bugün

başbuğ atatürk

hakkında bir kez bile kendi fikrimi söylemememe, tarihi birkaç kelamı üstelik kaynak da göstererek yazdıklarımın eksilendiği başlıktır.koca koca paşalar, miilet vekilleri hatta bizzat atatürkün kendisi bile bu sıfatı memnuniyetle kullanırken bir takım zihniyetin yok efendim yalan bunlar sacma bunlar demeleri, bu şekilde atatürkçülük yapmış olmaları bütün gece okuyucuların da sanırım gözünden kaçmamıştır. ama böyle davranmalarının nedeni bellidir. başbuğ kelimesini herhangibir ilkokul sözlüğünden dahi araştırmadan, hazır ve kulaktan dolma bilgilerle küçük beyinlerinde tahlil etmeleri, sanki tarihteki ilk başbuğ da son başbuğ da rahmetli başbuğ alparlan türkeşmiş gibi düşünmekten dolayıdır tüm bu kızgınlık ve nefret. halbuki başbuğ sıfatı o dönemde dünya üzerinde hangi türk devleti hakim güç ise * başbuğ sıfatı o devletin lider türkçü kişisine verilmiştir. başlı başına bu bilgi bile, başbuğ atatürksıfatlandırmasının atatürke yapılmış bir övgü ve yüceltme olduğunu anlatır zaten. atatürk bu sıfatı şerefle üzerime alıyorum derken bir çok çokbilmiş günümüz uuserından daha fazla türkçe dil ve anlam bilgisine sahipti.sözün özü; başbuğluk bir sıfattır.kişiye bu sıfatı kitleler verir. ataürkü devrin liderlerinden ayıran bir özellikte budur zaten. ona yapılan her övgü sözü halkı tarafından gönülden gelerek yapılmıştır.

ama bu satırları milliyet sevgisini içinde taşıyan bir kişinin yazması insanları şaşırtabilir. doğru ya atatürk chpnin kurucusudur. o zaman chp yi sevenler atatürkçüdür. o cok sevilen ve irtica diye diye faşizm diye diye kapılarına gidilen cumhuriyet halk fırkasının kuruluş tüzüğünü kim yazmıştır? ziya gökalp. diyarbakırlı türkçü kafatasçı nihal atsızın fikir önderlerinden ziya gökalp. atatürk tarafından türk dil kurumu'nda GÖREV VERiLEN ziya gökalp. bazı uuserlar tarafından mason olduğu, bazıları tarafından da hristiyan olduğu söylenen ziya gökalp.şimdi ben mi chpli oluyorum bu durumda onlar mı benim gibi oluyor. yoksa cevap şu mudur? efendim o devrin chpsi ile bu devrinki farklıdır. e zaten bende başbuğ atatürk derken o devrin başbuğu diyorum be kardeşim. bu arada değişen chpnin atatürk gözünden yansıması için (#593110)

bu arada aklıma gelmişken: yaratılışımdaki en büyük olağanüstülük türk olmamdır. bu söz de başbuğ atatürke aittir.