bugün

en yaratıcı tezahüratların sahibi olan kitle.
(bkz: kazan)
yaraticilik denince akla ilk gelendir. ask'i cok iyi bilen, aski ugruna olebilendir. korku nedir bilmeyendir. tutku kelimesini bulanin, esinlenme sebebidir. ses tellerini esirgemeyendir. kuresel kitledir.
(bkz: beşiktaşlı olmakla gurur duymak)
(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
gectigimiz sezon iclerine sızan fenerbahce taraftarını,
giriste ayırt edemeyen taraftar modeli.
(bkz: truva atı)
bir maç öncesinde, barbaros bulvarında, terör estirip, birbirlerini yaralayıp, koca çop bidonlarını yola fırlatmak suretiyle trafik akışını bozup, halkı dehşete düşürdüklerine şahit olduğum taraftarlardır..
her ne olursa olsun, deplasmana bile gitse; ne formasını zula yapan *, ne de rakip takımın stadına o takımın formasıyla gidecek olan insanları bünyesinde barındırmayan kişilerden kurulu oluşum.
(bkz: beşiktaşk)
karşılıksız aşkın anlamıdır beşiktaş taraftarı olmak.karşılığı olmadığını bile bile onun için mücadele etmektir beşiktaş aşkı.bu aşka sahip bütün taraftarlar beşiktaş taraftarı olup skora değil beşiktaş a alkış tutarlar.
kendisine laf sokma amacındaki sayıklamalar karşısında gülmekten başka yapacak bir şey bulamayan yüce taraftar kitlesi.

(bkz: carsi)

edit: dünyanın en iyi taraftarıdır.*
tümer e etek giydirerek onu hem askerlikten,hem de sözünden dönerek yapmış olduğu * kurtarabileceklerini iddia eden yaratıcı kişileri de barındırmasıyla takdirimi kazanan kitle.*
hangi ortamda olursa olsun, bok at izi kalsın mantığıyla kirletilmeye çalışılan; fakat asla başarılamayacak olan taraftar kitlesi.
beşiktaşklı olmayanların bunu anlayabilmesini beklemez hiçkimse, çünkü imkansızdır.
kendine has kültürü ile yoğrulmuş, kendi felsefesini yaratmış, duruşu ile diğer takım taraftarlarının bir çoğunun da saygısını kazanmış, tek aşkı beşiktaşk olan, tapılası kitledir. onlardan olmak da ayrı gurur kaynağıdır.

konunun özeti: sevinmek için sevmedik.
5 yasımda cevremdeki insanlara türlü sakalarla nese sacarken her yenilgi sonunda nedenini asla kestiremedigim bir hüznün cökmesini kestirebilecek insan toplulugu.
(bkz: siyah beyaz ölüm yaşam)
herkes beşiktaşlı olmasın o ayrıcalık da bize kalsın düsturunu benimsemiş olan fevkalbeşer topluluk... *
daha çok maçını izleyebilmek, beşiktaş aşkını daha çok yaşayabilmek için daha fazla sene yaşaması gerektiğinden bu uğurda sigarayı dahi bırakan taraftardır. o bir takım tutmaz, yüce bir hayat tarzını benimser.
(bkz: kerrat cetveli)
(bkz: kongo kenesi)
(bkz: evren)

(bkz: oscarbiziaffet com)
korkulası taraftar. gözleri döndü mü annelerini tanıdıklarından şüpheli olduğum kitle.
en iyi takım kim diye soruldugu zaman her kafadan bir ses cıkarken en iyi taraftar sorusunun cevabı her zaman besiktas taraftarı olmuştur.besiktas taraftarı en zeki,en yaratıcı ve gerekirse en anarsıst taraftardır.besiktas taraftarı besiktasa olan sevgisini bestelerindede dile getirmektedir.cogu bestelerinde bunun sevgiden ote birsey oldugunu anlatmaktadırlar. (bkz: ask degil sevgi degil beşiktasım delilik bu)aynı zamanda besiktas taraftarının bir ozelligide gundemi cok iyi takip etmektedirler.nerde ne zaman nasıl ayar verilir onlara sormak lazım. (bkz: buyuk besiktas taraftarı)
galatasaraylı ve fenerbahceli olup sırf besiktas taraftarını gormek için kapalıya geldiklerini bilirim.*
diğer takım taraftarlarınca da üstünlüğü kabul edilmiş,takım yarıştan haftalar öncesinden kopmuşken bile tribünleri dolduran taraftar topluluğu.
tezahüratlarındaki desibelin büyüklüğü sevgilerinin de büyüklüğünü anlatan onurlu taraftar topluluğudur.
en yaratıcı sloganların üreticileri,siyah ve beyaz renklerine gönül vermiş olan en asil insanlardır. üstlerine taraftar yoktur iyi günde kötü günde takımlarının yanındadırlar çünkü sevinmek için sevmeyenlerdir.onlardan biri olmak ayrıcalıktır ki ben bu ayrıcalığın tadını ömür boyu yaşayacağım.
kendi takımı başarı elde edemediği için başarıya ulaşan takımlara bok atmaktan kendini alamayan, fenerbahçe kompleksi olan ,ufak ve aptalca işlere sevinen, buna rağmen güzel bi stada sahip ve çılgın (öfkeli kalabalık) taraftarlardır.
başarılara aşık olmayıp sadece takımını seven, başarıya ulaşan takımları her zaman takdir eden * * *, fenerbahçe kompleksi söz konusu bile olmayan, aksine nasıl ki galatasaray'a karşı alınmış 6-0 lık galibiyet nimetten sayılıyor ve fenerbahçe taraftarı bunu her seferinde dile getiriyorsa, 6 yıldır burası kadıköy burdan çıkış yok diye bas bas bağıranları, girişimiz olay, çıkışımız olay, nasıl koydu ama, doksanda koray şeklinde susturan, bulunduğu yer olarak dünyanın en güzel stadına ve en ateşli destekcilerine sahip taraftarlardır.