1985 doğumlu,1,94 boyunda 88 kilo ve liseden beri aynı kızla beraber * olan telekomun genç oyuncusu...
efes pilsen in degerini bilemedigi point guard. son derece kuvvetli, savunmada gayretli, hucumda akıllı işler yapabilen bir adamdir. zamanında pişsin diye pertevniyal e gonderilmiş ve burada engin atsur - valentin pastal ile ortalıgın tozunu atmıstır. bu eleman dururken yabancı guard pesinde kosan efes kenar yonetimini tebrik etmek duser hepimize.
geçtiğimiz sezon pınar karşıyaka forması altında başarılı bir sezon geçirdikten sonra, transferin hızlı takımı türk telekom tarafından transfer edilen basketbolcudur. 2006-2007 sezonunda Ankara ekibinde kiralık olarak forma giyen 23 yaşındaki oyun kurucu, bu takımla 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştır. Efes pilsen altyapısından yetişen 1.94 boyundaki oyuncu, geçtiğimiz sezon izmir ekibinde ilk beş başladığı 31 maçta 8.7 sayı - 3.1 ribaund ve 3.3 asist ortalamaları tutturmuştur.

kendisi transferiyle, yöneticiyim diye geçinen engin özerhun gibileri efes camiasının içinde bulunduğu sürece alt yapıdan yetişip iyice pişen - hatta yanan - oyuncuların takımda yer alamayacağının kanıtı olmuştur tekrardan.
stance'te gördüğüm en hızlı oyuncu. manyak gibi defans yapaıyor bazen.
yakışıklılığıyla kızlar tarafından çok beğenilen bir dönem efes pilsen' de, telekom'da, karşıyaka'da oynamış basketbolcu... şu sıralar banvit'te oynuyor. efes pilsen'deyken kendisine hayran olup telekom'a geçince çok sevindiğim maça gidip canlı canlı gördüğüm basketbolcu aynı zamanda. görsel
bandırma banvitspor'da forma giyen oyun kurucu. gün itibariyle a milli takım aday kadrosuna çağrılmış basketbolcu.
bir 12 dev adam üyesi düşünün ki hidayet'in 2090, ömer aşık 1800 videosu olan youtube üzerinde tek bir videosu olmasın. işte böyle bir oyuncudur barış ermiş. eğer kariyerinde ileriye doğru bir adım atacaksa bu 2010 fiba dünya şampiyonası'nda olacaktır. ya da olduğu yerde sayacaktır. ben oyuncunun kumaşına güveniyorum. başarılarıyla bizleri şaşırtacağına inanıyorum.
zamanında efes pilsen de gelecek vaat eden genö klasmanında olan zamanla süre bulamaması ve aldığı

süreleri iyi değerlendirememesi nedeniyle takımdan ayrılan ve milli takımdaki yerini de kaybeden

basketbolcu.

şimdi engin atsür ün sakatlığı onun şansı oldu ve geçen zamanla kendini geliştirdiğini ümit

ederek turnuva da parlamasını beklemekteyim.

hatta kendine güveni de artarsa onun turnuvası bile olabilir.
2010 dünya basketbol şampiyonası nda şu ana kadar 4 maçta oyuna girmiş, toplam 33 dk süre almış, karşı potalara 11 sayı bırakmıştır.

bugünkü final maçında oynaması pek mümkün görünmüyor.

görsel *
slovenya veya fransa maçından sonra spikerle arasında şöyle bir konuşma geçerek gülmemi sağlayan milli basketbolcu.

spiker:barış ne düşünüyorsun. ben izlerken yerimde duramadım.
barış:valla ben de aynı. izlerken yerimde duramadım.*

