bugün

koskoca dc'de niçin bu ikili bu kadar tutmuştur asla anlamam.
Ccc batman ccc filmidir.

Net.
Gotham belediyesi çalışıyor. Hemen duzeltiyorlar şehri.

Filmin olay örgüsü ve senaryosu berbattır.

5 yaşındaki çocuk bile bu adamların kavga etmesi için bir sebep olmadığını bilir. Zack'ten bi cacık olmaz dedirtmiştir.

Efektler şahane fakat 3d izlemek de bir ayrıcalık değil. Zaten şu gözlük teknolojisi hala yeterli değil. Derinlikte anormal durumlar var.

Edit: Ben affleck başarılıydı.

Warcraft bekliyoruz. 3d orada anlam kazanacaktır.
christian bale ve christopher nolan'ı andığım,
kötü senaryoya karşı görsel efektler sayesinde biraz olsun kurtarmaya çalışan filmdir.
ha izlenmez mi ? gidilip izlenebilir ama büyük bir beklenti içinde izlenirse hüsran verir.
yazarıyla çizerine uğursuz gelen yapımdır.

http://www.haberturk.com/...n-herkesi-zengin-etti-ama
batman ile superman'in kavgasını zack'e bağlayan cahil cühelayı göstermiş filmdir. filmi yorumlayan parmaklarınızı sqm.
Sanırım filme thy nin sponsor olmsının sebebi belli oldu. Biliyorsunuz o kadar yıkıntıdan sonra, batman silahlı kuvvetlerimizin terör operasyonunudan sonra gotham'ı ancak toki yeniden inşa edebilirdi. Devletimiz başımızdan eksik olmasın.

Gotham 2019 yerel seçimleri:
Akp: 96.5
Cehape: 2.7
Mehape: 0.5
Hedape: 0.3 ve 0.1 diğer.
Salon filmin yarısında boşalmaya başladı zaten 2.5 saate ise doğru düzgün bir olayın dahil olamaması hüsran efektler vs olmasa hiç oluru yoktu diye düşünüyorum büyük beklentiyle giderseniz tatmin olmazsınız bu kadar açık.
senaryo kötüydü . sıkıcı bir filmdi . batman ve superman dövüşü kısmı sacmaydi sadece devam justice league filmleri için bir altyapı niteliğindeydi. internete düşsün öyle izleyin .
bombok bir film de olsa yapımcısına yönetmenine çuvalla para kazandıracaktır. giden 10 kişiden 9 u beğenmemiş ama herkes de gitmiş. advertising böyle bi şey işte.
--spoiler--

batmanı önce bir yerden yere vurdular,superman karşısında bir şansı yok gibi gösterdiler.batmanın arabasının supermana çarpıp takla taklaya gitmesi,batmanın gördüğü rüyalar falan..zaten batmanın uşağı bile hiç şansın yok resmen intihar olur diyip hevesimizi hepten kırdı o konuşmayla.
karşı tarafta ise gözünden kırmızı ışık çıkaran bi manyak var(hoş kapışmada bu özelliğini kullanmadı kullansa işler değişebilirdi artık saçmalık niye kullanmadı ki mi diyelim,batmanın şansına mı diyelim,supermanın tam moda girmemiş olmasına mı diyelim neye dersek diyelim).neyse işte bize bir kapışmanın galibini söylemedikleri kalmıştı ki ben affleck karizmasıyla,lastikli mastikli ağır antrenmanıyla,eş zamanlı arka fonda çalan hafif bir müzik ile bizi tekrar umutlandırdı ve gaza getirdi.supermanla karşılaşma vakti geldiğinde ucuz numaralara başvurması hoş olmamış tabii,yok yerdeki tuzağa basınca silahlar çıkıyor yok gaz atıyor falan.(gerçi o her ne bokum gazsa onun sayesinde paçayı ve karizmayı kurtardı,karizması çizilen süpermen oldu).neticede kaba kuvvete karşı yenilmemiş oldu,supermeni sopalayıp yerden yere vururken içimizin yağları eridi.insanlar cesurdur repliğinden itibaren zaten batmanın öyle kolay yedirilmeyeceği gösterilmiş oldu.öyle kolay derken karşısında süpermen var daha nasıl olur bilmiyorum ama yedirmezler işte(aynı süpermeni de öldürmeyecekleri gibi).en iyi sahne ilk karşılaşmalarıydı,bence efsaneydi:
-söylesene.
- (süpermen koyduğu postadan sonra tam gidecekken bunu duyar ve ne dicek acaba diyip şöyle bir bakar)
-senin kanın akar mı?
-bunu duyan süpermen biraz bozulur tabii ama göt olmaz çünkü göt olan batmandır doğruya doğru batmana epey bir koymuştur yolunu kesmesi)
-(sonra fazlada siklemez uçup gider) fıçuvvvvvvvvvvv.
-çünkü akacak!

