bugün

bizim kapıcının veledinin her kar yağdığında yaptığı eylemdir. penceremden baktığımda tertemiz, dokunulmamış bembeyaz bir örtü görmek isterken bir sürü ayak izi görüyorum her seferinde. ayrıca veledin kız arkadaşı da yok*.
(bkz: japon bayrağı)***
ülkemizde ki namus anlayışının bir benzeri eylem.
(bkz: Tümden gelip tüme vardım)
karlı havalarda sabahın köründe yapılması istenen ama başıma bir şey gelir korkusuyla genelde yapılamayan her yerin dümdüz ayak basılmamış olması.
garip bir haz veren olay. insanoğlunun ilk olmayı sevmesiyle alakalı bir durum olsa gerek.
insana anlamsız bir haz veren duygudur. belkide sadece kendimiz tatmin etmektir. ne olursa olsun ben seviyoum .
hayal gücünün, yaratıcılığın ve hatta bazen de erkekliğin simgesi hareketmiş. sık sık yapıyorduk, anlam kazandı demek ki.

(bkz: megaloman)
insanın yeni bir kıta keşfetmişcesine sevindirik olmasına yol açan durum.
(bkz: karda yürüyüp izini belli etmemek)
bana yıllar önce çekilen kenan doğulu'nun kurşun adres sormaz ki şarkısını hatırlamıştır. şarkı romantik bir şarkıdır, klibi de öyle görünmektedir. klip uludag'da (dikkat uludagsozluk değil) çekilmiştir. kenan doğulu bir piyanonun başında her tarafı karların kapladığı bir ortamda şarkısını söylemektedir. ancak romantik ortamı bir detay bozmuştur. piyanonun etrafındaki onlarca ayak izi. işte bu piyanoyu yerleştiren arkadaşlar basılmamış kara basmışlardır.
(bkz: karpazanlık)
basılmamıs kara basınca cıkan o guzel ses iste kısı en iyi özetleyen durum.. ben o sese aşığım.
kütür kütür ses çıkarır.
hiç okunmamış gazeteyi ilk kez açmaya benzer bi duygu.
insanin icindeki kucuk cocugun olmadigini gosteren eylem. gonul aslinda o kara basmak degil; o karda sagdan sola, soldan saga yuvarlanmak ister ama hasta olucam diye korkar, ne yazik ki.

neyse, ben basmakla idare ediyim bugunluk. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar