gözlemlerime göre siyasetin çok takipçisi olmayan, genelde asosyal bireylerdir. twitter da çok görebilirsiniz.
haklı insandır. saygı duysaydı o fikre inanırdı. yapması gereken başkasının o fikre inanma özgürlüğüne saygı duyaktır.
kişiliksiz insandır.
fikri olup beyni olmayan bir insan kendi fikrine neden karsi gelindiğini düşünemez.normal karsilamak lazım.
Sana fikrini soran oldu mu hergele sen hesabı tut bizimkisi derleme.
Bu insanlar için fonda ezhelden Allah'ından bul şarkısı çalıyordur.
yorucu kişidir. uzun süre hayatınızda kalmaz.
Yüzde yüz malum partilidir.
Aaa ben.
Başkasının fikirleri çekici gelmeyen insandır.
Oğlum bende on numara fikirler var, başkasının fikrini nabayım? Hayır sanki çok önemli bir şey diyorsunuz da.
Herhangi bir fikre sahip olamayan kişidir.
Saygı duyulması gereken başkasının fikri değil, başkasında fikir sahibi olabilme hakkıdır.
Yoksa abuk sabuk fikrin nesine saygı duyacaksın AMK?
her fikre saygı duyması gerektiğini düşünenin kendi fikrine saygısı yoktur. saygı duyulmayı hak etmeyen hiçbir şeye saygı duyulmaz.
kendini eğitmesini becerememiştir.
Bazı fikirler saygıyı hak etmiyor. Yeni nesil duyarcı tarikatı her şeye saygı duymanın çok iyi bir şey olduğunu düşünüyor. Bir başkasına zarar veren her türlü eylem, grup, düşünce ve ideolojiye karşıyım. Hiçbirinin bırakın fikrine varoluşlarına bile katlanamıyorum.
Şimdi o biraz da fikrine bağlı. Ekstrem bir örnek vereyim

Düşün, youtube'da eğitim videosu çekiyorsun. Tamamen objektif bir dille çekmiş olmana rağmen tek hücrelinin teki "videonun ilk yarısı güzel, ama son yarısı berbat olmuş, hakkımı helal etmiyorum, allah belanı versin" yazıyor.

Saygı duy şimdi kardeşim, onun fikri değil mi sonuçta? (eh anlamanızı beklemiyorum ama bir ihtimal)

Bu olay da yaşandı bu arada resh istanbul (dillendim) youtube kanalının azerice videosunun altına yazıldı. Adam en sonunda isyan etti başka bir videoda. Ben olsam cevap bile vermezdim ama insan kendini tutamıyor bazen.

Ben şimdi o yorumu silmez miyim bilader? Diktatörlük gibi gelmesin, yapmanız gereken o yorum hiç yapılmamış gibi cevap vermeden ve düşünmeden silmektir. Bu insanlarla tartışmaya girilmez, cevap verilmez, düşüncesine saygı duyulmaz. Hala istiyorsanız siz saygı duyun. Ha kimseyi sikinize takmayın demiyorum. Normal insan gibi eleştiri yapan da var, adamına göre muamele yapacaksınız.
bak şimdi nasıl başladı nasıl gidiyor twitlerini biliyorsundur.. nasıl başladı; kendisine oy vermeyen kendisi gibi olmayanları terorist ilan edenler ; işte böyle başladı..

nasıl gidiyor başlatanlar şimdi fikirlerine saygı duyulmasini istiyor!!!!
neden çünkü ben, sen, biz istemiyoruz bu malum partili kişileri ee noldu şimdi?? terörist olduk..

oğlum sen bana bi tane yumruk atıyorsun sonra da dön bi tane daha vurayım diyorsun.. hayır ben de sana bana vurduğun icin bi tane yumruk sallayacağım..

Edit: şimdi gördüm tesadüfen iyi okuyun iktidar partisinin genel başkan yardımcısı mustafa şen açıklaması; https://eksisozluk.com/mu...-elemek-icin-var--6967803
Saygı ontolojiye göre(ehem ehem kant) herkese eşit dağıtıldığı varsayılan içkin karakterli ideal tutum ve karşılıklı geri bildirimin adıdır

içkin doğasından ötürü yeri doldurulamaz ve kendine has yapısı vardır

Bu anlamda saygı otorite ve toplumsal kurguların değil entelektüel ve olgun insanın kazanımlarının konusudur

Saygıdan devam edelim.Saygı farklı fikirlere karşı takınılan nört,nört-artı,artı yüklü tavır ve davranışların bütünü değildir.Çatı kavramdır

insanın ortak dil çabasını ''saygı'' başlığı altında incelediğimizde ortaya çıkan spektrum

Kaygısızlık,kulak verme,ilginç gelme,ortaklaşmak,uyum sağlama,benimsemedir

Saygı bir anlamda düzlem kaydırarak farklı konu nesnelerinin ortak ilkeler,frekansta birleşme işlemidir.Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey saygının kendisi adına sürdürülmediğidir

Konudaki cümle ise

Benim fikrime saygı duyacaksın/duymalısın

Gerçek saygıdaki benin ortaya konuluşu ben değil bir konuda birleşmiş iki farklı benin ortaya konuluşudur.Buna bene katılan ben adını koydum şimdi

Dikkat edersiniz buradaki ben düşüncenin anlakından ortaya çıkan bir benlik durumudur.Lakin yukarıdaki cümledeki ben benliğin kendi ihtiraslarının toplamının yansıması olduğu/temel aldığı için durumsal olmaktan çıkmış buyruğa dönüşmüştür

Gerçek saygının kaynağı insanın imkanlılık ve eğilimlerinin gerekçelendirilmiş haliyken diğer bir hayli psikolojiktir

Mantıksal açıklamasını yaptık,irade kanadından yani duygudaşlık felsefesinin açısından da yapalım

Psuedo saygıda konu nesnesi daha ön plana çıkar.Zira o nesne diyalektik sürece katılacak ve ihtiraslı benin aleti olacaktır.Aletin kapsamı ve biçimi insanların algısına göre değişebilir ama süreç aynıdır

Gerçek saygıda ise konu nesnesi parantez içine alınarak yaşanan duyguların fenomolojisinden gidilir.Konu nesnesi ancak maddi/ikinci nedenlerden dolayı ilişkilendirilebilir eğer faydacı örtü örtülecekse
Net insandır. Bir fikre hem inanmayıp hem de saygı duyduğunuzu söylüyorsanız, kendinizle çelişir, komik duruma düşersiniz.
kısa ve öz bir şekilde yobazdır.
Bu tipi eleştiren herkeste en az onun kadar karşı fikre saygı duymuyordur ama insan kendi hatalarını görmüyor nedense.
görsel
Bu aaygi olayi cok abartiliyor ya. Ben bi insanin sikko fikrine niye saygi duyayim olm mal misiniz amk. Yarrak gibi fikri olana yarrak gibi fikrin var diyemeyeceksek sikeyim boyle isi ya.
Amcikagizlidir net.
(bkz: kemalist)
Bazen gerekiyor.