bugün

Ayni zamanda suratınıza minik tükürük taneleride (sıç) ratıyordur.
istemsiz olarak bağıran (ses tonu) biri olabilir.

Haa bilerek bağırıyorsa vurucan tokatı.. "şak"...
genellikle cahil insanların yaptığıdır.kendisini ifade edemediği için bağırarak anlatacağını düşünür.
bunu istemeden de yapıyor olabilir.
mesela ben. evde herkesin yaşlı genç kulaklar gidik olduğu için sürekli bağırmaktan, alışkanlık oldu artık. bırakamıyorum.
Aynı zamanda farkında olmayan insandır.

En yakın örneğimiz anneannemdir. Telefonda konuşurken cam kırabilir kadın.

Yiengemliere die sielam söylieee, yooak yooak! Onların da siieleaamı veaaar!!
(bkz: ahmet davutoğlu)
Ortamlarda istenmeyen insan tipi. Yaptığı espiri beğenilmediğinde sesini yükseltip ağzındaki tükürükleri muhattabının yüzüne fışkiye misali fışkırtarak güldürebileceğini zanneder. Ne kadar olm bağırma lan herkes bizi dinliyo denilsede duymamış gibi devam eder. Gördüğünüz zaman yolunuzu değiştirin efenim.
Duymadan yana sıkıntısı olabilir. Üzerine gidilmemelidir.
Eskiden yani ergenken bagirarak konusurdum ergense normaldir.
arabistan ahalisi.
ulan hepsi mi bağırarak konuşur bunların.
büyük ihtimalle kızdır . %70 ihtimalle o kız bunun farkında değildir. olsaydı bağırmazdi.
(bkz: toplu taşıma araçlarındaki eziyetler)
Orta kulak iltahbım vardı %70duyma kaybı vardı o Yüzden, televizyonu sonuna kadar açar yine duyamaz deli gibi bağırarak konuşurdum ama herşey bana fısıltı olarak gelirdi en azında 14 yaşımda kulak tüpü ameliyatı geçirdim Allah'ıma çok şükür %100 seviyesinde duyuyorum şimdi.
Bilgisiz insanlardır. Net.
üstelik olay sokakta gerçekleşiyorsa, yürürken attığım her adım için utanmamı sağlayan insandır.
En sevmedigim insan tipidir. Bazen agizlarini koli bandiyla kapatasim gelmesine ragmen kendimi tuttugum insanlardir.
(bkz: kulak kanamasi)
Ağzına vurulası insandır.
başka insanların sesinden nefret ettiğinden yüksek sesle konuşuyor olabilir. onların sesini dinlemektense kendi gürültüsünü dinler daha iyi.
Maldır. Karşısındakinin vereceği cevapları aklı yetmeyeceği için sesiyle bastırmaya çalışan andavaldır.
Bi de kendi gürültüsünden seni duymadığı için, ne kadar alçak sesle konuşuyorsun diye ortamda seni gömer.
Benim patronumdur ve tam dövülesi insandır.
genellikle amele takımındandır.
amele derken, zihniyetten bahsediyorum.
toplumdaki sınıf aşağı düştükçe ses yükseliyor.

hayatım boyunca bu insanlardan hoşlanamadım ve gördüğüm kadarıyla pek bir şeye de yaramıyorlar.
Kendini ifade etmekte zorluk çekiyordur, kalabalık veya gürültülü bir ortamdadır, işitme kaybı vardır ses tonunu ayarlayamıyordur vs.
eziktir.
uzatmanın alemi yok, eziktir.
sesi yüksek olunca haklı olacağini, her dediğinin yapılacağıni zanneden insandır ama bağırdığı sürece kimse onun ne soyledigiyle ilgilenmez. varlığı bile katlanilamaz olur bir süre sonra, bu yüzden yalnız kalır. hatta yalnızlığı için başkalarını suclar ve daha çok yalnizlasir.
kendisini kontrol edemeyen birinin başkaları üzerinde söz sahibi olmaya çalışması da ayrıca komedidir.