bugün

sözümona kürdistan dağlarına abd eliyle özgürlük geleceğini sana saflardan.ırak a özgürlük mü gelmiş? sırbistan a özgürlük mü gelmiş.? hadi türkiye den koptun. bu sefer de abd nin ab nin piyonu olmayacak mısın? emperyalistin desteğiyle bağımsız olacaksam ölürüm daha iyi. bu nasıl bağımsızlık? kafanız basmıyor mu sizin oğlum. yoksa algınız mı kıt?
gerçekten güzel yazan yazardır dakikalardır entrylerini okuyorum.
pkk lı olan bölücü provakatör aynı zamanda artık çaylak.
kendisini tanımıyorum. birkaç entrysini inceledim bugün. mersin'li imiş. amenna, hemşehrim derim. sosyal bir ortamda ayrım yapmadan sohbet de edebilirim. çok güzel fotoğrafları da varmış ne güzel, merak eder, incelermiş, çok süper şeyler. araştırmacı imiş. şimdilerde birçok insanda olmayan yetenekleri varmış.

hiçbir zaman türk veya kürt faşistliği de yapmadım zaten öyle de bir yapım yok. olaylar bu yazarımızın baktığı çerçeveden baktığı gibi değil, hiçbir zaman da olmadı. olamadı. barış istiyor, halkların kardeşliğini istiyor. ne güzel. tebrikleri hak ediyor. ama bu yazar bir yandan balçıkla bulandırıyor ortalığı. dostum, halkların kardeşliği bir milleti savunurken diğer milletin devletini harcamak mıdır? soruyorum kendisine. dostum sosyalist bir düşünce sahibi isen bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur? insancıl isen bu nasıl bir ayrımcılıktır. bana pkk savunan biri gelsin aynılarını ona da söylerim. benim için polis taşlayanı savunan ile, dağda insan öldüren pkk lı birdir. bu değiştirilemez. bu bir dayatma değil, yanlış anlaşılmasın.

mersin'deki olayları gün ışığına çıkarmasını istiyorum. sadece bunu istiyorum. toroslar tarafında dinmek bilmeyen çatışmaları yazsın mesela, kurdali olarak geçen bölgenin nasıl ufacık çocuklarının polis taşladığını anlatsın, pozcu sahilini bilmem ben, forum avm den gram hoşlanmam, ben mersin'liyim ama mersin dışında büyümüş kadar yabancıyım memleketime. ben bilmem mezitli sahilinin ne denli güzel olduğunu, geçenlerde akdeniz belediyesinin bir yerini tarif ettiler, bilemedim. oturdum, ağlama kıvamında dert yandım.

hep bir çatışma vardı benim memleketimde, hep bir taşlama, hep bir barbarlık, hep bir kürt faşistlerinin saldırısı vardı. ve ben bu şekilde geldim 25 yaşıma. ne acı değil mi? bu benim yaşantımın bir parçası. unutmadan, olaylardan sakınılırken ben kürt komşularımla kısır yapıp yedim, kürt komşularımla güldüm eğlendim ve ben kürt arkadaşlarımla doğum günümü kutladım. ama hiçbirisi apo yu desteklemedi, dağda insan öldürenlere karşı sempatizanlık yapmadı. hiçbiri pkk terör örgütünün yaptıklarını devrimcilik olarak nitelendirmedi.

yaşam hikayemi anlatmaya gelmedim buraya. sadece kendisinden sokağımızdaki ışıklandırmaların nasıl taşlanarak ve kırılarak yok edildiğini anlatsın istiyorum, saat 22 den sonra nasıl karanlıklarda kaldığımızı anlatsın, belediyenin halk için yaptığı her şeyi kırıp dökmeye programlanmış insanlardan bahsetsin. yollardaki çocukların nasıl tren taşladığını anlatsın, belediye otobüslerinin güzergahlarının nasıl değiştirildiğini anlatsın. iki sokak ötede yapılan çatışmada insanların nasıl biber gazlarıyla mücadele ettiğini anlatsın. rica ediyorum. pkk svunucusu bir insan mı o zaman çok daha net anlaşılacaktır. işte o zaman duyarlı mı değil mi gün yüzüne çıkacaktır.