--spoiler finish--
film güzeldi,süpermenin sevgilisi bence çok tipsiz.ayrıca o karının adı ne bilmiyorum wonder woman galiba(kesinlikle diğer hatundan daha iyi,en azından çekici) süper kahramanlığa soyunması hoş olmamış bence bruce wayne onu bir skip atsa idi daha hoş olurdu onun görevi bence bu olsa yeterli olurdu.

edit: ek olarakta en saçma bulduğum şeyi yazacak olursam,süpermenin annesini kurtarmak için kendisi gitmeyip de,bu görevi daha 2 saniye önce kavga ettiği batmana bırakmış olmasıdır.resmen saçmalığın daniskasıdır.
--spoiler--

Superman'i de kanatırlar...

--spoiler--
yeni ergen muhabbeti artık bir ay kafamızı sikerler.

tanım batman ve süpermen'in karşılaşmasıdır.
filmi hiç beğenmedim. Christian bale li batman 20 basar bu filme.
yorumlar sonrası gitmeyeceğim film.
Batman v Superman: Dawn of Justice

Filmi cumartesi akşamı izledim, emeği geçenlere küfürler hazırladım, aşağıdaki gibidir, izlemeyen okumasın.

spoiler

muazzam mantık hataları, muazzam kopukluklar, muazzam gereksiz sahneler içeren ve şimdiye dek izlediğim en kötü çizgi roman uyarlaması diyebilirim bu film için. ( evet ghost rider 2 dahil)

- yarasa kanadı pırpırı ile bruce wayne in çukurdan çıktığı sahne içler acısıydı gerçekten batman in hatırası adına çok üzüldüm.

-lex luthor un zod un cesedinde kriptonit deneyip (kaldı ki sen onu nerden buldun, üstünde denemeyi nerden icad ettin) bunun zarar verdiğini keşfedecek kadar ne ara üstünde çalıştın, hadi bunu yapabiliyorsun o zaman neden zod un cesedine erişim hakkı istiyorum diyorsun zaten kanunsuzca herşeyi elde ediyorsun, ha doomsday i yapabilmek için denebilir, ama bu isteği gemiye girmeden önce söylüyor, gemiye girdikten sonra o arşiv bilgilerine erişip böyle birşey yapabileceğini öğreniyor sonuçta. ( zod un leşi de çok kötü yapılmıştı, filmin en kötü görseliydi, şişme gibi duruyordu)

- zod un parmaklarından deri sıyırmakla parmak izi yapmak, kripton gemisine hükmetmek nedir, bu kadar soytarıca birşeyin taktik olarak tutacağına inanmak bir delilik, bunun gemide işe yaraması başka delilik ki gemi sonradan zod olmadığına kani olup lex diye hitap ettiği halde biad etmeye devam ediyor ve yasak bir üretim yapıyor genesis chamber, saçmalık.

- batman in superman e kinlenmesinde tam bir at gözlüğü ile yaklaşım var, kendisi kriptoniti çalıcam derken 4-5 bloğu yok etti resmen batmobile ile, zarar ziyanın ölen kalanın haddi hesabı yok.

- kriptonit patlayan kripton gezegeni ile ve bir miktar da superman in gelişi esnasında dünyaya gelmiştir, kriptonun gezegen dönüştürücü gemisinde kripton dan taşlar kayalar mı gezdiriyorlarmış yanlarında da kocaman kriptonit çıktı hint okyanusunda.

- 2 rüya sahnesi (ki birinin içinde rüya içinde rüya sekansı var flash lı ) 1 halisünasyon sahnesi bir film için fazladır ( film nightmare on elm street değil ise tabi)

superman in rejimi ile alakalı kabus gören batman sanki nightmare on elm street de ki gibi kabustan uyandı ekranda flash göründü '' sen haklıydın, lois anahtar'' vs laflar etti, sonra hop bir kabustan daha uyandı amcam. Arkadaş sen daha flash kıyafet bile giymedi onu rüyanda nerden görüyorsun, evet flash zaman yolcusudur, gelecekten bir konuda uyarmak için geliyor olabilir ama bu sahne rüya/kabus olarak sunuldu. Lois in anahtar olması mevzusu çizgi romanda lex luthor ile joker ın daily planet i patlatması ile lois in ölmesinden dolayı superman ' in gücün karanlık tarafına geçmesi ve tüm dünyayı yönetmesi şeklinde bir rejime sebebiyet verir, ama kabusunda bruce superman'in lois i benden aldın falan gibi tuhaf ifadelerini görüyor ki o esnada lois-clark/superman konusunu da bilmiyor, rezillik hepten.

