bugün

şiparişi verdik, bekliyoruz bakalım.
Corona bitince gelir herhalde.
eptt üzerinden yapılan talepler iptal, başvuru.turkiye üzerinden yeniden talep yapılması gerekmekte.

ha ptt milyonlarca haneye bunu haftalık periyodlar ile nasıl dağıtacak sektör içinden biri olarak bende merakla bekliyorum.

çok şey öğrenebiliriz sanırım bu deneyimden.
PTT Kargo ile bekleniyorsa eğer biraz ağır bir Kargo zannımca.
Bedave Maske sadece fare kapanınca olur onu da akp ye oy veren alır.
on gün oldu başvuralı hala bekliyoruz.
(bkz: bütün ülkelere var ama türklere maske yok)

(bkz: #43164768)
görsel
Ptt kargo ile bugün geldi. 2 hafta sürdü.
şimdi de eczanelerden 10 günde bir tc kimlik numarası ile temin edilebileceği söyleniyor. maskeye ulaşmayı bırakın stabil açıklamaya ulaşamıyoruz henüz.
1-2 günlük 5 maske için eczaneye gidip gidip sormak sıkıntılı. Zaten çıkmıyorum evden. El yapımı bir maskem var. Hasta sirkülasyonunun yoğun olduğu Eczaneye gidip gidip aldığım riske değmez.
Biz ne zaman gidersek yok deyip geri çeviriyorlar. Üstelik kod şifre de geldi ama bir sonuç alamadık. izmir Kazan ben kepçe dolanıyorum var mı diye ama maalesef.
2 hafta önce gelmişti fakat yenisi için gelen giden yok maalesef.
beceriksiz akp.
15 nisanda mesaj geldi, ancak bugün alabildim.
Beceremeyince çevir kaz yanmasın.
Yok kamu calısani yok ssk lı.
Seçim zamanı Isteyince parti Uyelerinize 2 günde koli yolluyorsunuz amk.
akp liysen o maskeler bir şekilde sana ulaşır. akp li deiilsen zaten onlar bizi düşman görüyorlar.
görsel
dün geldi.
özetleyecek olursak:

tayyip ülke içinde maskelerin satışını yasaklıyor. böylece piyasadan göbeğini kaşıya kaşıya toplabiliyor. yurtdışına gönderip rep kasıyor.

görsel
görsel
Bugün geldi.
1arkadaşlar yoğunluk olduğu söyleniyor zaten. kabaca bir matematik hesabı yapalım hatta. 82 milyon nüfusu olan bir ülkenin yaklaşık 60 milyonu 21 - 64 yaş arasıdır. kişi başı 5'er maske dağıtılacak. 60.000.000×5=300.000.000 (300 milyon) maske yapar. 1-2 haftada dağıtılamaz bu 300 milyon maske. tarafsız olarak söylüyorum ki biraz anlayış göstermek gerekir bence. bana bu sabah mesaj geldi mesela eczaneden maskenizi temin edebilirsiniz diye. biraz sabır edelim lütfen : )
dağıtamayacağı en baştan belliyse ne bok yemeye maske satışını yasakladı. satışı yasaklanmadan önce herkese yetiyordu?

bu maske dağıtımı kişiye bir kere yapılınca tamamlanan bir şey de değil. sözde 10 günde bir yeni paket dağıtılacak.

60.000.000×5=3.000.000.000 (3 milyar) maske de yapmaz.
bedava olduğu için gelmemiştir. parayla olsa kapıya hergun gelirdi.
Evden çıktığımdan da değil ama gelmiyor muhabbetinin ardından akıbeti ne olacak diye merak edip üç gün evvel ilgili formu doldurdum ve bu sabah sağlık bakanlığından “xxx koduyla maskenizi eczaneden alabilirsiniz” diye mesaj geldi. Sizde nasıl olmuyor hay ret.
teorik iş yapıyorlar ondan danışmanlarıda kahvehaneden transfer etmişler heralde. yav deki maske maliyeti şu fiyat satış tavan fiyatı şu fiyat sağlık bakanı onaylı üretecez ve eczanelerde satacak bitti. ha ücretsiz kod ile dağıt orası ayrı.

yok ptt avm yok e devlet yok kod gelecek yok yine haberlerde birşeyler üfürülüyordu. ilk gün başvuranlardanız daha gelecek. e maske takmak zorunlu ben napıyım satış yasak sonra kes cezayı.

buarada sabuna zam yapmışlar ek vergi mergi deniliyordu. birde herşey zamlanmış fırsatçılar heryerde marketleri şikayet etmek lazım.
Sabredin gencler. Ben bugun aldim.