bugün

görsel

Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek !.
bir burcuva sözüdür. nefret edilesi tip.
Son 4-5 senede twitterda böyle bir güruh türedi. Aileden zengin veya miras kalmış. Aile şirketinde yönetici(sanki bunun için kan bağı dışında bir nitelik gerekiyormuş gibi) ama hareketler sanki sıfırdan bir imparatorluk kurmuş da hak ederek belli yerlere gelmiş gibi. Gençlere tavsiyeler vermeler, üstten bakmalar falan…lan oğlum siz kimsiniz…çoğunuz o aile şirketi olmasa 3 kuruş maaşla haftada 6 gün çalışacak tiplersiniz bu havanız kime…
27 yaşımdayken işsizdim ve bir sürü borcum falan vardı.
Siker misin sabaha mı bırakırsın?

Belli ki sabaha bırakmışlar.
18 yaşından beri çalışıyorum 19 yaşımdan beri babamın borçlarını kapatıyorum.

Bu da bir nevi aile şirketimizi yönetmek sayılır bence.
Peki şirket babanın olmasa yine de sana şirkette iş verirler miydi yoksa üç günde kapının önüne koyarlar mıydı?
Baba parasıyla üstünlük taslayanı elimin tersiyle pataklamak istiyorum.
37 yaşında batırma ihtimali yüksektir..
Sen uzun çöp çekmişsin kardeş.ama unutma kısa çöp hakkını alacak
zengin bir ailede doğan ve herkesin kendisiyle aynı şartlarda olduğunu zanneden bir aptalın sözü.
la bu tansu çillerin atatürke yazdığı mektup gibi birşey.
çünkü ailenin şirketi var amcık.
Ben daha hesabıma yatan maaşı yönetemiyorum.
Şirketimiz vardı da ben mi batırdım.
bizim damatta öyle diyordu.
Cebinde 5 lira ile amerika'ya gidip zengin olan tayfa bitti bunlar türedi.
Haliyle ayarı yiyen beyan.
Şimdi şöyle bir durum var birinin ailesinin maddi durumu iyi diye malın önde gideni olmak zorunda değil, küçük yaşlardan beri gerek ailesinin yanında gerek uzak kaldığında bulunduğu şehirde başka firmalarda kendini geçindirecek işler yapan ama bir yandan da küçüklükten gelen o kendi şirketindeki sorumluluk alma bilinciyle ne ise girse sorumluluk almaktan çekinmeyen ve çıraklığı henüz okuma yazma döneminde atlatmış biri olabilir. Buradaki zat her ne kadar yanlış bir dil kullanmış olsa da sıfırdan bir yere gelmedi diye 3. Seviyeden 6-7 lere çıkan insanlar hor görülmesin.