1. 1.
  eski iran dininde yolcuları korumakla görevli meleğin adı.
  1 ... jikase
 2. 2.
  -yaban eşeği(gur) avına meraklı olduğu için behram-ı gur lakabıyla bilinen iranlı hükümdar. saltanatı 420-440 yılları arasındadır.
  -savaş tanrısı merih gezegeninin bir diğer adı. bu yüzden yiğitlik,kahramanlık ve savaşçılığın sembolü olarak kullanılır.
  ... hafiye
 3. 3.
  Öldürme rekorunu kıran seri katil. 1790-1840 arasinda Uttar Prades bölgesinde Hindistan'da bir mezhep olan Thuggee inanisina göre yapilan törenlerde tam 931 kisiyi beyaz ve sari renkli bir kumas parçasiyla bogarak öldüren. Behram "931" rakamiyla dünyada erisilmesi güç bir seri cinayet rekorunu elinde tutmaktadir.
  2 ... ritchie
 4. 4.
  bir türk yazarının soyadı.
  (bkz: nihat behram)
  1 ... eylmz
 5. 5.
  Öldürme rekoru bir Hintli'nin elinde.

  Adı Behram.

  Soyadı bilinmiyor.

  1790-1840 arasında Uttar Pradeş bölgesinde Hindistan'da bir mezhep olan Thuggee inanışına göre yapılan törenlerde tam 931 kişiyi beyaz ve sarı renkli bir kumaş parçasıyla boğarak öldürmüştür.
  Behram 931 rakamıyla dünyada erişilmesi güç bir seri cinayet rekorunu elinde tutmaktadır.

  THUGGEE TARiKATI

  Hindistan'da 600 yıl boyunca varlığını sürdüren bir caniler tarikatıdır. Gizli bir soyguncular ve katiller topluluğu olan Thuglar, adına sayısız suçlar işledikleri yamyam tanrıça Kali'ye taparlardı. Thug kelimesi Hintçede sahtekar ve kandıran anlamına gelen Thag kelimesinin çarpıtılmışıdır. Kandırmak onların cani taktiklerinin başında gelirdi. Masum yolcular gibi davranan bir gurup Thug, hacıların veya tüccarların oluşturdukları bir kervana katılıp, onları uygun yerlere doğru yönlendirir ve tanrıçalarına ilahiler okuyarak hepsini aynı anda boğarlardı. Cesetlerini parçalayıp karınlarını deştikten sonra onları gömerler ve mezarlarının üstünde kendilerine ziyafet çekerlerdi.
  Tarikat üyelerinin çocukları da bu topluluğa katılırlar ve kilden yapılmış mankenler üzerinde cinayet yöntemini öğrenirlerdi. Nesiller boyunca Thuglar Hindistan'da sayısız kurban boğdular. 1830 yılından itibaren ingilizler Thuglara savaş açtılar ve 1860 yılına kadar onların köklerini kazıdılar.
  Mutlak gerçek kötülük konusunda Thugları geçmek zordur. Bu nedenle renkli macera filmlerinin ikisinde Kali'ye tapan bu tarikat kötü adam olarak betimlenmiştir. *
  1 ... double cross
 6. 6.
  (bkz: merih yıldızı)
  ... iskocya nin son krali
 7. 7.
  çanakkale ilinin ayvacık ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: ayvacık)
  ... pipishik
 8. 8.
  Pek bilinmesede öldürme rekorunu elinde bulunduran, ve bulunduracak gibi duran hintli seri katil. Soyadı bilinmiyor. Thuggee inanışına göre yapılan törenlerde tam 931 kişiyi beyaz ve sarı renkli bir kumaş parçasıyla boğarak öldürmüştür.
  ... oh my god they killed kenny