adam tatilden gelerek son anda katıldığı milli takımda neredeyse hiç oynamadı. ama prim olarak alacağı bir buçuk milyon ile 6-7 yılda kulüplerde kazanacağı parayı almış oldu.
fatih terim euro 2008de halil altıntopu boşuna beklemesine gerek yok demiş turnuvanın aday kadrosundan çıkarmıştı ve euro 2008 de yana yana halil altıntopu aramıştık.
belki ilk 5te oynayan bir adam kadar agırlıgı görünmüyor olsa bile o formayı giyip bench'te olması bile ne kadar özel bir adam oldugunu gösteriyor. 12 dev adam diyoruz 11+barış ermiş demiyoruz. ve kendine görev gelirse pek izleme şansım olmamış birisi olmasına ragmen türkler yüregini nasıl ortaya koyup oynuyorsa şüphesizki barışında yapacagı budur.
Sadece 34 Dakika oynayarak zengin olan oyuncu.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için açıklanan Milli Takım aday kadrosunda yer alan Fenerbahçe Ülker'in guardı Engin Atsür, 7 Ağustos'ta Yeni Zelanda ile oynanan hazırlık turnuvasında ciddi şekilde sakatlanınca 16 Ağustos'ta Banvit'in guardı Barış Ermiş kadroya dahil edilmişti..

Sonra 28 Ağustos'ta Dünya Şampiyonası start aldı..

Engin'in yerine kadroya giren Barış, Ankara'daki gurup maçlarında Fildişi Sahilleri'ne karşı son 4 dakikada oynama şansı bulurken, daha sonraki Rusya, Yunanistan ve Porto Riko karşılaşmalarında forma giyemedi.. Gurupta Çin'le oynanan son maçta fark bir anda açılınca 25 dakika oynama şansı bulan Barış Ermiş, istanbul'daki eleme maçlarında ise Fransa'ya ve Slovenya'ya karşı, o da fark açıldıktan sonra 2'şer dakika oynayabildi.. Sırbistan maçında kopma olmadığı için oynayamayan Barış Ermiş, finaldeki Amerika karşılaşmasında ise yine son anlarda 1 dakika süreyle oyunda kaldı..

Banvit'li milli oyuncu böylece turnuvada oynadığımız 9 maçta toplam 34 dakika forma giyerken sahada sadece 34 dakika kalabildi. Bu 34 dakika içinde de ancak 11 sayı atabildi..

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Dünya ikincisi olan takımın oyuncularından her birine ödül olarak 1 milyon 500 bin lira (1.5 trilyon lira) vereceğini açıklamasından sonra ünlü işadamı Ali Ağaoğlu da oyunculara birer süper lüx daire hediye edeceğini ifade etti..

Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü'nün ödül yönetmeliğine göre oyuncu başı 500'er cumhuriyet altınından da faydalanacak olan Barış Ermiş, böylece kaderin kendisine ördüğü ağlar neticesinde yaklaşık 2.5 milyon liralık bir ödülün de sahibi oldu..
sürpriz bir şekilde milli takıma seçilmesinin ardından oynama sürelerine oranla kazandığı paralara ve başarıya bakılacak olursa muradına ermiş basketbolcu.
euroleague'e yükselme maçında koffi'li, diot'lu, batista'lı le mans'a karşı 15 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. savunduğu pellin'i de sadece 5 sayıda tutmayı başardı. gelişimini sürdürmesini ve ender'in elinden milli takımın ikinci gardlığını almasını bekliyoruz.
bugun itibariyle fenerbahce ulkerle anlasmis olan yetenekli oyun kurucu.
fenerbahçe ülker'de sakatlık yaşamadan iyi bir sezon dilediğimiz oyuncu.
an itibariyle fenerbahçe'yi kurtarmaktadır.
an itibariyle üç'lük sokmakla meşgul olman basketbolcu.
büyük bir karakter göstererek "ben buraya yatmaya gelmedim" demiş fenerbahçelidir...
ayrıca; mccalebb'siz fenerbahçeyi krizden kurtaran adamdır.
bu kadar iyi çıkacağını tahmin etmediğim adam. helal olsun hakkını veriyorsun.
Ne işi var bu milli takimda anlayamadigim oyuncu.
ergin ataman ın, sırf obradovic tutmuyor diye milli takıma alarak üzerinden egosunu tatmin ettiği oyuncudur. adamı oynatsa anlarım. onun yerine doğuş u almış olsaydı şimdi yarı finaldeydik.
doğuşun hayatında kac kere mac kurtarıcı performansı olmus.takımda guard yok kıth langfordu devşiricektık ne guzel en az yarı final görürdük.
2 dünya şampiyonası görmüştür.
(bkz: 2010 dünya basketbol şampiyonası)
(bkz: 2014 dünya basketbol şampiyonası)
orhun ene'nin mükemmel kullandığı point guard.