bugün

akp'nin yediği son nanelerden olan.

copy-paste yaptım ama buyrun link:

http://www.milliyet.com.t...07/07/14/son/sonsiy06.asp

Bakan gelince ayağa kalkmayıp hain diyen genç tutuklandı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Oltu ilçesinde bir kahve önünden geçtiği sırada korumaların uyarısına rağmen ayağa kalkmayıp 'Devlet haini' dediği öne sürülen üniversiteli genç, tutuklandı. Vatan Gazetesi'nin haberine göre olay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Erzurum'un Oltu ilçesi'nde geçen Çarşamba günü düzenlediği gezi sırasında meydana geldi. Esnafı dolaşan Bakan Akdağ, bir kahvenin önünden geçerken korumaları oturan üç gence ayağa kalkmaları yolunda uyarı yaptı. Gençlerden Kırıkkale'den gelen 23 yaşındaki Dursun Şahin iddiaya göre, 'Bunlar devlet haini. Ben bunlar için ayağa kalkmam' dedi. Durmuş Şahin, daha sonra kendisine müdahale eden korumalarla tartıştı. Şikayet üzerine gözaltına alınan ve ilk sorgusunun ardından tutuklanan Şahin, Oltu Cezaevine kondu.
üniversiteli olmayan örneği için yine sayın peker den geliyor.

(bkz: elini sıkmanın farz olduğu kişiler)
alnından öpülesi genctir. tutuklanması abesle iştigal eder.
hoşgörü ve diyalog düşüncesinin son meyvesini yemiş gencin halidir. afiyet olsun.
korkutucu bir durumdur. yarın gelip beni ve arkadaşlarımı da götürür bunlar. aman aman. en iyisi akp aqp.
candır, sesimizdir.
hoşgörü ve diyalog düşüncesinin son haltını yemiş gencin halidir. "vatan haini" lafının nerelere gittiğini, nelerle anıldığını bilmiyorsanız boşuna oksijen tüketiyorsunuz demektir.
ilginç olan vatan hainliği bugün bir hakaret olmaktan, bir realite olmaktan çıktı. baydemir'den de mitinglerde, hatta bazen resmi ağızlardan bile "vatan haini" şeklinde bahsediliyorken rte'nin adaşı bakan akdağ neden bu kadar mesele etti 3 defa düşünmek gerekir.

gulhu vallahu ehad.
"kral çıplak" diye bağıranların boşbakanın muhteşem kompleksiyle ya dava ya da polis nezaretiyle karşılaştıklarını hatırlarsak çok da sıradışı olmayan rte ve yandaşlarının eziklik seremonisi.

(bkz: penguen)

ayrıca ayağa kalkma mevzuunda da;
1. saygı hak edilir,
2. adamına göre muamele,
3. öyle başa böyle tarak.
türkiyede adalet sisteminin gidişatını bize gösteren gençlerdir.

adalet biçim biçim
ölürem oligarşi için
âlem bana düşmandır
insan sevdiğim için .deloy! loy loy loy...
bu olay ve daha önce yapılan vatandaşı azarlama, mahkemeye verme olayları da gözönüne alınırsa alışıldık bir şeydir.

aklıma levent kırca'nın bir skeci gelmiştir...
levent kırca bir gazino işletir ve önüne gelen müşteriyi döver, aşağılar fakat mekanı her gün doludur.diğer gazino sahipleri de bu adam bu gazinoyu nasıl bu kadar dolduruyor diye merak eder ve müşteri olarak giderler.gördüklerine inanamazlar, adam milleti tekme tokat dövüyor.aralarından biri sorar, usta sen ne yapıyorsun, adamları hem dövüyorsun hem burası tıklım tıklım.levent kırca cevaplar:
-kardeşim bu millet yıllarca ezilmeye, azarlanmaya alışmış.sen farklı davranırsan tabi gelmezler sizin mekanınıza.

kıssadan hisse;
(bkz: her millet layık oldugu şekilde yonetilir)

edit:
http://www.internethaber..../news_detail.php?id=94297
(bkz: düşünce özgürlüğü)
vatan haini lafı dışında tamamen haklı olan gençtir; ülkemizde politikacılar osmanlı dan gelen bir gelenek yüzünden hala kendilerini devlet büyüğü saymakta ancak nedir acaba devlet büyüğü, kimdir?

