bugün

çocuk dilinde baba demenin değişik bir versiyonu.
(bkz: babiş)
(bkz: babo)
Kızların babalarından konsere ya da ona benzer bir yere gitmek için izin isterken kullandıkları yumoşla yıkanmış kelimecik. **
babaya hakaretten öteye gitmeyen sözcük..!*
yerine -baboş-denmesinin söz konusu babalar tarafından daha da uygun düşeceği ve tercih edileceği;büyümüş,forma girmiş olan kız evladın babasına sesleniş şeklidir.bunu duyan annenin de ^^iyi ki doğurmuşum^^demesi durumunu da içine alır. *
erkek adamın ağzına yakışmayan söz. kızlar söylemeli.
en katı babaların bile hoşuna gidebilen vıccık vıccık sözcük. sanırım kelimeden öte bir şey var ihtivasında .baba olmayan bilemez bir anne hiç bilemez.
dünyanın en yakışıklı babası ile bir arada iyi giden sevgi sözcüğüdür.

ama babişkom daha iyidir, iyelik eki alınca sevgi de pekişiyor sanki, sadece babişko ise, talep öncesi kullanılan maksatlı bir sözcük gibi acınası duruyor.
sevimsiz bir ifade. babaya yakışmayan bir terim. kimse kullanmamalıdır.
kız babasının sıfatıdır. benim gariban kel, göbekli, bıyıklı babamla o babişko dedikleri adamın hiç bir farkı yoktur. uygulamada ikiside aynıdır ama bir bakarsın kız babası olana "babişko" derler. benim gariban, çilekeş babama, "baba" derler. * *
kız kişisinin babaya alternatif şekilde seslenme biçimidir.
salih memecan'ın çizdiği sizinkiler karikatürlerinde limonun babasına hitap şekli.
bir çıkarı olan kız evlatların babaya hitap şekilleri. bir diğeri de babacım dır. yoksa kimse durduk yere babişko demez. yani en azından ben demiyorum bir çıkarım olmadıkça.* %99 işe yaramaktadır.
gıdıklı babalara çok yakışan sevgi dolu sözcük.
çıkarı için genellikle kız evlatların kullandıgı sevgi sözcüğü.
Bizim ailede baba - kız olarak tiksindiğimiz hitap şekli. Hatta bazen tehdit ediyorum babamı "bak sana babişko derim herkesin içinde" diye. Ayrıca bir de babacık, babişim, babili, baboş versiyonları vardır ki bunlar daha da mide bulandırıcıdır.
baba kelimesinin evrimi sonucunda sonuna eklenen ko harflerini incelersek

ko = knock out = nakavt

anlatmak istediğim babasına her istediğini aldırmakta olan kız çocuklarının hitap şeklidir.
baba için artık çok geçtir.
babama şımardığıM, fakat beceremediğim günlerden birinde babişko dememden sonra verdiği tepkidir.

- babişko ne lan nonoş ismi gibi.
baba ve kız arasında olan yakınlığa da bağlıdır. telefon rehberinde de babaların, babişko olarak kayıtlı olma ihtimali yüksektir.
(bkz: senin aşkitom diyen ağzını sikeyim)
tikitasyon dilinde "baba" demek.
Kızların babalarından para veya izin isteyecekleri zaman kullandıkları hitap.

Vay anasını, bir zamanlar bubaaaa derlerdi, şimdi çağ atladı bu Türk kızları.*
tiki olarak bilinen şımarık zengin kızlarının light babalarına hitap şeklidir.
iğrenç bir hitap şekli.
Baba kavramı bile saçmalıkken saçmalığın dik alakasıdır.
kezbanların babalarına karşı kullandıkları irite edici hitaptır.
güncel Önemli Başlıklar