bugün

öyle yetişmiştir ailesi. bize de bir şey demek düşmez her ne kadar yanlış olduğunu düşünsek de. he bir de şu var; illaki içecekse ve elalemle içeceğine otursun babasının yanında içsin sorna gitsin yatsın uyusun.
Her gece saçları kavranarak Bam bam ses yapar.
hayatımda -1 kez hariç, arkadaş ortamı- rakımı hep babamla içtim. alkollü alkolsüz herhangi bir içecek "şunla içilmez" diyerek büyütülecek bir şey değil.

rakıyı karşılıklı keyifle içebileceğim birisini bulduğumda tabii ki üstteki yargım değişecek. o zaman rakı güzellemesi yapacağım, çünkü bu bir gereklilik, bilirsiniz.
beyaz peynir ve kavun yoksa, kimse rakı içiyorum diyemez.
babasının karşısında sigara dahi içemeyen sözlük kekolarına dert olmuş kızdır...

afiyet olsun yağ gibi aksın...
kızının buna merak salıp bir başkasıyla içeceğini tahmin eden baba gibi babadır. mantıklı olandır. yapacağı varsa yapma demeniz umrunda olmaz.
trakya'lı bir arkadaşım biz ailece bir arada içeriz demişti. ben onun yalancısıyım. ama o şarap demişti.
(bkz: gavat baba).
kızım arkamdan iş çevireceğine tercihimdir.
sağolsun babamdan hiç bişey gizlemedim, o yüzden birlikte içeriz hep, çünkü başka bi yerde de içmem birlikte içince bi de böyle düşünün. dostunu yakın tut, düşmanını daha yakın, benim erkek arkadaşlarımı da hep tanır zaten. şimdi burda laik maik diyecekler hem laik hem modern kimsenin de zoruna gitmesin!
Babasıyla dost olabilmeyi başarmış insandır.
Dert ortağı, sırdaşı, yoldaşı olabilecek nitelikte nefis bir babaya sahip olan, şanslı kızdır...ruhun şad olsun babammmm...
muhteşem bir babaya sahip olan kızdır .
Şanslı mıdır bilmem ama babasından gizleyecegi hiç bir seyi yoktur o güzel bir şey.

Bir de babasından rakı çalan kız var. O benim. Babam işaretlemeye başlamış sonra yakalandım tabi daha da elimi sürmedim.*
uğraşılmıyor bunlarla. babamda babam aq.
çok ilginçtir ama bu kız arkadaşım konyalıydı.
olursa benim kızım olur..

olmassa da yapacak bir şey yok:.
valla büyük ihtimalle halı sahada forvet oynar yada mahalle kavgalarını tertip eden kişidir.
Baba baya geniştir. Evet.
vurduruyordur. evet.
keşke benim de öyle kızım olsa dediğim kızdır.

ellerimle doldururum o rakıyı.
(bkz: Kızıyla rakı içen baba)

Has adamdır.
kızım olursa, tabii ki ilk rakısını babasıyla içecek.
Hepsi izmirli olmak zorunda değildir. Belki alevidir.
Babasıyla şampanya içen kızdan pek bir farkı yoktur.
evlenmem zor görünüyor(tipsiz, aksi, huysuuuz--volkan kınak tonlamasıyla)
çocuk işi artı bi zor görünüyor( düşün lan çocuk hakikaten büyük zorluk)

bütün bu ihtimalleri aşıp üstüne o çocuk kız olursa, artı içeçek yaşa gelirse;

benim kızımdır. rakı adabını öğrenir, öğretirim. mis gibi aile boyu içeriz. değmeyin lan keyfimize.

hassiktir, evlenesim geldi. *