Ayrıca rüyasında darkseid in omega simgesini görmesi falan sen kahin misin arkadaşım, lex luthor da aynı şekilde final sahnesinde, o geliyor, superman in öldüğüni fark etti ve o gelecek çok aç falan diyerek darkseid in geleceğine dair bir kahinlik yapması salakçaydı, siz kahin misiniz ?

- Lex luthor performansı berbattı, hiçbir şekilde lex böyle bir adam olmadı (çizgiroman, film, animasyon vs ), tip şekil lex luthor un supergirl ile takılan kızıl saçlı sakallı oğluna benzemiş daha çok, ne alaka.

-mahkeme sahnesi ve orda verilmek istenen mesjalar, amerika şovenistliği ve superman in radikal islamcı teröristlere hadlerini bildirmesi iğrençti.

- Superman in çatıdan düşen lois i oralarda değilken duyup kurtarması çok tutarlı bir sahne değildi ayrıca annesini anında bulabilir, lex e boyun eğmesi orda yakışmadı.

- Batman in leblebi çekirdek gibi tabanca ile tüfek ile adam öldürmesi fiyaskoydu.Batman silah kullanmaz, boyun kırıp adam öldürmez, çizgi roman tarihinde çok nadir bu kuralı yıkmıştır ve bunun olduğu seriler de batman i batman yapan seriler değildir.

- Batman in kafasına sıkılmasından bile kendisini koruyan retro kıyafetine çakı girmesi şaka gibiydi.

- lex luthor un gemideki genesis chamber ı kullanarak doomsday yaratması fiyaskoydu, doomsday in origin hikayesinin üstüne işediler resmen ve bir daha kullanılamayacak hale getirerek pislediler.Bunu yaparak da çizgi roman tarihinin belki de en epik hikayesini bir daha en az bir 20 sene işlenemeyecek hale getirdiler, superman in ölümü pööeeh dedirtti resmen, nerde o doomsday ile süpo nun beraber öldüğü epik savaş,cadmus projesi vs, nerde bu filmdeki sahneler.

- bu arada lex luthor henüz kıyafet giymemiş flashın, henüz atlantis den dışarı kafasını çıkarmamış, yer yüzü görmemiş aquaman in ( ki gözüktüğü sahne rezildi, bir batıktan midye çıkartan urfalı midyeciler gibiydi), yaklaşık 100 yıldır kıyafeti ile themyscira dan çıkmamış wonder woman ın, daha yeni montajı yapılmış cyborg un ( ki o küp neydi öyle transformers da ki allspark gibi ) logolarından klasör simgesi yapmış, rezillikti. Arkadaşım sen kahin misin ?

- alfred hem uşak, hem bilgisayar dahisi, hem batsuit geliştirici, hem batwing pilotu hem de uzaktan kumandalı, hem de vicdanın sesi...

- batman ile superman in dövüş sahnelerini beğenmedim, batman in rocky 4 modunda antrenman yapması, superman e makineli tüfekle saldıracak tuzaklar kurması falan saçmaydı, o kadar araştırmışsın 2 sene, ne makinelisi, hani kahindin darkseid i lois in anahtar olmasını görüyordun, superman in dünyada ölümsüz olduğunu göremedin mi ?

-Annesinin adı aynı diye birden kanka olması, öldüğünde değerini bilemedik demesi kötüydü, 1 gün önce süperman in kuklasını yakan halkın 1 gün sonra mezarında ağlaması, cenazesini gaydalarla taşımaları falan zor kaldım koltukta bu sahnelerde.

- Doomsday filmin olmayan kalitesini yerle bir etti, efekt olarak rezillikti, götü boklu smallville dizisindeki doomsday bile orjinale daha yakındı en azından görsel olarak, bu ağzından burnundan ateşler saçan mağara trolü gibiydi, kriptonit ile ölmesi muazzam saçmaydı, mızrakla gidecek olan superman in öleceğinin malum olması lois e saçmaydı,wonder woman ı severim ama onun kementi ya da kılıcı doomsday e etki edemez, yumruğu tekmesi olsa eyvallah diana superman i sille tokat dövebilen bir hatundur.Tüm bunların üstüne gidip de orda öldü superman sözde ( ki superman dünya üzerinde ölme ihtimali olmayan bir karakterdir tıpkı zod un da aslında ölmemesi gerektiği, ölemeyeceği ve bir süre sonra tekrar canlanması gerektiği gibi)

- Superman in leşini Batman' in kucaklaması saçmaydı, superman hücre yapısından dolayı dünya yer çekiminde tonlarca ağırlığındadır, bilinci yerinde değilken kılını kıpırdatamazsınız, cahilceydi.

