bdp eli kanlı terör örgütün meclisteki uzantısıdır yani maşalarıdır, açıktan teröre destek verirler hatta bebek katillerine sahip çıkarlar bunu da örgütün gerilla yurt sever olduğu iddiasıyla yaparlar, aslında bu terör örgütü ve maşası bdp hangi yurdun yurt severliğini yapmaktadır, bunu şuan üzerinde türkiye cumhuriyeti kurulu bulunan anadolu coğrafyasının doğu ve güneydoğusu üzerinde hak iddia ederek yaparlar, kısacası bunlar türkiye cumhuriyetini tanımayan topraklarını ayrıştırıcı bölücü ayrılıkçı eli kanlı oldukları halde aynı cumhuriyetin meclisinde görev yapan teröristlerdir.

işin gerçeği bu iken devletin yöneticileri teröristleri kucaklayarak, siyaset yapmaya davet etmiş, apo ve tayfasına meclisin yolunu açmışlardır, ancak iktidar bunların devletin toprak parçası üzerinde ayrı bir devlet istediklerinin farkında değilmidir ki, ülke bütünlüğü için çalışacaklarına, eline silah almışlarla anlaşan ihanet iktidarına dönüşmüşlerdir, tabiki balık baştan kokar ülkeyi yönetenlerin başında türk milletinin çıkarlarına hizmet etmeyen türk olmayan, arap hayranı olursa, suriyelilere vatandaşlık vererek oy kullanmalarını sağlayacak kadar ileri gidebilmektedir. peki bu başbakan kadar geniş yetkileri kullanırken halktan alınan oylarla devletin toprak bütünlüğünü bozmak yönünde yetki kullanmasına ne demeli, türk milletinin çıkarları yerine teröristi teröristlikten çıkaran anlayışı mevcuttur, ilk başladığımız noktaya gelirsek bu durumda yani ihanet sürecinde ne pkk nede bdp terörist ve terör örgütü değildir, bunu halk değil başbakan demektedir.
Canımı yiyen insandır. Bdp de şerefsiz, teröristlerde. Onun için sorun yok.
terorist orgutun siyasi uzantisina terorist demis insandir, cok da abartmis sayilmaz.
(bkz: göte göt demek)
herhalde sinirden ne söylediğini bilmeyen insandır.
parti terörist olur mu hiç? bdp' ye terör örgütünün siyasi uzantısı deseydi de canımı yeseydi. kavramları doğru kullanmalı.
kabarık dipnot: bdp' nin jargonuyla pkk örgütüne kürt halkının iradesi yahut özgürlük savaşımı diyenlere selam ederim.
pkk' nız sadece dağda askere mermi sıksaydı evet bu bir savaş olurdu. kimlik mücadelenizi elinizi masum sivillerin de kanına bulayarak kazandınız, yani terörle. nedir, kürt halkının bahsedilen iradesini terörden yana kullandığını mı kabullenemiyorsunuz? başarınıza giden her yol mübahtı madem, elbette bazı gerçeklerle yüz yüze gelecektiniz. peki şimdi zorunuza giden nedir? terörist lafı mı?
bana kimse 'ama iki taraf da çok acılar çekti, analarımız ağladı bık bık bık' demesin. öldürmek üzere yola çıkan taraf zaten evlatlarının ölümünü göze almış demektir. şehit ailelerinin onda biri kadar mağrur durmalarını beklerdim ama nerde.
hem suçlu, hem güçlü ama hep mağdur, hep haklı.
terörün rejim karşıtı düşünce olduğunu sanan insandır.
rejim demek anayasa demektir. e buna göre hepimiz terörist oluyoruz. çünkü hepimizin yaptığı hareketlerin 10'da 1'i anayasaya yani rejime aykırı. mesela şapka takmamak gibi..

kısaca düşünce hiçbir şekilde suç değildir. terör hiç değildir.

dediklerimde haklı olduğumu bir alttaki faşist gardaşım da teyit etmiş. teşekkürler faşist gardaşım.
terör, sadece şiddetle yapılmaz. terörün tanımı, mevcut otoriteyi hedef alan, rejim karşıtı eylem ve söylemlerde bulunmaktır. eee bdp de, gayet rejim karşıtı söylemlerde bulunmaktadır. sadece pkk olan ilgisi nedeniyle değil, partinin politikası komple bu yöndedir. dolayısıyla bdp, terörist sayılabilir.

tanım: söyleminde haklı olan insandır.
Dar kafalılara anlatılamayan durummuş. Adam 2 entry üstte mezkur partinin eşbaşkanı ve milletvekilinin pkk yöneticisi ve kadrosuyla dağda fotoğraflarını koymuş, partinin tüm hedefi apoyu serbest bıraktırmak ve pkknın meşrulaştırılması. Hıyarın biri çıkmış diğer partilerden ne farkı var diye soruyor. E, hıyar işte.

Demokrasi, analar ağlamasın diye bikbik edeceğinize nerenizle düşünüp nerenizle idrak ediyorsunuz onu anlatın.

Not: gerçek hıyardan özür dilerim.

Edit:bazılarıyla aynı fikirde olmayınca orospu çocuğu olunuyormuş.zavallısınız lan.

Edit 2: hıyarlık makamı, elde inkar edilemez deliller ve tespitler olduğu halde inkar edenler için kullanılmıştır. Benle aynı görüşte olmasına gerek yoktur. Bu entryde hiç bir hıyara ve annesine zarar verilmemiştir.

Edit 3: yaw he he. Aman yerinde kalsın herkes. Adımlaşma oynamıyoruz burda. Yüzyılın gerçeğini inkar edene adım atılmaz.
halkın oylarıyla seçilmiş bir partiye terörist diyen kişidir.
bdp'ye terörist diyenlerin ilk önce terörün tanımını öğrenmesi gerekiyor. bdp hiçkimseye fiziksel veya psikolojik şiddet uygulamıyor. tıpkı diğer partiler gibi mecliste görüşlerini savunuyorlar. bdp'nin akp'den veya chp'den ne farkı var söyler misiniz? ama bunu dar kafalara sokamayız.
ismi "barış ve demokrasi partisi" olan bir partiye terörist diyoruz. yazık.
gerkçekten bir gün şu önyargılarınızı bırakıp şu insanları anlamaya çalışın derim.

not: oy kullanmıyorum.

edit: ben neden bazı orospu çocuklarıyla doğru düzgün konuşmaya çalışıyorum bilmiyorum. bazen fazla iyi niyetli olduğumu düşünüyorum.

edit2: bazıları ile aynı görüşte olmayınca hıyar oluyorum. ben de karşılık olarak küfür etmek zorunda kalıyorum.

edit3: orospu çocukluğu makamı da kendini yüzyılın tespitini yapmışcasına yücelten, ama aslında bir bok yapmamış olanlara layıktır. bana 1 adım gelirseniz ben 10 adım gelirim. dikkat ettiyseniz entrynin başında ben de kimseye hakaret etmemiştim.
Çok afedersin (bkz: bizim memlekette göte göt derler).
domatese sebze diyen insan kadar normaldir. (bkz: bizim memlekette göte göt denir)
faşist insandır. belki insan bile değildir.
(bkz: pkk nın 11 tırı yakması)
(bkz: antikaw militarist)
az düşünse dediğinin bi sikim fark yaratmadığını görecek insandır. dur hemen abanma az oku.
bak odundan taze yontulmuş kardeşim, %75 falan haklısın. bdp fikir olarak pkk'yi benimsemiş, onları dışlamayı reddetmiştir.
bdp ve öncülleri tamamen pkk'nin ürünü olmasa da zamanla ortak paydaları artmıştır.

zannettiğiniz gibi pkk'yi dışarda bırakabilme ihtimalleri de yoktur. sikik sikik, ''pkk'ya terörist demiyorlaar'' diye hönkürmeden önce bdp nedir ne değildir bi düşün. ben az bi anlatayım. bi ihtimal okursun. bi ihtimal bi işe yararım.

bdp'nin pkk ile en büyük ortak noktası, yöneticilerinden, başkanından, milletvekillerinden öte seçmenidir.
yani yöneticilerin istemesi ya da istememesi o kadar da önemli değil. selahattin demirtaş ister ulusalcı olsun ister pkk'nin dağ kadrosundan gelmiş olsun, o partiyle siyaset yaptığı sürece pkk'yi benimsemek siyaseten yaşaması için gereken birinci şarttır.

ha yok efendim bütün seçmenler de mi terörist derseniz, elbet de hayır. başka reflekslerle de oy veren insanlar var. pkk çizgisinden bağımsız olarak kürt sorunuyla ilgilenen insanlar da var oy veren.

