1. 1.
  dalgasıyla meşhur olmuş, ülkemizde özellikle yazın sıcak havaların tek sorumlusu olarak gösterilen şehir.
  1 ... kalliope
 2. 2.
  ülkemizin dün başkonsolosluk açtığı ve bir dönem ırak'ın güneyi, kuveyt ve suudi arabistan'ın eş-şarkiya (eskiden lahsa) illerini kapsayan bir vilayetin merkezi olmuş kent. ayrıca

  (bkz: bad el harabül basra)
  2 ... cemali
 3. 3.
  bir zamanlar osmanlının sancaklarından biri olan ırak ın bir şehridir.
  2 -1 ... mukerrer
 4. 4.
  bir zamanlar ubeydullah bin ziyad gibi melunun valiligini yaptığı bölgedir (bkz: )kerbela katliamı.
  ... beni hasim
 5. 5.
  ırak'ın ve dünyanın en büyük petrol sahalarına sahip bir bölgesi, böyle büyük bir enerji potansiyeli olmasına karşın şu an basra şehrine günde ancak 2 saat elektrik veriliyor.
  2 ... emperor
 6. 6.
  Pislikten gecilmeyen ve su siralarda patlamalarla tehlikeli olan sehirdir 10 adimda bir kontrol noktasindan gecmek zorundasinizdir.
  ... birvarmisbiryokmus
 7. 7.
  hz ibrahim'in memleketi.
  ... selia
 8. 8.
  Irak'ın ikinci büyük kentidir.
  ... bado
 9. 9.
  Basra'da protestolar sürüyor. Kent genelinde elektrik yok. Valilik binası, pek çok parti binası yakıldı. Protestocuların yoğunluğu sebebiyle güvenlik güçleri bazı noktaları terk etmiş. Basra kuzeyinde askerleri göstericiler karşısında pek çok kontrol noktasından ve üs noktasından firar etti.
  Hummerlar ve çeşitli silahlar göstericilerin eline geçti.

  suriye iç savaşı bitiyor amerika için yeni kaynaklar lazım anlaşılan, tamam iç çatışmalar var ama bu bildiğin yeni bir iç savaş gibi, ulan şu ıraklılar ne çekti be gelen geçen vuruyor, adamları salın biraz bir gün huzurla uyusunlar
  ... prince of mirkwood