Türk'ün son başbuğudur. Mekanı cennet olsun.
Türk'ün son başbuğu Atatürk'tür, Türkeş değil. Türkeş, kıçbuğ'dur. Asıl adı Hüseyin Feyzullah olan Kolparslan Kürdeş, Türk milliyetçiliğinin içine din ve mezhebi sokmuş ve Atsız Ata'ya ihanet etmiştir.
Bir kişinin başbuğ olabilmesi için meydan savaşı kazanması gerekir. Türkeş, sıradan bir teğmendi hadi en fazla albay. (bkz: başbuğ Mustafa Kemal Atatürk)
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
laiklerin götüm götüm milliyetciliğe yanaşmasına şahit oluyoruz şu günler de .

tabi seçimler de yaklaşıyor ya .

klasik cehape icraatları . cumalara gitmeye de başlarlar yakın da .

demedi demeyin .
Tek kurtuluşumuz Atatürk ilkeleri milliyetçilik inkılapçılık devletçilik bi haberiz.
içimizdeki teröristlerin zoruna gitmiş resimdir. beter olun kanı bozuklar.
Bozkurttur.
tam bir melun tam bir barbar tam bir türk milliyetçisi tam bir askeri deha başbuğ mustafa kemal !
Türkçüler yeniden gündeme getirmiştir var olsunlar.
Çakma Başbuğlara gerek yok
başbuğ bütün türkleri bir araya getiren (veya getirmeye çalışan) türk kumandan ismidir. Mustafa kemal başbuğ değil, sonbuğdur.
son başbuğ için;
(bkz: Enver paşa)
(bkz: başbuğ mustafa kemal atatürk)
türk'e ait her kavramı ülkücülerle bağdaştırarak faşistleştirmeye çalışan zihniyete inat kullanılması gereken sıfattır.

zira başbuğ eski türklerde; baş, başkan, komutan manasına gelmektedir. kimin ne kadar zoruna giderse gitsin; atatürk, türk milleti için tam olarak bunu ifade eder.
organları karışanların eleştirdiği sıfat. insanlar normal durumlarda kıçının üzerine oturur başı ile düşünür.

sözlükteki geçmişi incelendiğinde ve hakkında girilen entryler okunduğunda

1- kitap ismidir.
2- t.c. devletinin kuruluşu sürecinde resmi evraklara geçmiş birçok asker ve devlet adamının kullandığı sıfattır.

(bkz: #593780) *
güldüren ülkücü söylemidir.
"Biz doğrudan doğruya milliyet perveriz ve Türk milliyetçisiyiz.", "Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum" demiş, gereksinim duyduğumuz gücü, damarlarımızdaki soylu kanda aramamızı öğütlemiş ulu atamıza en yakışan sıfat.
(bkz: Mustafa Kemal Atatürk)
bazı faşistlerin söylemekte ısrar ettiği kelime öbeği.ha zira yoldaş atatürk'te yoktur.ama başbuğ atatürk daha saçmadır.diyenlere yürü kim tutar seni denir.ayrıca (bkz: tarihi carpitmak), (bkz: tarih carpiticilari)
türkiye cumhuriyeti kurulurken türk-kürt-laz-çerkez.... anadoluda yaşayan tüm milliyetler ortak bir şekilde savaşmışlardır. geçmiş belgelerde geçen bazı sözlere dayanarak atatürkün başbuğ olduğuna dair iddialarda bulunmak atatürk'ün "cumhuriyet fazilettir" sözünü kendi partilerinin sloganı haline getirenlerin yaptığı gibi o an kullanılan anlamından farklı bir şekilde yorumlamaya benzer
başbuğ kelimesinin "lider" anlamına geldiğini bilen birisi için anlaşılması kolay olan, fakat türkçe konusunda ortaokul düzeyinde bilgisi bulunan, başbuğ kelimesinin eski türklerden beri kullanıldığını bilmeyen ve bu cehaletini başka insanlarla paylaşarak kendini ayaklara düşürmeyi içine hazmedebilen kişiler tarafından eleştirilen anlamlı yakıştırma ve slogandır.

