bugün

Erkekler; erkeklerimiz.
Vatanına bağlı erkeklerizdir.
tüm tanıdıklarım potansiyel ayyaştır. ilerde içip içip karısınıda döver bunlar.
iyidirler be ya .ijlerinde üj bej yaramaz vaadır .o kadder de olur be ya.
Karısıyla beraber içerler genelde şekerim. Erkeklerdir. Canım ya.
bi kafkas erkekleri değillerdir.
kürt erkekeri kadar cesur olamazlar.
balkan erkeği değil, macır erkeğidir. lütfen başlığı düzeltelim bea.
Yeşil gözlü, uzun boylu ve kumral olanlarını beğeniyorum.
vurdu mu parçalayan, yiğit erkeklerdir ekseriyetle. güreşçiler, haltercileriyle meşhurdur. naim süleymanoğlu, halil mutlu yakın zamanda aklıma gelenler. koca yusuf deliorman'ın en büyük efsanesidir.

güreş kültürü yaygınmış eskiden, şimdi nasıldır bilemem. babam olsun amcam olsun hep güreşmişler zamanında, burada futbol ne ise güreş orada oymuş.
Slav ırkıyla karıştıkları için beyaz tenli ve renkli gözlü olanları vardır.

Bir de bunların kız tipleri vardır. Onlar da erkekler gibi slav genlerini almışlardır.
(bkz: slav)
(bkz: slavlara aşık olmak)
Ekserisi renkli gözlü, küçükken sarışın büyüdüğünde sarışın veya açık kumral, beyaz tenli, aydınlık yüzlü, naif bakışlı, uzun, sizden en az 10-15 cm uzun, şükür ki az kıllı, avrupai simalı erkeklerdir.

Neşeli, modern, kadına değil sahte bir değer vermek kendisi ile eşit gören medeni erkeklerdir.

Tecavüz etmez sevişirler.
ananemin baba tarafı olurar. Ananemin bir abisi vardı. Büyük dayımız. Adam ressamdı ,eğerki yaşal çama adım atsa ayhan Işık ,tarık akan hiçbiri kalmazdı. orta anadolu köyünden çıkma adam 20 li yaşlardaki resmi beni baya hayrete düşürmüştü. Adamı hep yaşlı haliylee görmüştüm. Tüm balkan erkekleri bu formatta değil. Aynı ailede hatta kardeşleri bile öyle değil. efsanevi genelemlerden kaçınmak gerekir. Göçmenlerin hepis renkli gözlü değildir. Annemin tastamam orta andolu baba tarafı mavi ,yeşil göz dışında renk yokken ,saçları sarıyken. Annmein arnavut ana tarafı geneli kahve gözlü ,kumraldır. tüm genellmeleriniz yıkabilirim..
yeşil gözlü, uzun boylu, kumral olanları beğeniliyormuş. Onu dedem de beğenir.
(bkz: doğu avrupa)

+

(bkz: karadeniz)

(bkz: kafkaslar)

Genelde erkegimiz ile degil kizlarimiz ile biliniriz.

Ve genel olarak tek tipte olmayiz. Hepimiz sarisin-mavi gozlu-1.90 boyunda-kasli degiliz.

Tamam ben sariyim, kasliyim, boyluyum ancak kardesim oyle degil ornegin. O konor (biz karadenizde konor diyoruz, kestane rengi saclar). digeri var kumral orgenin.

Karadeniz’lilerin balkan versiyonlari icin ise durum ayri degil. Ben aralarinda buyudum, o ki balkan gocmeni-karadenizliler-kafkas gocmenleri birbirine benzer yore insanlari.

Gelgelelim saclari konor olunca balkan’liliktan-karadeniz’lilikten red etmiyoruz.

Kasli-boylu poslu olmak zaten genel olarak dogu avrupa insaninda gorulen bir durum, rize’lisinden tut, st. Petersburg’lusuna dek.

Akçalık (beyaz tenli icin kullaniriz) genel olarak turk ulusunda gorulur. Ha evet, biz daha soluk renkteyiz, ve bu bize bir soyluluk-asillil katiyor orasi ayri, ohm.

Bu akçalığı saglamak icin kicimiz yirtiliyor, birak o denli olsun.

(bkz: balkanlardan gelen soğuk hava dalgası)
Trakyada tırnakçı cemilin akrabası sayılırlar.
Balkan + karadeniz + tebriz karması

Kumral + yeşile çalan ela gözlü, orta boylu, yapılı bir birey olarak kendimi dahili kabul ettiğim küme. Bence de iyi ki varız.