bugün

(#11618642)
baldan tatlı olan, hanımcağızın kız kardeşi.
5 yaşında kıza türban taktıran yobazları azdıran 150 ifadeden biridir .

yaldız da yasaklanmalıdır mesela. baldıza çağrışım yaptırıyor.
baldan tatlı olmasından sebep, çoğu erkek için yedek hatun gözüyle bakılan tatlı varlık...
türk toplumunda enişteleri tarafından özel ilgi ve alaka ve pek bir düşkünlüğe müyesser olan şahıslar.
22 ağustostan itibaren yasaklanacak olan kelimedir.
(bkz: 22 ağustos 2011 internetin filtrelenmesi)
güzelse çok tehlikelidir, uzak durmalı. sonrasında " yapma, etme derken sarılırsak eğer, yanarız alimallah " şarkısını söyletir adama, mazallah.
türkçe deki en iğrenç kelimelerden birisi.
filtre felan yok, bildiğin açılıyor.

sansüre takılacak dediler, yalan lan !
(bkz: belalı baldız)
kötü niyet düşünen, besleyen insanımsılara öncelikle şunu belirteyim ki kuranı kerim'de açıkça yasaklanmıştır. geçici bir haramlık vardır. nasıl geçici açıklayayım. mesela bacın sana hayatın boyunca haramdır. burda daimi haramlık var. baldızın da sana karınla evlilik bağın devam ettiği sürece haramdır. yani karın ölür ya da karından boşanırsan yeniden helal oluyor. bu da geçici haramlık. kısacası dini bir evlilik bağı varken baldızına sarkan öz bacısına sarkmış gibi oluyor, hele ki allah korusun bir de o aşağılık şeyi yapanlar sadece zina işlemekle kalmıyor bir de ensest günahı alıyorlar.
neyse işin dini boyutunu geçtim özellikle de benim gibi kız kardeşi olmayan insanlar için resmen kız kardeş sahibi olmak nasıl bir duygu onu yaşatıyor. kız tarafının ailesinde en sevilen birey olmasının hikmeti belki de odur. eğer erkek kardeşim olmasaydı baldızın yerini kayın alacaktı belki de. bilemiyorum.
Baldız baldan tatlıdır.
kendine mukayyet olamayanlara ayarı yalçın abi itinayla vermektedir.

(bkz: kaynım bana kaydı)
sözlükte haftanın elemanı seçilmiş akraba cinsi.
mükemmel grup vitamin in bana göre en bir güzel parçası, gerçi hangi şarkıları kötü ki ?
Evlilikte kadının kız kardeşinin damada olan akrabalık derecesi.

Şimdi tanımı yaptığımıza göre mevzuuya dalabiliriz. Bendeki ömür törpüsü, sömürgeci zihniyetli, sigara içki kola vs kullanmayan ama markafoni, morhipo vs sitelere bağımlı, normal fiyatı 15 lira olan bez parçasını mezkur sitelerde 14,90'a görünce 'aa ne ucuuuğğzz' diye atlayan bir sazan. Kılık kıyafet, iş arkadaşı dedikodusu, toyota yaris (arabaların 4 teker olduğu dışında herhangi bir bilgisi yok ama yaris'in hastası. Niye? Çünkü plazadaki bikaç kaşar almış, kıskandığından) ve işyerinde ne kadar yoğun! Çalıştığı dışında başka konuşacak mevzuusu olmayan, ablası dışında arkadaşı olmadığından her cumartesi enişte plazada herşey dahil tatil yapabilen, bundan utanmayan, iki çift laf konuşulmayan, siyaset günlük konularla ilgili hiç bir şeyle ilgilenmeyen 27 yaşında bir ergen.. Ayrıca kezban olgusunun ete kemiğe bürünmüş hali...

Baldız baldan tatlıdırcılara diyeceğim şu ki, bunu gören evi terk eder.
O degil de, "baldiz baldan tatlidir" sozu degisik bir paradoks iceriyor. Madem baldiz tatliydi, niye baldizla evlenmedik? Yoksa baldizlik muessesesine has bir olgu mu bu durum? Baldizla evlenseydik asil evlenecegimiz kisi de mi baldan tatli gelecekti bize?
Tanim: kadinin yaninda oldugunda kadinligini unutup kardes moduna girdigi kisi.
sahte baldan bile tatlıdır.
genelde baldan tatlı olduğu söylenen akraba cinsidir. cinstir.
gelinin kız olan yaratık kardeşi.

harbiden baldan tatlı şirin mi şirin bir kız ama biraz içi fesat mıdır nedir her şeyi bel altına bağlıyor. kakara kikiri biraz.

benim de lanet bir hastalık gibi elim heyecanlanırsam terler adeta su akıtır. baldız da saten bir elbise giymiş bembeyaz;
+bu ne kız dedim ablan mı evleniyor sen mi belli değil
-hihihi enişte sen de az değilsin ha. kuma mı alacana yoksa ablamın üstüne.
+yok nerden çıkardın hay allah duyan da bişey sanacak.
-hihihi kikiki
+töbe töbe.

fotograf için hengame yaşanıyor stüdyoda benim terleyen el baldızın baldıra değiyor. allahtan beyaz yoksa rahat yarım litre su bırakmıştırım o satene. baldız kikirdeyerek gülüyor:
-enişte elin ayağın rahat durmuyor heyecandan
+ya heyecandan heyecandan (dişlerimi sıkıyorum)
ali şen in "deli bi dene ossa kuş sütüylen beslerin" özdeyişi de bu filmdedir.
http://www.youtube.com/watch?v=849P8dLV9ww
baldan tatlıdır.
damat için en büyük risk.
erotik hikayelerde görmekteyiz ki, bayağı baldız enişteyi ayartmak için neler düşünmekte ve uygulamaktadır.

baldız olan yerden kız almayın !
Seneye dahil olacağım gruptur.
Baldan tatlı olandır . Yalanır . Akşam akşam deldirilir.