Özet: berbattı, sinirlerimi bozdu. Arkadaşım siz hiç mi bakmadınız bu 100 yıla yakın yazılan çizilen karakterleri hiç mi okumadınız, birileri size anlattı mı batman şöyledir, superman böyledir diye, hadi orjin ile alakasız olayları geçtim, saydığım kurgu hataları nedir ? Kuracağınız justie league ' e atlıyayım lan sizin, siz kurmayın oğlum, siz kurmayın yavrum benim.

Not: peki hiç mi güzel birşey yoktu, vardı, tabii ki ost ler ( ki man of steel in ost sindeki ''arcade'' in üzerine inşa edilmiş yine ya da aynılarıydı farklı bir orkestrasyon ile, çok seçemedi kulağım farkları)

ve gal gadot un wonder woman oynamak için doğduğunu gösteren performansı.

filme notum 10/3.

O da 1 emeğe saygı, 1 wonder woman, 1 zimmer...

Bir not daha, bu henry cavill e saç ekin arkadaşım, herifin saçlar şevket altuğ ya da steve buscemi moduna doğru gidiyor, yanlar açılmış iyice, öyle superman olmaz...
bu filmi sadece sinemada bu karakterleri izleyen bazı kamiller için yapmadıklarına uyanmak lazım önce. dünyada en fazla çizgi romanı ve merchandise ürünleri satılan dc karakterlerinden bahsediyoruz. batman'in tanrısal güce sahip süpermenin kestanesini çizebileceği ile anlatılmak istenenin ne olduğunu çözemediyseniz, alegorilere uyanamazsanız yapacak bir şey yok. wonder woman nerden çıktı diyenler justice league konusunda bi haber olanlar çıksın kasıyo cidden. aquaman ile alakalı saçmalayan yok halbuki "soyon oltondo nosol nofos oloyor" diyen çıkmamış henüz.

Keşke izlememiş olsaydım da tekrar izleyebilseydim o heyecanı yaşamak için. Filmin ilk yarısında neredeyse yutkunmadıım bile. Büyük bir salonda izlememe rağmen bir tane patlamış mısır yiyen bile yoktu. Mutlak sessizliği ilk defa bu filmde gördüm.
9/10 puan verebilirim. Kırdığım puanın sebebi ise Lex'in damgalanmamasındandır.
Filmin neredeyse yarısının hikayesi gotham'da geçmesine rağmen ne lucius fox görülmüştür ne de james gordon. Hadi alfred desen sanki bruce'la yeni tanışmışlar da aralarında su sızıyormuş gibi. Zack abi nabıyon sen ya. Adamları cool edicez derken buzdolabı yapıyonuz, etmeyin.
memleketteki herkesin sinema eleştirmeni olduğunu gördüğüm film. satırlarca mantık hatası felan yazıyorsunuz. vay amına koyim, bi biz anlamıyormuşuz sinemadan. okusan şurayı sanırsın herkes evde jimmy jip ile uyuyor anasını satıyım.

superman ölüyor amk, turgut özal gibi defnediyorlar adamı.

edit: spoiler için kusura bakmayın.
Henüz internete düşmemiş filmdir.
Superman in helvası ne zaman dağıtılacak acaba.
Eğlencilik film. iron man 2 3 ve age of ultron adlı marvel sıçmaları ortada. Doğru sinema sanatı açısından çok hatalar var lakin zack snyder sinema şaheseri ürettik demiyor.

--spoiler--
1. Lex gemide 100 bin dünya hakkında bilgi edindiği için darkseid'i biliyor.
2. Batman superman'e karşı metropoliste gördüğü yıkım yüzünden dolu.
3. Superman açıkça istesem öldürürüm lakin birlik olmamız lazım diyor. Yoksa istese bir km öteden i sahada ne var yok eder.
4. Doomsday piç edilmiş.
5. Lex devlet dosyalarını çalmış.
--spoiler--
batman'in superman'in adeta kestanesini çizdiği fantestik film. senin kanın akar mı kırmızı donli?
Silahla ölmeyip yumrukla yıkılan çizgi film karakterimi olur ? izlediğim en traş filmdi.
an itibariyle malum ortamlara düşmüştür. sinema çekimi, tr dublaj...