1. .
  Diğer bir şahıs, herhangi bir kimse, diğeri, ötekisi.
  ... atipik
 2. .
  hakkında sadece bir entry girilmiş olması beni şaşırtmayan kavram. anlayamıyoruz çünkü bunu. şimdi sevgili sözlük yazarları;

  biz doğarken, dünyada başkaları zaten var oluyor. biz bu dünyaya önce kendimiz gelmiyoruz. dolayısı ile başkası kavramı, doğuşunuzdan itibaren var olan kavram. demek ki siz; sizden önce dünyada olan o başkası'na saygı duyacaksınız. dünyadaki herkes siz değil, olmak zorunda da değil. hatta örneklerle açıklayayım efendim;

  birisi, hayatını lüks bir şekilde yaşamayı seviyor. ama başkası kavramını kabul edemiyor. ne yapıyor; hayatında hiç starbucks'a gitmemiş insan. bir küçümseme ifadesi, bir alay. neden; herkes sen olmak, senin gibi yaşamak zorunda mı?

  birisinin türban'a kişisel garezi oluyor. kendi yaşantısı içerisinde türban takan insana saldırıyor. halbuki, o insan senin gibi düşünmek, sen olmak zorunda mı?

  hayatında hiç dayak yememiş insan. kendi şiddet ile büyümüş birisi, şiddet görmemiş birini küçümsüyor.

  ey ahali; nasıl bir benmerkezcilik işlemiş sizin ruhunuza. bu memleket 80 küsür sene önce onlarca ayrı milletten insan ile alınmadı mı?
  1 ... thedewil
 3. .
  (bkz: cehennem başkalarıdır)
  ... zibende
 4. .
  (bkz: ben bir başkasıdır)
  ... ditty
 5. .
  (bkz: genelleştirilmiş başkası)
  ... ditty
 6. .
  bir referanstır.
  'başkası şöyle şöyle yapıyor. o halde ben de böyle böyle yapabilirim.', 'başkası şunu yapmazken ben nasıl yaparım ayol?' şeklinde kullanılır. aslında belgisiz adıldır, başkası olan kişi üst komşu, amerika birleşik devletleri, manav hayri amca, meslektaş olabilir.
  kafası çalışmayıp bu yolla savını ispatladığını zanneden deterministik abinin cephaneliğindeki en önemli silahlardan biridir. aklını işin içine katmayıp yenilikçi ve eleştirel düşünmeyen, bu yolla ispata veya iknaya uğraşan boşuna oksijen tüketiyor demektir.
  ... havada bulut
 7. .
  mira'nın eve dönmeliyim isimli albümünün 11. şarkısıdır.
  ... bana 100 puan herkese 0 puan