bugün

aramaya inanmadım mamafih bulmakta istemedim. zira çok sinirliyim.

başlık silmek tanım olarak, moderatörlerin yaptığı (sadece bizim sozluge özel) bir uygulamadır. salakça olması bir yana düpedüz abesliktir.

aslında küfretmek, kafam girsin yorumları yapmak istiyorum ancak yapamam o da yasak.

neyse efendim, sozluk dediğin tanımlarla dolu olan bir dizi zamazingonun toplanmasıyla oluşan bir şeydir.

yani diyorum ki başlığıma dokunma aklını alırım.

zira açtığınız başlık 15-20 kişiye dokunuyorsa direkt olarak silinebiliyor.

buradan dördüncü neslin kızları taş gibi başlığımı silen moderatör(ler)e selamlarımı yolluyor, iyi geeceler diliyorum.
moderasyon nerede durması gerektiğini bilirse çoğu zaman faydalı olan icraattır. ama "senin başlığın gibi başlık olmaz, entrysine bakmam ben bunu silerim." diyen bir moderatör varsa..ki anlaşılan var, söylemek isterim;
sözlükte yeni olmak illa ki format ne demek bilmemek değildir. sen benim ya da bir başkasının başlığını sildin, "tamam formata uygun değilmiş." der döner giderim.. giderdim..ama formata uygun değil denilerek silinen bir başlığın yanında, dilde yer bile almayan bir kelimeye ait başlık silinmiyor da yönlendiriliyorsa işte o zaman konuşmak gerekir.
merak eden, arama satırına "tasfir" yazsın bir..sonra olacakları izleyelim hep birlikte. tasfir karşılığı bile olmayan uydurmaca bir kelimeyken başlık silinmiyor da tasvir başlığına yönleniyor öyle mi?
siz başlıkların neye göre silinmesi gerektiğini daha çözememişsiniz anlaşılan arkadaşlar.
sadece moderasyon değilde başlığı açan yazarda hatalı veya tamamen akla zarar bir başlıksa kendi başlığını silebilmeli. gerekli yerlere duyurulur.
(bkz: self servis)
hatalı açıldığı anlaşılan başlığın sonluğu durumu.
başlık siliniyor da neden siliniyor gibi sorularıda insanın aklına getirir.

(bkz: kadınları anlayamıyorum çünkü) siliklerde neden silindiği de yazılmadır.
uludağ sözlük'te forum mantığında siliniyor. hede hödö yapan hede hödö şeklinde hede hödö diye başlık açıyor eleman. troll ya da değil, hatta müslüman olsun fark etmez. ama buluyorlar bir gerekçe, uyduruyorlar ve siliyorlar. adam bir tanım yapmış, saçma ya da değil, formata da uygun. ama siliniyor.
Zaman zaman moderasyonun ucunu kaçırdığı, bu aralar normale dönmüş gibi duran işlemdir.
artık normal karşıladığım, neden olduğunu bilmediğim durum.