bugün

eğer 17 yaşında bir ergenseniz msn nickiniz "basgit_ar" şeklinde olur. çok şekilmiş di mi? sen akıl edemiyosun bunu işte. ama o ergen ediyo. akıllı yavrum benim, yaratıcılığına hayranım.
yapamayacağımı düşündüğüm eylem. bas gitar için parmakların aralıklı ve uzun olması gerekiyor. parmaklarım bas gitar için yeterli değil sanıyorum. *
parmaklarınızın parçalanmasını , müzik konusunda gram bilgisi olmayan kişilerin " bas zaten duyulmuyor ki ehuhuhehe"* diyişine ve hatta en önemlisi "bu niye 4 telli lan diğeri 6 tel ama fakir misin gardaş " diyen apaçileri göze alıyorsanız* severek yapacağınız eylemdir. Kolay grup bulabilirsiniz. ama bi o kadar kolay kafayı yersiniz.
Slide yapmanın keyfi bambaşkadır bas gitarda benim için. * * **
bas gitarın işlevini tam olarak bilmeyen insanların ''hadi bi şarkı çalda dinleyelim'' türünden sorular sormasına neden olan bir müzik aletidir. bu insanlara bas gitarın bir klasik yada akustik gitar olmadığını ve müzikteki rolünün ne olduğundan bahsetmek bir bascıya düşen en büyük görevlerden biridir.
müziğin altyapısına zenginlik, kalite ve his katan eylemdir.
müziği güzelleştiren fakat etkisinin genellikle anlaşılmadığı gitarın bir çeşididir.
sanılanın aksine zor'dur.

kalın teller üstünde git-gel yapmak parmaklarda nasırlanmalara sebep olur.

ayrıca bir ritm kaçırdın mı daha da toparlayamazsın..öyle bişey.
Sarkının kaptanı olmaktır. Aynı zamanda osmanlının mehter takımı gıbı destelemektır dıger enstrumanları. Davulun kavalyesı olmaktır. Bas gıtar anadır bacıdır.
(bkz: bas gaza aşkım bas gaza)
bass çalana kolaydır ilk önce ve nerdeyse hiç bir havası yoktur. müzik kulağının elektro çalandan daha iyi olduğunu düşündüğüm , içinde benimde bulunduğum gruptur. reggae çalarken çok mutlu eder adamı bass...
basıyon mu sen? sorusuna maruz kalmaktır.