bugün

her türlü sesi çıkarabiliyorsun, çok ayıp ediyorsun.
murat yılmazyıldırım'la düet yapma olum.

bizimki de can.
seni tanımıyorum yaprağım ismini duymuşluğum 1-2 şarkınıda dinlemişliğim var.ha buda senden ötürü değil disco kralına çıkmıştın o sayede oldu soyadında itici nese uzatmayım lafı seni sevenlere layık olmaya çalış. öpt muck kib sçs
hocam s.ktin attın beni, nasıl bir ruh haliyle yazılmış şarkılardır onlar diyesim var.
herşeyin iyi, güzel, hoş.. ama türkülere dokunma be..
gecemi gündüzüme karıştıyorsun her seferinde, senin sesinle uyumak ve senin sesinle güne başlamak paha biçilemez. içimden gelenler bir bir senin dilinden dökülüyor sanki. haykır be adam haykır.
hani nerede altı oktavlık sesin? ben şu ana kadar hiçbir şarkında üç oktav bile sayamadım. ne gerek var bunlara?
yeter ki cem adrian'a yazmak olsun ben ona hertürlü yazarım ben o şahsiyet için ıslak yazıyla şiir bestelerim bunları hakedicek kadar yetenek birikimi olan bir insandır.
iyi değilsin. en azından bir emre aydın değilsin. geliştir kendini.
şarkılarında her duyguya yer veriyorsun bunu nasıl yapıyorsun?

(bkz: dr oetker)
insan mısın kardeşim ? Öyle bir sesin var tamam ama insanları diri diri gömmen mi gerekiyor ? Bir de sevdiğim insanlarla düet falan yapıyorsun, bildiğin ağır intihar. Yapma demiyorum hobi olarak yine yap.
işinin hakkını veriyorsun.
Hiç dinleyesim yok seni, neden bilmiyorum.
bi de söylemeden geçemiycem, albüm kapagın yaratıcılıktan ziyade, şey gibi. şey işte. *
merhaba cem. merak ediyorum bu şarkılar neyin kafasıyla yazılıyor da böyle mükemmel oluyor? onlar nasıl sözler cem? ne alıyorsan söyle bende istiyorum... o değilde cem, en çok senin o ilk albüm zamanını seviyorum kimseler tanımıyorken, ergenler henüz keşfetmemişken... şimdi o sözlerini büyüklü küçüklü, şekilli mekilli yazan insanlar var. üzülüyorum cem ne bileyim, pek bilemiyorum ya da... kendine iyi bakasın emi, hadi öptüm gözlerinden.
şimdi herkes sana bayılıyor çok güzel SES çıkartıyorsun falan diyorlar ya işte ben o sesi duyduğumda duygulanmak yerine istemsiz bir kahkaha atıyorum. hiç bi şarkıyı 2 dk dan fazla dinlemek nasip olmadı. öpt kib aeo.
sevgili cem adrian.

Görünürde 5 yıl önce ilk gitarımı almamla başlayan müzik serüvenim bana sorarsan
doğduğumdan beri başladı. Çok küçük yaşlarımdan beri istediğim ancak imkan bulamadığım
bu hevesime geç de olsa başladığımdan beri, vaktimin büyük çoğunluğunu bu işe ayırıyorum.
En güzel müzik, en içli-duygulu nota geçişi gibi konularda düşünürüm fırsat buldukça.

Öyle bir şey ki , artık konuşamıyorum, konuşmak bile istemediğim oluyor kendimi müzikle ifade etmeye başladığımdan beri.

Ama bütün bu çabalar içimde oluşan bu derin boşluğu daha da büyüttü.
Sorularım cevapsız, düşüncelerim soru işaretleriyle kaldı.

Aradığım cevapları ise hiçkimsenin bilmediğini düşünüyordum,
ta ki sen ve senin şarkılarınla tanışana kadar.

Bu derece müziğine ve müziğinden öte duygularına inandığım bu insanla tanışmak istiyorum, beni bilsin, ben onu bileyim istiyorum. Bu satırları okuyacağını umarak başarılar diliyorum.
Hoşçakal...
ergenlik dönemindeki ses değişimlerinden faydalanarak parayı kırıyosun ya tam bir yavuşaksın.

edith:genç ergenler rahatsız.
ses tellerinini normal insanın ses tellerinden daha uzun olan sanatçı. bende müzik kulağı yokmuş bunu cem adrian sayesinde anladım.
o yazdığın sözler var ya cem'im hepsini, seni çok seviyorum. bir eşcinselin aşkı budur, böyle de homofobiklere dahi dinlettirilir. sağolasın.
Sevgili cem,
(bkz: Bana ne yaptın)
Bir ben mi sevmiyorum acaba dedirtecek sayida hayrani vardir.
edirnemin güzel sesli insanı sen insan mısın. nasıl ses var arkadaş sende.
olum adam gibi şarkı söylesene lan. ne o öyle acayip acayip sesler çıkarmalar, ağlar gibi şarkı söylemeler falan?
Bana ne yaptın... Ne yaptın... Ne yaptın...Ne yaptın çocuk!
daha ne diyeyim.
sesi farklıdır ilgi çekicidir ama uzun süreli yorucudur.