devlet büyüğü osmanlı da padişah ın iradesiyle göreve gelmiş devlet adamlarına denirdi, dolaylı olarak allah ın iradesiyle o görevde bulundukları varsayılırdı; peki sayın bakan öyle mi acaba? kendisi bizim hür irademizle oraya seçtiğimiz ve bize karşı sorumlu bir insandır, aynen eskiden devlet büyüklerinin padişahlara karşı oldukları gibi.

katlanamayacaklarsa zaten politikacılığa heves etmeyecekler, zaten sadece burada caka satabiliyorlar...

edit:bu arkadaş zaten vatan haini filan da dememiş...
hoşgörü, yaradılanı yaratadandan ötürü sevmek v.s. sözlerin gerçek düşünceleri olmadığını bir kez daha görmüş bulunuyoruz. yazık, günah
koskoca bakana nasıl bakarsın hainligidir
tabi herkes isini yapmalı canım
bakana karşı kimsenin ayağa kalkmamasıyla protesto edilebilinecek olay. herkesi mi hapse atçan sen bilirisin.

-gençler kalkın
-de get ordan vatan haini...la olm niye kalktınız ...avukatımla görüşmek sitiyorum
seçim öncesi ak partiyi yıpratma çabalarının son hamlesidir, böyle bir safsataya inanmak için ya kara cahil olmak gerekir ya da gafil, kim bilir eleman ne naneler yedi de gözaltına alındı...

(bkz: bana böyle şeylerle gelmeyin)
siyasi tercihlere gösterilen tahammülsüzlük ve eski bakanın döt olmasını hazmedememesi olayıdır.
(bkz: ananida al gel öyle tokalaşalım)
(bkz: ananıda al git)
kahraman ve hain sayısının çığ gibi arttığı günümüzde, karşısındakini protesto etmek isteyen gencin içine düştüğü absürd durum. Hadi "gençtir, gaz insanıdır." diyebilir ve karşısındakini hainlik gibi ağır bir suçla itham eden üniversiteliyi anlayabiliriz. Ama asıl acınacak olan, eğer iddia edildiği gibi bakan da genci ve dahi ailesini hainlikle suçlamasıdır. Bu zihniyetle sağda solda çakma hain ve sonucunda çakma kahramanların görülmesi kaçınılmazdır. (bkz: yazık)
özgürlük anlayışı türban gibi kadının kısıtlanması felsefesine dayalı bir objenin serbest bırakılması üzerine kurulmuş olan partinin mensubundan tam da beklenecek hareket. ayrıca türk halkının takdirini temsil etmesi bakımından da mükemmel bir örnek.
akp hükümetinin eleştirilmeye tahammülsüzlüğünün son örneği.madem eleştirilmeye gelemiyosunuz siyaset yapmayın kardeşim.
rezalettir.
tek bir açıdan bakılmaması gereken bir olaydır.

ortada resmen bir hakaret var. birisi gelse size "vatan haini" dese tepkiniz ne olur? burda ben akp kabinesindekiler devlet için yararlı şeyler yapmıştır demiyorum ama, kimse karşısındakine vatan haini gibir ağır bir hakaret etme hakkına sahip değildir. bir insanın özgürlüğü, başka birine zarar vermeyle sınırlıdır. bunun düşünce özgürlüğü ile ilgisi yoktur. karşınızda bir bakan var ve siz ona vatan haini diyorsunuz, suçlusunuz efendim. bakana söylemeseniz, bana bile söyleseniz suçlusunuz.

tabi ki bu entry tamamiyle, genç şahsın bakana direk "siz vatan hainisiniz" dediği öngörülerek yazılmıştır. eğer kanalturk'teki haber doğruları söylüyorsa, bu entry'yi görmezden geliniz.
rezalet; aslında korumalar 'Bunlar devlet haini. Ben bunlar için ayağa kalkmam' sözünü duyduktan sonra o çocukları yanacıklarından öpmeliydiler. bunlar şerefsiz yani, vatan hainleri tabii.

Ne güzel hemen vatan haini yaftası yapıştırmak anasını satayım. Sonra da demokrasi hani, lan ben o zaman gidip Ajdar Anık' ı da öldüreyim. Sonra hapse girince de nerede ulan bu demokrasi diye zırlayayım.

Vatan haini de demeseydi o gençler, direk bakanın alnının çatına sıksalardı kurşun. Hainden temizlenirdik ne güzel.
rezalet; bir bakan geldiğinde insanların ayağa kalkmak zorunda bırakılmalarıdır.