(bkz: başbuğlar ölmez)
hakkında bir kez bile kendi fikrimi söylemememe, tarihi birkaç kelamı üstelik kaynak da göstererek yazdıklarımın eksilendiği başlıktır.koca koca paşalar, miilet vekilleri hatta bizzat atatürkün kendisi bile bu sıfatı memnuniyetle kullanırken bir takım zihniyetin yok efendim yalan bunlar sacma bunlar demeleri, bu şekilde atatürkçülük yapmış olmaları bütün gece okuyucuların da sanırım gözünden kaçmamıştır. ama böyle davranmalarının nedeni bellidir. başbuğ kelimesini herhangibir ilkokul sözlüğünden dahi araştırmadan, hazır ve kulaktan dolma bilgilerle küçük beyinlerinde tahlil etmeleri, sanki tarihteki ilk başbuğ da son başbuğ da rahmetli başbuğ alparlan türkeşmiş gibi düşünmekten dolayıdır tüm bu kızgınlık ve nefret. halbuki başbuğ sıfatı o dönemde dünya üzerinde hangi türk devleti hakim güç ise * başbuğ sıfatı o devletin lider türkçü kişisine verilmiştir. başlı başına bu bilgi bile, başbuğ atatürksıfatlandırmasının atatürke yapılmış bir övgü ve yüceltme olduğunu anlatır zaten. atatürk bu sıfatı şerefle üzerime alıyorum derken bir çok çokbilmiş günümüz uuserından daha fazla türkçe dil ve anlam bilgisine sahipti.sözün özü; başbuğluk bir sıfattır.kişiye bu sıfatı kitleler verir. ataürkü devrin liderlerinden ayıran bir özellikte budur zaten. ona yapılan her övgü sözü halkı tarafından gönülden gelerek yapılmıştır.

ama bu satırları milliyet sevgisini içinde taşıyan bir kişinin yazması insanları şaşırtabilir. doğru ya atatürk chpnin kurucusudur. o zaman chp yi sevenler atatürkçüdür. o cok sevilen ve irtica diye diye faşizm diye diye kapılarına gidilen cumhuriyet halk fırkasının kuruluş tüzüğünü kim yazmıştır? ziya gökalp. diyarbakırlı türkçü kafatasçı nihal atsızın fikir önderlerinden ziya gökalp. atatürk tarafından türk dil kurumu'nda GÖREV VERiLEN ziya gökalp. bazı uuserlar tarafından mason olduğu, bazıları tarafından da hristiyan olduğu söylenen ziya gökalp.şimdi ben mi chpli oluyorum bu durumda onlar mı benim gibi oluyor. yoksa cevap şu mudur? efendim o devrin chpsi ile bu devrinki farklıdır. e zaten bende başbuğ atatürk derken o devrin başbuğu diyorum be kardeşim. bu arada değişen chpnin atatürk gözünden yansıması için (#593110)

bu arada aklıma gelmişken: yaratılışımdaki en büyük olağanüstülük türk olmamdır. bu söz de başbuğ atatürke aittir.
tamami ile yalan olan kelime.ataturk'un milliyetci ya da sosyalist oldugunu soylemek kadar komik bir sey yoktur.her ideolojinin ataturk'u yanina cekmeye calismasi cok komiktir.ataturk karma felsefesine sahipti.sadece ama sadece ilkelerine bakmak yeterlidir.cumhuriyetcilik,milliyetcilik,halkcilik,laiklik,devrimcilik,devletcilik.lutfen bir tarafimizdan bir sey uydurmayalim.
(bkz: ülkücü gençler)
atatürkün istanbul ocağına gönderdiği telgraf metni:

vatana yüksek seciyeli ve metin ruhlu gençler yetişrmesini temenni eylediğim istanbul türk ocağının başbuğluğunu büyük bir iftiharla kabul ediyorum. genç arkadaşlarıma teşekkür ve selamlarımın tebliğini rica ederim.
tbmm reisi
başkumandan gazi mustafa kemal.

kaynak: 4 mart 1923 tarihli hakimiyet-i milliye gazetesi 1.sayfası

edit: sanki telgrafı ben yazmısım gibi hala eksi oy veriyor yahu. sen ne ibneymişsin be adam veya kadın.
atatürke gönderilen bir bayram telgrafı:
30 ağustos zaferini cumhurun celik ordusuna örnek olarak yaratan ulu başbuğ atatürke kutlar, candan saygılar sunarım.

türk silahlı kuvvetleri adına
fevzi çakmak
genel kurmay başkanı

kaynak: 31 ağustos 1935 tarihli ulus gazetesi
cumhurbaşkanı ismet inönünün genelkurmay başkanı fevzi çakmaka atatürkün ölümü dolayısıyla yazdığı mesaj:

mareşal fevzi çakmak
genel kurmayın sayın başkanı,

atatürkün ebedi hayata intikalini, onun hazarda veseferde arkadaşı olan size ve sanlı orduya taziyet ederim. sevgili başbuğ atatürkün hatırası karşısında acımız teselli bulmaz derecede derin ve duygularımız samimi şükran ve tazimle meşbudur.
tarih :18 kasım 1938
kaynak:aynı tarihli ulus gazetesi.
ali koç ve yusuf koç tarafından hazırlanan ve 6. baskısını da yapmış kitaptır.