1. 1.
  berlin'in kapitalist olanıdır. 9 kasım 1989'da berlin duvarı'nın yıkılmasının ardından doğu berlin'le birleşmiştir.
  3 ... azorka
 2. 2.
  batı berlin'e batı almanya'dan(çünkü toprak bağlantısı yoktu)3 karayolu, 3 demiryolu ve 3 hava yolu koridoru ile ulaşılırdı.

  karayolunda ilerlerken arabayı durdurup yere izinsiz adım atmak tamamen yasaktı, yol boyunca doğu alman askerleri nöbet tutardı.
  demiryolu hattında ise trenler batı berlin'e hiç durmaksızın giderlerdi, ikinci dünya savaşı öncesinde yapılmış istasyonlar, kimse tarafından kullanılmadıkları için mezbebelelik olmuştu.

  savaştan hemen sonraki süreçte bu karayolu ve demiryolu hatları hemen açılamamış ve belli bir süre batı berlin'in dünya ile bağlantısı yalnızca hava yoluyla kurulmaya çalışılmıştır.
  3 ... azorka
 3. 3.
  (bkz: doğu berlin)
  -1 ... jagatai
 4. 4.
  (bkz: fuat) *
  2 ... thedewil
 5. 5.
  kaliteli rapçiler batı berlinden çıkarmış. bu yüzdendir fuat neredeyse her şarkısında batı berlin'i kullanır. tabi sadece fuat değil, killa hakan da oldukça sık kullanır.
  ... simitcikahvecigazozcu
 6. 6.
  fuat kardes yuzunden " forza dogu berlin " dedirten berlindir.

  illaki tanim> fuat ergin' in anavatani. berlin' in batisina duser.
  -1 ... bayram hoshtempo
 7. 7.
  1989 dan önce 4 tarafı duvarla çevrili idi. tamamı doğu almanya sınırları içindedydi.
  ... klauss
 8. 8.
  bir yabancı olarak Berlin`in bu bölgesinde ırkçı söylemler ve bakışlara daha az maruz kalırsınız. Doğuya nazaran daha rahat ve mutlu yaşarsınız.
  ... long island iced tea
 9. 9.
  Fuat erginin ahırı.
  1 ... kaptanaga
 10. 10.
  rapimi çarmıha gerenleriiiiinn batı berlin geri geldiiii... diye böğüren yağ tulumu tırt rapçinin çıktığı yer ki aynı zamanda üstad killa hakan'ın da mekanıdır. killa forever başgan.
  1 -1 ... kursadneferi