özellikle son seçimde blok olarak girildiğini de göz önüne alırsak, türkiye solundan ve farklı düşünen kürtler'den da oy aldığını rahatça söyleyebiliriz. örnekse, şerafettin elçi, sırrı süreya önder, levent tüzel gibi isimlerle temsil edilen gruplardan oy almıştır.ama önceki seçimler de göz önünde bulundurularak yapılacak bir hesapla bdp'yi yukarıya taşıyan esas tabanın kim olduğunu görebilirsiniz.

e şimdi bdp'yi ne yapsak? pkk teröristtir dediği an tükenecek bi partiden pkk'yi dışlamasını mı istesek?
böylece konuşabileceğimiz son silahsız grubu da yok edip meydanı tamamen askere bırakalım mı isteniyor?(bu sorunun muhattapları, zeka yaşı 20'yi aşmış, kurtlar vadisi izlemeyen bireylerdir. gerisinin ''evet, yakalım, yıkalım. aslan türk kaplan türk'' dediğini biliyoruz zaten)

bdp'yle konuşulamaz, pkk ile hiiç konuşulamaz, abdullah öcalan ile konuşulamaz, olabilemez...
e yavrum o zaman şehit haberi gelince ikiyüzlülüğün dibine vurup ''içimiz kan ağladı'' demeyin. hayır hakikaten o insanların ölümlerinden üzüntü duysanız, vicdanınız sızlasa, diyalog kurmaktan çekinmezdiniz.

uzatmayalım. bdp, pkk'yi terörist olarak görmez/göremez. ancak bu onları illegal yapmaz. yapsaydı şimdiye kadar kapatılmışlardı bunu benden daha iyi biliyorsunuz. hal böyleyken, legal olan bir muhattabı silmek gibi bir amaç gütmeden varlığını olumlu bir şekilde değerlendirmek lazım. başkası için değil lan, yarın askere gidecek kardeşin, arkadaşın, kapı komşun, sevgilin için...
bir bildiği var ki öyle diyordur. niyeyse hep biz faşist oluyoruz, mesela geçen gün kuzey ırak'tan birliğine dönen kuzenin bulunduğu aracı taşlayan insanlar "hak, hukuk, özgürlük savaşçısı" oluyorlar.

(bkz: adaletini sikeyim dünya)
kendi bodrum'da karı peşinde koşup dağa her gün adam kazanmaya çalışan, meydanlarda sizin önderiniz apodur (bu da mı terörist değil mna koduğum) diyen ve hatta arabasıyla terörist de taşıyan, lojistik destek veren teröristlere ne diyecekti bu insan?
terörist olmayan insandır.
counter diyecek hali yoktur.
bdp kendini pkk dan ayrı tutuyor mu hayır. bdp nasıl bir örgüt; halkın sandıkta iradesini engelleyen, kendisi dışında siyasi faliyetleri bazı il ve ilçelerde engelleyen bir güruh. bunun adı terör değil mi şimdi. hem zana bir ay önce ne dedi: silah kürtlerin garantörüdür. kendi doğruları böyle olan bir partiyi pkkdan ayıramazsın.

şunun da bilincinde olmak da fayda var sorun kürt değil pkk-bdp-kck sorunudur. ve bu pkk ve alt yapıları kürtlerin değil, kendi menfaatlerinin temsilcisidir. bu yüzden kürtler diyerek genelleme yapmamak lazım, sorun pkk sorunudur.
adamın dibidir.
siyasi görüş ne olursa olsun bu söylem su götürmez bir gerçektir.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
haklı insandır.
Gördüğünü doğru yorumlayabilen insandır.
aynı zamanda teröristlere orospu çocuğu demekten de çekinmeyendir.
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
edit:örgütün ankara şubesi.