bugün

şu sıralar çok sık oynadığım oyundur.hiç oynamayanlara tavsiyem başlamamaları yönündedir.zira alıştığınızda bağımlılık yapıyor ve geceleri yastığa başınıza koyduğunuzda kartlar gözünüzün önüne geliyor.
hemen her gece oynadığım zevkli oyun bundan daha zevkli bir oyun varsa o da kingdir.
her üniversite öğrencisinin vakit öldürme hedesi.
Üniversite yurtlarında bilmeyene öğretilen ve sabahlara kadar oynanılan birinci oyun.
öğrencinin vazgeçilmez oyunudur.
final zamanı en çok oynanan oyundur, gelenektir, batak arası ders çalışma durmuna kadar götürmektedir.
bir yaşam tarzıdır.

(bkz: eşili batak)
bu gece ki yemeği bana vurduran oyun.çok yaklaşmıştım oysa..
uğruna sevgiliyle kavga edilen, bir çok kişiye göre saçma bulunan, bana küçükken sayı saymayı ve matematiği öğreten oyun. oyundan daha fazlası yaşam tarzı.**
yurt öğrencilerinin vazgeçilmez oyunudur.
(bkz: at asını sikiyim)
(bkz: atasını sikiyim)
(bkz: ömrümü yedin)
bağımlılığın en önde gidenidir, ne nikotin ne alkol o derece..

eşli batakta doktora tezimi vermeyi düşünüyorum..
3 aydır oynamayınca yoksunluk belirtileri göstermeye başlayan hede. ulan koskoca okulda bir insan dahi batak bilmez mi? ayıp...
iki kız varsa masada, oyun olmaktan çıkıp, cinayet veya intihara sürükler adamı.
vize haftası gelmiş olsa da derse başlamadan önce vakit doldurmak için oynanan oyundur. hiç sıkılmadan saatlerce oynanabilir. hatta bu oyun yüzünden artık güneş görülmez olur gece başlayıp sabaha kadar oynanır. sabah ta yatılır akşam uyanılır tekrar oynanır bu böyle sürüp gider. bağımlılık yapan, sıkıntıya tek çözümdür.
iskambil kağıtlarıyla 3 veya 4 kişiyle oynanabilen sağlam bir oyun.eşli ihaleli gömmeli koz maça olmak üzere 4 çeşittir.
kahvelerde bolca oynanan bir kart oyunudur.
üniversiteli olmanın ana kurallarından birisidir.eğer oynamayı bilmiyorsanız emin olun üzüntünüz her geçen gün katlanır.
batmamak için en az 2 alınan oyunda, iki tane as ile alıp "şunları alayım da altın bileziğim olsun" dediğim süper zevkli oyundur.
oynamayı facebookta öğrendığim 300 küsür oyun sonunda da çizmeyi öğrendığim kahvehane oyunu.
üniversitelere seçmeli ders olarak girmesi gereken, uzun zamandır oynanmadığı için özlenen oyundur.**
oyunu iyice öğrendikten ve püf noktaları çözdükten sonra okey gibi basit oyunlardan sıkılma ve soğuma nedeni olan, zevkli oyundur.
okey kadar olmasa da basit ve insanı çabuk sıkabilen oyun.

kingçi var mı gençler?
an itibarı ile bırakıp sözlüğe döndüğüm oyundur. sardımı bırakılamaz, her insanın* öğrenmesi gereken oyundur.
sıçtın mavisi görmek mi istiyosunuz? gece batağa oturun.
güncel Önemli Başlıklar