yanına gelmeye karar verdim. oldurmak için sanırım. ya da daha fazla "olmaz” duymak için. ayağa kalkıp odama gittim sırt çantamı hazırlamak için. sonra vazgeçtim. herşey gözümde büyüdü. aslında gözümde büyüttügüm alt tarafı dört saatlik bir mesafe ve buna baglı olarak yirmi liralık bir otobus biletiydi. ya da tren bileti. hem otobüsten daha ucuz, hem de daha zevkli. sıkılmıyor insanın canı yolda. hani istersen yemekli vagonda bira içme bahanesiyle insanları dikizleyebiliyorsun, çişin gelse tuvalet var. zaten o tuvaletler çişini yapmaktan çok, gizli saklı sigara içmeye yarıyor. yoksa bi’ insanın, 4-5 saatlik bi’ yolda 6-7 kere tuvaleti gelir mi? yaşım henüz genç, prostat sorunum yok ama muhtemelen benim çok çişim gelirdi o yolda, sana gelirken. yol bi’ an önce bitsin diye, sigara üstüne sigara yakardım. yanına geldiğimde de sigara içmediğin için, üstüme sinen sigara kokusunu fark edip kızardın muhtemelen: 

“üstün yine çok sigara kokmuş, n'olur bırak sigarayı sevgilim”. 

muhtemelen ben de hemen kıvırırdım:

“iki tane içtim sadece ama tuvalet küçücük, herkes de içince üstüme siniyor koku, n’apiyim”...

hazırladığım sırt çantamı bi’ kenara atıp bi’ sigara daha yaktım şimdi. yine sigara kokuyorum. olsun. nasıl olsa ben o trene hiç binemicem, nasıl olsa sen benim kokumu hiç bilmiceksin.

Ekşiden.

Nasıl olsa öyle bir tren hic olmayacak.
kime oy verecez hıammına?
Başım ağrıyor. Gece de kalmadı ki gerçi.
fuzuli, "söylesem, faydası yok, sussam gönül razı değil," der...
ben üstada ekleyecek bir şey bulamıyorum
duygularımı dile getiriyor.
sessiz olda yatak.
(bkz: ne diyeyim ben sana)

yine gecelere kaldım uykusuz çaresiz şaka la erken uyudum şimdide issizce takılıyorum.
Neden yeni tanıştığın birisi senin gibi arkadaşça bakamıyor sana? Tam da dertleşicek bi dost buldum derken. Birde utanmadan gidicek yerim yok sabaha kadar sohbet edebilir miyiz sana gelsem diyor. Gelde dövme.
Gece enerji verirken güneşin ilk ışıklarıyla neden verilen enerji çalınır? Ne büyük elem.
Yetişin gomşular yalnız başıma geberip gidecem..
gece bak gel kafamdan neler geçiyor anlatayım sana.

bence çok az yaşıyoruz. 70 yıl alsak ortalamayı mesela..nedir ki ? son 30 yılın zaten o kadar da sportif olmayan bir şekilde geçecek. ağrılar , sağlık sorunları vs başlayacak. ilk 20 yılı da sayma hadi eğitim öğretim derken geçiyor. kaldı 20 yılın. düz hesap yaparsak adam akıllı , zevkini çıkaracak 20 yılımız var.

ilginç olan ise dünyadaki milyarlarca insanın , zevkle , eğlenerek yada bir şekilde kendi hoşlarına giden şeyleri yaparak yaşayacağı 20 yılı , görmedikleri , bilmedikleri , ispatlayamadıkları başka bir hayat için feda etmeleridir. evet din , inanç. anlayamıyorum gece. anlayamıyorum. insanlar bildikleri tek hayatını nasıl bu kadar kolay riske atıyor. ölümden korkmayanlara da şaşırıyorum. ben deli gibi korkuyorum mesela. bir çok kez intihar nasıl olur lan acaba düşünmeme rağmen bir kere bile denemek aklımdan geçmedi. sadece mantığını anlamak istedim. insanlar değişik canlılar. çok büyük bir çoğunluk sadece doğuyor , neye inanmaları gerektikleri söyleniyor ve öyle yaşayıp ölüyorlar. mutlu ölenleri de çok fazla mesela. öyle kıskanıyorum ki! mutluluğun sırrı kesinlikle fazla düşünmemek , insanları anlamaya çalışmamak.

tartışmıyorum da artık kimseyle. en fazla kafamdaki soru işaretlerini söylüyorum. insanlar korkuyor. şaşırıyorlar. boşver konuşmayalım dinden çıkmiyim diyorlar. neyse gece okc - gsw maçı var. onu izleyeyim bari. iyi geceler.
Güvenmedim ben suçluydum, güven vermedin sen suçluydun. Acıyı sevip beni terk ettin sen suclusun, acıyı sevip seni sevmeye devam ettim ben sucluyum.
Az önce arkadaşla aramızda geçen diyalog;
-bugün yolda yürüyoruz önümüzde de 3 kız var.
-eee?
-furkana dedim sağdaki hatun benim, kız duydu.
-ee?
-kız ortaya geçti.
sana bırakılan onca sözlerle, giflerle, fotoğraflarla ne yapıyon?
Geceyi gündüzün pişmanlıklarını düşünerek geçiririz çoğu zaman ,sabah yeni biri olarak mutlu olacağımız şeyleri yapacağımıza,yeni bir hayata başlayacagimiza söz vererek uykuya dalarız. Ama değişen pek bir şey olmuyor güneş doğarken, yine aynı pismanliklari tekrarlanaktan kendimizi alamıyoruz. Sonra yine gece yine değişme sözleri. Kısır bir döngüden ibaretiz hepsi bu.
Veda etmesini bile bilmeyen insan gördüğünde, ilkin yeni tanışacağın insanlara, veda etmeyi bilip bilmediklerini sormayı düşün!...
kusurlarımı sakladığın için teşekkür ederim.
Stresliyim sözlük çok Stresliyim.Hem hormonlarım bozuk hem de büt tarihleri belli olmuş sınavlar art arda.Hem de geçerim dediğim sınavdan kalmışım.
temde trafik var haberiniz olsun.
Yok birşey iste. Oyle basit söylenmeyen ama sayfalarca içeriden biriken.
Uyut artık.
Mutluluğun formülünü veriyorum. Bu kıyağımı da unutmayın.

G C 1000 üstüne √¯ Le d √¯ Le
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar