bugün

Ne kadar kolay köpeklerin öldürülmesini öneriyorsunuz ya ! Sanki bakkaldan sakız almaya gittiğinizi söyler gibi hem de ! Sadece iki ayaklıların mı canı var zannediyorsunuz ?
Başıboş köpek sorunuymuş. Böyle bir şey yok. Başıboş tehlikeli köpek sorunu var. Bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir. Hepsi saldırmaz.
Dolayısıyla hataya düşülerek genellenen durum. Masum sokak köpeklerini rahat bırakın. Ayrıca çoğu insandan daha güvenilir olduklarını bilin. Hiçbiri kimseye tecavüz etmiyor. Ama bu ayıbı gerçekleştiren bir canlı cinsi var !
Muhammed'in köpekler hakkında çok kötü sözleri var. Böyle bir insanın peygamber sıfatı taşıması çok ilginç..
Çek çare itlaf.
görsel
Motor üzerindeyken ay bu tehlikeli ay bu değil diyemiyorsun.
Hepsi saldırıyor ve kazaya sebep oluyor.

Umarım gerçek bir önlem alınır ya.
Çok tehlikeliler.
Boş küme teşkil eden sorun. Çünkü tüm sokak köpekleri tehlikeli değildir. Lütfen ayrımı dikkatli yapalım.
25 li olarak geziyorlar. acil 5199 yasasının değiştirilip toplanıp avrupdanın yaptığı gibi uyutulması lazım.
Senelerdir konuşulduğu halde bir yere varmadığına göre çözülmeyen sorundur. Bana ne diyeceğim ama Saldırıya uğrayan çoluk çocuğa üzülüyorum.
Bütün sokak köpekleri en başta trafik için tehlikelidir başıboş gezemezler nokta. Sağlık konusuna girmiyorum bile her yerinden pislik akıyor bu hayvanların.
https://twitter.com/Mehme...xgQa_IXET2kZHrZw&s=08

zavallı yurdum insanı... sana reva görülen hayat da bu. şu rezalete sebep olan başhekim dahil tüm sorumlular hesap vermeli. insanların canına kastediyorlar.
sadece tehlikeli köpeklerin sebep olduğu sorun. çünkü kimseye saldırmayan hatta sesini bile çıkarmayan sokak köpekleri olduğunu şahsen biliyorum. bu yüzden hatalı genelleme içerdiği gerçeğini tartışamayız.
''~~kütahya’nın tavşanlı ilçesinde, sokak köpekleri girdiği ahırda 22 koyunu parçalayarak öldürdü, 9’unu da yaraladı!

başıboş köpekler insanlara da başka hayvanlara da çevreye de zarar veriyor!
ama siyasetçiler bu meseleyi bir türlü ciddiye almıyor!
bir olay olduğunda açıklamalar yapılıyor, sonra unutuluyor!
bu meselenin kökünden çözülmesi için daha ne olması lazım!''

https://twitter.com/Mehme...tatus/1742209626920087714
kimsenin eksik yöneltildiği gerçeğini inkar edemeyeceği durum. bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir, hepsini toplayamazsınız. nokta.
Ya hotchner sus be yaz yaz ne susmayan adamsın.
olmayan sorun. ama başıboş tehlikeli köpek sorunu var. ayrımı dikkatli yapmak iyi olur.
kabul ediyoruz, tehlikeli sokak köpekleri toplanıp barınaklarda bakılsın. daha ötesini kimse düşünemez.
ancak tehlike içermeyen sokak köpeklerine dokunmanın nasıl bir mantık ve gerekçesi olabilir ki ?
ayrımın dikkatli yapılması için yoğun bir ricada bulunuyorum, bulunacağım.
Kavgamız sürüyor ve sürecek, ülkede tek başıboş it kalmayana kadar .
başıboş tehlikeli köpek sorunudur aslında. kaldı ki bütün köpekler tehlike içermiyor. ayrımı dikkatli yapmak gerekiyor.
bak, tam üstüne geldi. 1 saat kadar önce dışarı çıkmıştım, açık bir yer bulup yemek yemek için. (Çalışırken saati fark etmemişim) neyse, dönerken sokak arasında başı boş bir it önce uluyup aklımı başımdan aldı, sonra saldırmaya yeltendi. ben de üzerine koşunca kaçtı pezevenk. şimdi bunlar kalabalık olsa hiç şansım yok. Gece vakti sokağa çıkmanın en riskli yanı köpekler artık.
Sahi niye kimse bunları toplayıp gemiye doldurup taylanda vietnama kubaya kuzey koreye falan ihrac etmiyor.
Bildigim kadariyla yasak degil.
Eskiden sucugun icinden eşek falan çıkardı. Sucukculardan araya biraz it eti karistirip maliyeti dusurmeye calisanda hic yok. Halbuki farkedilebilecek bisey değil.
itlerin ve ittaparların toplanıyor çine sayılması ile çözülecek sorundur.
Arkadaşlar anket doldururken herkes dandik partilere oy atacağini yazsın lutfen. Akpliler istanbulu kazanacaklarini düşünürse kopekleri toplamaktan hemen vazgeçip baska bi secimde bu olayı kullanmayı düşünebilirler.

Yada chp ile iyi partiyi arayip sokakta kopek istemediginizi anlatın.
Akpye secim kozu vermeyin falan deyin.
Artık çok ciddi hayati risk arz etmeye başlamış, acil şekilde çözülmesi gereken sorundur.

hızlı bir şekilde sokaklardan toplanıp barınaklara alınmalı ve alındığı tarihi müteakip sahiplendirilmesi için belli bir süre konulmalı, sahiplenilmezse uyutulmalıdır.

Sahiplenecek olanlara da tekrar sokağa salma ihtimaline karşı çok ağır yaptırım öngören düzenlemeler yapılmalıdır.

rantçı ve/veya vicdan mastürübatörü birer beyinsiz değillerse samimiyetlerini hep birlikte göreceğiz. iddia ettikleri gibi bir çoğunluğu temsil ediyorlarsa her birinin, barınakta kısırlaştırılmış ve aşıları yapılmış 1 (maksimum 2) köpeği uyutulmaması için sahiplenmesi sorunu kökten çözecektir.

barınakta bir köpeğin ilaçla uyutulmasına göz yumacak kadar ‘cani’ veya sahtekar değillerse o köpekleri sahiplenip evlerinde beslemeleri beklenir.

hala daha çıkıp “köpekler başıboş şekilde sokaklarda gezsin, aç kalınca insanları veya birbirlerini parçalasın, olmadı orada burada hastalıktan veya açlıktan veya bir kamyon altında kalarak ölsün ama sokaklardan toplanmasın” diyenlerin hiçbir ciddiye alınmamalıdır.

Eğer iddia ettikleri gibi hayvanseverlerse köpeklerin uyutulmasına veya sokaklarda sair sebeplerden ölmelerine göz yummak yerine, “can dostları” için bu küçük fedakarlığı yaparak onlara sıcacık bir yuva, günlük mama ve sonsuz sevgi sağlayarak onları bu elim akıbetten kurtaracaklardır.

Eğer devlet böyle bir önlem alırsa bunun köpek sahiplendirme organizasyonu olmaktan öteye gitmeyeceğine ve tek bir köpeğin bile uyutulmayacağına adım gibi eminim. Hadi bakalım pati dostları gösterin fedakarlığınızı.
Saldırgan olmasa uysal olsa bile insan korkuyor yanından geçerken, bir de bazen 3-5 adet oldular mı, vay haline
Hakkında ısrarla ve inatla bütün sokak köpeklerinin saldırgan olduğunu iddia edenlerin hatalı olduğu kesin olan durumdur.
Bütün sokak köpekleri saldırgan değildir. Bunu kimse iddia edemez. Hata yapmış olur aksi taktirde.
her hayvan mı tehlikeli aq demin dışarda gördüm hayvan bir deri bir kemik. yürümeye dermanı kalmamış.