bugün

başıboş tehlikeli köpek sorunudur aslında. kaldı ki bütün köpekler tehlike içermiyor. ayrımı dikkatli yapmak gerekiyor.
Kavgamız sürüyor ve sürecek, ülkede tek başıboş it kalmayana kadar .
olmayan sorun. ama başıboş tehlikeli köpek sorunu var. ayrımı dikkatli yapmak iyi olur.
kabul ediyoruz, tehlikeli sokak köpekleri toplanıp barınaklarda bakılsın. daha ötesini kimse düşünemez.
ancak tehlike içermeyen sokak köpeklerine dokunmanın nasıl bir mantık ve gerekçesi olabilir ki ?
ayrımın dikkatli yapılması için yoğun bir ricada bulunuyorum, bulunacağım.
Ya hotchner sus be yaz yaz ne susmayan adamsın.
kimsenin eksik yöneltildiği gerçeğini inkar edemeyeceği durum. bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir, hepsini toplayamazsınız. nokta.
''~~kütahya’nın tavşanlı ilçesinde, sokak köpekleri girdiği ahırda 22 koyunu parçalayarak öldürdü, 9’unu da yaraladı!

başıboş köpekler insanlara da başka hayvanlara da çevreye de zarar veriyor!
ama siyasetçiler bu meseleyi bir türlü ciddiye almıyor!
bir olay olduğunda açıklamalar yapılıyor, sonra unutuluyor!
bu meselenin kökünden çözülmesi için daha ne olması lazım!''

https://twitter.com/Mehme...tatus/1742209626920087714
sadece tehlikeli köpeklerin sebep olduğu sorun. çünkü kimseye saldırmayan hatta sesini bile çıkarmayan sokak köpekleri olduğunu şahsen biliyorum. bu yüzden hatalı genelleme içerdiği gerçeğini tartışamayız.
https://twitter.com/Mehme...xgQa_IXET2kZHrZw&s=08

zavallı yurdum insanı... sana reva görülen hayat da bu. şu rezalete sebep olan başhekim dahil tüm sorumlular hesap vermeli. insanların canına kastediyorlar.
Bütün sokak köpekleri en başta trafik için tehlikelidir başıboş gezemezler nokta. Sağlık konusuna girmiyorum bile her yerinden pislik akıyor bu hayvanların.
Senelerdir konuşulduğu halde bir yere varmadığına göre çözülmeyen sorundur. Bana ne diyeceğim ama Saldırıya uğrayan çoluk çocuğa üzülüyorum.
25 li olarak geziyorlar. acil 5199 yasasının değiştirilip toplanıp avrupdanın yaptığı gibi uyutulması lazım.
Boş küme teşkil eden sorun. Çünkü tüm sokak köpekleri tehlikeli değildir. Lütfen ayrımı dikkatli yapalım.
Motor üzerindeyken ay bu tehlikeli ay bu değil diyemiyorsun.
Hepsi saldırıyor ve kazaya sebep oluyor.

Umarım gerçek bir önlem alınır ya.
Çok tehlikeliler.
Çek çare itlaf.
Muhammed'in köpekler hakkında çok kötü sözleri var. Böyle bir insanın peygamber sıfatı taşıması çok ilginç..
Ne kadar kolay köpeklerin öldürülmesini öneriyorsunuz ya ! Sanki bakkaldan sakız almaya gittiğinizi söyler gibi hem de ! Sadece iki ayaklıların mı canı var zannediyorsunuz ?
Başıboş köpek sorunuymuş. Böyle bir şey yok. Başıboş tehlikeli köpek sorunu var. Bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir. Hepsi saldırmaz.
Dolayısıyla hataya düşülerek genellenen durum. Masum sokak köpeklerini rahat bırakın. Ayrıca çoğu insandan daha güvenilir olduklarını bilin. Hiçbiri kimseye tecavüz etmiyor. Ama bu ayıbı gerçekleştiren bir canlı cinsi var !
Adana'da ekmek almaya giden bir kadını köpek kovalıyor. Kadın kaçarken araba çarpıyor!