mersin'i anlatsın bana. mersin'deki olayları. bayrak yakanları, polis taşlayanları anlatsın. ve tüm bunları yapan ufacık çocukları anlatsın, nasıl bir düşmanlık ile büyütüldüklerini anlatsın. rica ediyorum.

kendisine çok sevdiğim yeni türkü parçasını armağan ediyorum.
http://fizy.com/tr#s/1aixwc

ya dışındasındır çemberin,
ya da içinde yer alacaksın.
PKK terör örgütünün sözlük sorumlularındandır.
sıradan, basit ve anladığım kadarı ile bilgice yüklü olmayan terörist özentisi.
entrylerini okumadan güne başlayamadığım über insan.

edit: kendisini övenlerin eksilendiği yazar ayni zamanda, fakat bu durum sevenlerinin zerre kadar sikinde degildir.
köylerine hes yaptırmak istemeyen köylülerin dahi terörist ilan edildiği türkiye'de şu sempatizanı, bu sempatizanı diye suçlanmasına şaşırmadığımız devrimci fotoğrafçı.
bölücü ve kürt fasizani yazardir ayrica baslik güncellemede basarilidir.
(#13222908) doğruları söyleyen yazar. mantıklı düşünemeyenleri rahatsız etmektedir. olsun varsın; onuncu köy mutlaka vardır.
düşünme özürlü yazardır kendisi.

--spoiler--
"20 yaşina kadar Marks'ı okumayan eşek, 20 sinden sonra okuyup da Marksist olmayan eşeğlu eşektir"

--spoiler--

demiştir. herhalde karl marx ın çoğunlukla ekonomi üzerine yazdığı unutmuş yada bilmeyen insancıktır. ki marx ın en meşhur eseri olan 'kapital' i bile ekonomi iktisat bilgisi olmayan kişi çok fazla birşey anlamaz boşuna okur.
bölücü, yediği kaba pisleyen ve önemlisi faşist kürt.
yengeç yemeyi çok seven yazarımız... şimdilerde ankara'da olduğundan onun yerine yengeç yemeyi kendime büyük ilke edindim..
pkklı yazar.
kürdistan diye bir yerin olduğunu sanan yazar.
--spoiler--
adamın hesabı çalınmış beyler.*
--spoiler--
hacklendiğini düşündüğüm yazarımsı.
anca sözlük içinde bölücülük yapabilecek yazardır. inanın halkımız böylelerine karşı bilinçliler.
Ciddiye alınmaması gereken yazar.

Siz onun entrileri altında sinirlendikçe aha oldu deyip yenisini açmaktadır, bırakın konuşsun kendi kendine...ilgi manyaklığı hastalığı boşa çıksın.

Ha bu arada izmir'de oturuyormuş. Hadi kalk git bırak her şeyini Diyarbakır'da yaşa deseler ilk saklanacaklar arasındadır.
ırkçı ve pkklıdır.
dördüncü nesil çaylak
bölücülük , provokatörlük yapan bir yazardır.
görüşlerine katılmasanız bile, bir kişinin böyle susturulması hoş olmamıştır, hele ki sözlükte atatürk'e, ülkeye ve herhangi bir halka sövenler varken...
silinmesine üzülmediğim yazar.

(bkz: sosyalistlerin kullanıldığı gerçeği)
faşist diye suçladığı liseli bozkurtlardan daha hümanist olmayan yazar kişisiydi. geçmişler ola, silik olmuş.
görüş çeşitliliğinin azaltılması elbet nahoş, ancak bu arkadaş afedersiniz ama taşak geçiyordu burada.
gerçek anlamda üzülmemiştir de kanımca. belki sinirlenmiştir.
haketmişti.