bugün

Kafayı hafifçe duvara vurmak.Abanmadan ama.
1 bardak su iç. ve odaklanabileceğin en uzak noktaya odaklan 1 2 dakika seyret. geçmezse doktorunuza başvurunuz.
kişisel deneyimlerime göre;
bazen elma iyi geliyor.
tansiyon yüksekliği sebebiyleyse sarımsak iyi geliyor.
göz yorgunluğu ile ilgiliyse uyumak iyi geliyor.
alerjikse yoğurt, ayran mayalı ve eski kaşar gibi, füme ürünler, çikolata gibi şeyleriden uzak durmak iyi geliyor. mesela bunlardan dün yediyseniz bugün başınız ağrıyabiliyor.

tabi sakince bi doktra gitmek lazım önce.
uyumak, değişik eylemlere hiç gerek yok gözlerini kapat ve derin bir uykuya dal sonra uyan çayını kahveni iç en son ne yapıyorsan ona dön.
çektirmek.

(bkz: nasreddin hoca)

benim dişim ağrıyordu çektirdim kurtuldum.
Senin de başın ağrıyorsa çektir kurtul.
Şakakları bira baskı yaparak ovmak, işaret ve orta parmağınızın ucuyla alnınızın ortasından şakağınıza doğru masaj yapmak, gözünüzü kapatarak göz kapağınıza hızlı ve seri baskı uygulamak, diliniz ile üst damağınızı itmek, kulak arkasındaki çıkıntı kemiği ovmak ve baş ve işaret parmağınız arasındaki yumuşak etli dokuyu var gücünüzle sıkmak. Bunların her birini on beş saniye yaparsanız baş ağrınızın şiddeti azalır. Çok mecbur kalmazsanız ağrı kesicilerden uzak durun. kronik bir baş ağrınız varsa mutlaka doktora gidin.
su içmek
temiz hava almak
ve sözlükten uzak durmak.
bazen kahve içmek tek başına iyi gelebilir.
uzun zamandır çay içilmiyorsa çay içmek de iyi gelecektir.
eğer migren ağrısıysa başlamadan önce bir adet kas gevşetici içmek iyi gelebilir.
çay içmek, ışıklı ortamdan uzak durmak.
(bkz: seks)
Patatesleri halka halka kesip biraz tuzlayıp sonra alnınıza sabitleyip bir eşarpla sıkıca sarın. Biraz ilkel kabile yöntemi gibi gözüküyor ama etkilidir, tavsiye ederim.
soğuk suyla duş almak
ateist dövmek
kara it dövmektir

bunlardan birini yapın ağrı sızı kalmaz.
elinizi alnınıza koyup fatiha okuyun.
Ayran iç.
Giyotin hehhe.