bugün

şiddetli soğukların yaşandığı kıştan sonra gelen ilkbahara, havanın ısınmasına birden bire alışamayan bedende meydana gelen, mevsim değişikliğine uyum sağlayamama rahatsızlığı, halsizlik, miskinlik, yorgun olma durumu.
hava değişiminin insan bedeninde yol açtığı etki
yazlıktan dönerkene 6 saat boyunca direksiyon sallamış olmanın verdiği yorgunluk. hele eve dönüş bahar başlangıcına denk gelirse tam olur.
+ hadi molozcan hadi
- genemi yaa.
-evet evet bi daaa.
+ ya bahar çok yoruyorsun ama. canım cıktı.

kafama yediğim terlik neticesi gelen edit: orada yapılan eylem. futbol sahasının etrafında tur atılmasıdır.
öğrencilerin baş belası. tam finaller öncesi vücudun yavşaklaşması.
baharı göremesekte psikolojik etkisini gördüğümüz bir yorgunluk. bombok haldesin ve canın giri bile yazmak istemiyorsa işte bundandır.
bol uyku getiren bir yorgunluk. ben böyle bir şey görmedim, vitaminler bile etki etmiyor. kafayı koyduğun heryerde uyuma olasılığı, bitkin bi hal ve dikkat dağınıklığına neden olduğu bilinmekte *
bahar alerjisiyle birleşince daha da vahimleşen durum.
vize zamanları başlayan okul kapanana kadar devam eden yorgunluk.
yedi kadinla ilişkiye girmekle eşdeger yorgunluktur.
ders çalıştırmaz insana.*
-cok yapılan elizabeth sonucu gerceklesen tatlı bir yorgunluktur, tıpta mart ayı sendromu diye yeni bir literatür.
nisan dedi mi hemen yakalayan meret.

yakalandım işte bugün itibariyle. sardı sarmaladı beni.
halbuki içim dışım her bi yerim kıpır kıpır. kudurukluk falan 1500. ama gel gör ki nasıl uykum var anlatamam.
çimleri çarşaf olarak görmeye başladım mesela. üzerime de bi şey örtesim yok zira hava çok sıcak ama yeşil erik bile daha tam olmadı işte. üşenirim de ben şimdi ağzımı ekşitmeye.
bu yazıyı zor yazıyorum mesela. kollarım falan eklemlerimden koptu kopacak.
bana acilen hamak gerek a dostlar.
hem ne demiş mazhar abi, kurtulur muyum bunalımdan hamakta sallansam.
ne kadar enteresan.
BiR DÖNEM TÜRK FUTBOLUNU VAZGEÇiLMEZ HASTALıĞı.
eger sevgilinizin adı bahar ise tezahür edecek olaylar;
-hadi dışarı çıkalım bahar
+çook yorgunum ya canım
-ne yemek yiyecez
+çok yorgunum ya canım dışardan mı söylesek
-bu aralar hiç yaklaşmıyorsun yanıma bahar
+çok yorgunum canım ya elizabet takıl bi süre
-bahar bisittirip gidermisin
+çok yorg...pıfsss
+sanırım biraz araversek iyi olur.
dışarıya çıkmak yerine evde oturup izdivaç programı izlemeye sebep olan rahatsızlık.
yalan .uydurma bişeydir. bahar gelince.insan canlanır, keyiflenir.dışarda olmak ister.
kas ve eklem ağrılarıyla ortaya çıkabilen yorgunluk. o kadar ki romatizmal bir hastalığa tutulduğunuzu düşünebilirsiniz. göz kapaklarında kum torbası asılı gibi...ölü köpek bakışı.
insanı yaptığı her işten soğutan bedensel ya da zihinsel yorgunluktur.

sanırım bende de kronikleşti bu ve nisan ayına girmemizle iyice yoğun hissediyorum. ankara'nın göt donduran soğuğunda da yaptığım şey, yani sabah 7:30'da kalkıp, saat 3 gibi eve dönme işi son günlerde bana zulüm gibi geliyor. hele sabah alarm çaldığında 5 saniyede normalde 5 dakikada düşünebileceğim şeyleri düşünüyorum; ''bugün gitmesem mi.. ya da gideyim ama geç gideyim.. şimdi kalkmazsam hiç gidemem en iyisi akşama kadar yatayım vs''

fiziksel yorgunluğu geçtim, zihinsel yorgunluk bitiriyor insanı asıl. sanki kafa boyna zorla tutturulmuş da yük taşıyormuşum gibi hissediyorum. baş ağrısından bahsetmiyorum bile. tabii bütün bunlar da doğal olarak sinire neden oluyor ve en ufak bir şeyde şalter atıyor. işte bu yüzden nefret ediyorum bahardan.
akşam 11 de yatıp sabah uyandığında gözlerini açamamak... ruhun uyuması:)
bu bahar yorgunluğu değil düpedüz sınavların yaklaştığına dalalet eden VE STRES BAŞLANGICINDAN BAŞKA BiRŞEY DEĞiLDiR.
Bahar yorgunluğu beni koltuğa mıhlıyor. Böyle de "cazip" bir yanı var... Bir yandan insanın kanını kaynatırken, öte yandan bedeni felç ediyor. Kırlara koşmak istiyorsun halin yok, yatmak istiyorsun içindeki kıpırtı izin vermiyor! Bir de "bahar sarhoşluğu" denilen şey var ki; onun ne olduğunu tam olarak bilmiyorum! Hani ayakta duramazsın, ama dünyayı devirecek güç vardır içinde. Sarhoşluk da böyledir ya...
günlerdir sayesinde sürekli uyku halinde dolaştığım manyak bir yorgunluk çeşidi. çalışırken, oturduğum yerde uyuyabilirim yani, o derece zorluyor gözlerimi... pouuff!...
değişik bir yorgunluktur bu.
nedense bana her mevsimde gelir.
özellikle kışın; sonbahardan kalan o yorgunluk yapışır bildiğin hiç gitmez.

çaresini bilen beri gelsin.
halsizlik, yorgunluk, eklem ağrısı gibi etkileri vardır. kalp ve romatizma rahatsızlıklarında artış olabilir. havadaki elektrik yükünün yoğunluğu, bahar mevsiminde daha çok arttığı için depresyon vakaları artar. etkilenmeyi en aza indirmek için; b ve c vitaminleri almak, spor yapmak, güneşlenmek, sıvı alımını artırmak, yağlı ve ağır yiyeceklerden uzak durmak gerekir.