https://www.instagram.com...5K/?igsh=NG5sNTYwcHd3azdh

Tamam hepimiz hayvanları seviyoruz ama sokak köpekleri ciddi anlamda tehlike arz ediyor. Artık buna bir çözüm bulunması lazım.
Ne köpekler zalimce öldürülsün ne de köpekler tarafından insanlar ölsün..
söz konusu olmayan durum. ancak başıboş tehlikeli köpek sorunu var. bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir ve saldırgan olmayan sokak köpeklerini hedef göstermeye kimsenin hakkı yoktur. lütfen ayrımı doğru ve dikkatli yapalım.
üstüne basa basa tekrarlıyorum: saldırgan sokak köpekleri var. ama bütün sokak köpekleri saldırgan değildir. tek çözüm de saldırgan sokak köpeklerinin toplatılıp barınaklarda bakılıp rehabilite edilmesi, saldırgan olmayan sokak köpeklerininse rahat bırakılmasıdır.
başıboş köpek sorunu olmayan bir sorundur. çünkü sorun başıboş tehlikeli sokak köpeği sorunudur. benim de iki kere köpek sürüsüyle karşılaştığım oldu ama ne kovalandım ne de ısırıldım. yani tüm sokak köpekleri tehlike içermez, saldırmaz.
rica ediyorum ayrımı doğru ve dikkatli yapalım. masum sokak köpeklerini lütfen rahat bırakın.
bu şeye benziyor: '' karşıdan tipi bozuk biri geliyor hapse atılsın '': böyle bir şey olabilir mi ya ?!?
bütün sokak köpekleri tehlikelidir.

yav kardeşim bir ara bir proje vardı sokak köpeklerinin filipinlere gönderilmesi falan. neden uygulanmadı acaba?
hem ülkemiz döviz de kazanır.
gönderin allah rızası için.
Tek bir cozumu var o da itlaf. Gidin bakalim bizi kiskanan almanya'ya, amerika'ya sokakta bir tane bile basibos dolasan hayvan goremezsiniz.
tipini beğenmediğin adam sorunu gibi hem hatalı hem de saçma bir genelleme. karşıdan tipini beğenmeyip korktuğun biri geliyor, '' bu adam kötü biri olabilir, hapse atılsın '' diyorsun. mantığa bak.
tamam, başıboş tehlikeli sokak köpeği sorunu olduğunu kabul ediyorum ama sesi bile çıkmayan köpekleri neden hedef gösteriyorsunuz ki ? ayrımı dikkatli yapmak zorundayız. lütfen bu konuda dikkatli olalım.
köpek bu ne yapacağı belli olmuyor. bazen uysal bir köpek bile birden anlaşılmaz bir şekilde agresifleşiyor, neye kızıyor anlayamıyorsunuz köpek işte...

filipinliler köpek eti yiyiyormuş, oraya ihraç edilmeli. ülke ekonomisine katkı olur.
başıboş tehlikeli köpek sorunu doğru kullanımı olan, hatalı bir genelleme içerdiği için yanlışlık içeren sorun.
bir hayvansever olarak çözümün uyutma ile olacağını düşünüyorum, bu köpekler çeteleşip çocuklara saldırıyor ve bazılarının ölümüne bile yol açıyor, bir başka sorun ise köpekler sokakta tek başına yaşabileyecek bir hayvan değil ki! köpek tek başına karnını doyuramaz ve hayatta kalamaz! onların yaşaması zaten kendilerine bir eziyet sözde "hayvansever" diye takılan tayfa neyin kafasını yaşıyor? bir kap mama bir kap su koyunca köpeğin karnı doymaz, en azından sokak kedileri hem faydalı hem de kendi başlarına hayatta kalabiliyorlar...