bugün

(bkz: Akp seçmeni)
türk milletinin bir kısmının oldukça açgözlü olduğunun kanıtı bir durumdur.
entakyalılardır...
Yaşanan olayın künefenin merkezi olarak bilinen Hatay'da geçmiş olması çok ironiktir. Orada satışı çok pahalı olmamasına rağmen sırf bedava diye milletin birbirini ezmesi ilgin. bir durumdur.
Normal bir durumdur sen bir hayır yapıyorsan böyle izdihama mahal vermeyeceksin. Koy sıraya herkesi tek tek dağıt.

Dağıtan hayır işleyen kişi(lerin) bunu hesaba katmamalarından kaynaklanan durum.
Bunun hatayli veya bir yerli olmak ile alakası yok aç gözlülük görmemişlik ile alakası var tamamen.
kaç para ulan bi künefe.

oha 16 liraymış.
marketlerde tanitim amacli bedava dagitilan sucuk, icecek vs.ye saldirilan ulkede normal.
simdi bunlara ak parti secmeni diyen, comar diyenlere iki adet link veriyorum. hala anlamiyorlarsa siktirip gitsinler.

https://secim.haberler.co...14/hatay-secim-sonuclari/

http://www.yenisafak.com/...ecim-sonuclari-referandum

simdi siktirip gidebilirsiniz.
allah belami versin utandim.

tepsiden eliyle kunefe alip yanindakine, 'sen de iki tabak goturdun dayi' diyen tiplerin yerine utandim.
amk görgüsüz, amelsizleri..
ulan, nedir bu telaş, vahşice yumulma?!
nihayetine sçmayacak mısınız onu dingil?
en kral tatlı, en lezzzetli yemeği yeseniz ne olur amk malları?!
içinizde mi duruyor sanki, o hiç görmemiş gibi saldırdığınız potansiyel dışkı?
değer mi iki dakika ağızınız tatlanacak diye bu rezillik?!
utanma, adap bilmiyorsunuz hadi tamam da kendinize saygınız olsun biraz be!
izdiham olmuş bir de...
ulan, beleş diye ezilip gideceksiniz hengâmede..
allah muhafaza, öyle pisi pisine; amelsizce yutunurken nefesiniz kesilse, görgüsüz güruhun yüklenmesiyle can verseniz ne olacak?!
millette malzeme çıkar bir de;
tatlı sevdasına niyazi oldu diye..
üzen görüntülerdir.

daha önce de bu tip görüntüler görmüştüm ama bu sefer cidden utandım. gözleri dönmüş, sabrı, utanmayı unutmuş onlarca insan..

ne biliyim ya çok kötü ne diyeceğimi bilemedim.
(bkz: bedava künefe)
(bkz: fakir halk)
(bkz: fazla vergi)
(bkz: bu milletin mına koyacağız)
(bkz: eğitimsizlik)

şimdi çaktınız mı acaba ?

bu milletin mına koyacağız -> fazla vergi -> fakir halk -> eğitimsizlik -> bedava künefe

sonucunda izdiham oluşuyor ve eğitimsiz olduklarında (kimsede kusura bakmasın) neden bu duruma düştüklerini göremiyorlar. şahsen gün geçtikçe demokrasi denen saçmalıktan uzaklaşıyorum.
Alanlara sorsan birde çok büyük iş başarmışlardır. Elleriyle dolduruyorlar künefeyi. Ama sorsan haklarını yedirmemiştir. Uyanık ya hepsi.
Görsüzlüğün, cehaletin böylesine yüceltildiği yerlerde bu tarz olayların yaşanması şaşırtıcı değil, olağandır. Atatürk'ün 'yüce' sıfatı ile hitap ettiği milletimin basit bir künefe ikramında gerçekçi bir walking dead sahnesi canlandırabilmesi ne üzücü. fakirliğin yada sabırsızlığın değil, yavaş yavaş kaybedilen insanı değerlerin görüntüleriydi onlar
Hatay'ın Türkiye'ye katılmasının 77. yılında 77 metre uzunluğunda künefe yapıldı, daha sonra halka açık alanda dağıtıldı. anlamadığım nokta şu burda her hafta künefe yaparlar evde hafta da bir yemek zorunlu gibi bir şey. Bu açlığın saldırganlığın sebebi ne gerçekten bilmiyorum. Afedersiniz adam künefe sıçacak durumda avuclayip ağzına atıyor yazık çok yazık. güzelim Memleketim nasıl bu hale geldi hiç bilmiyorum. aslında böyle insanlar değildirler, Hatay ezelden beri medeniyet şehri sayılır 4 dinin kardeşçe yaşadığı şehirdir. Lakin bu aç insanlar yüzünden bu hale geldik, biri çıkıp künefe istese bu şehirde yardimci olmayacak adam yok. bilmiyorum. son olarak künefe porsiyonu 10 tl falan değil 6 tl sadece, insanımız açlıktan kırılıyor ya (!) ondan böyle yapıyorlar.
50 yaşında dayının künefe tepsisinin önünde hayatında ilk defa bir şey yiyormuşcasına künefeyi kaşıklayıp yerken aynı zamanda da tabağa doldurduğunu görmemle hayattan soğutan insanlardır.
insanlar?
sonradan görme halkımızdan şaşırtmayan haberler.
ameriga bunu görüyor diyor ki nükleer bombaları boşverin künefe atın künefe... kolay karışan ülkeyiz vesselam.
Şaşırtmayandır.
Bizim insanımıza şu gün şu saatte x meydanında bedava sıcak bok dağıtılacaktır diye duyur,orayı yıkarlar.izdiham olmazsa adam değilim.Bu bizim bedavacı zihniyetimizden kaynaklanıyor.Bu gözler 70 yaşında dedenin balon sırasında izdihamda ezildiğini gördü.
en çok da videoda ki şu anonsa güldüm;

görsel

bir tatlı için hepsi havaya uçup geberecek anasını satayım.
insan onuru bu derece ayaklar altına alınmamalıydı.başkasının adına utanmak durumunu sonuna kadar yaşadım.
"Anadolu çomarı" olarak nitelendirilen insan tipinin zihniyet yapısının bozukluğunun özetidir. tıpkı aynı gün tekbirle vali karşılayanlar gibi.