bugün

onun yerine çocuğa sorulabilecek ve onun karakterini yansıtacak bin tane soru varken gelir bunu sorar. bu öğretmenin bir gelişmiş versiyonu annenle baban hala beraber mi falan diye de sorar bize soruyorlardı. napıyosun önce tahmini mal varlığımızı öğrenip sonra evde kim var ki yok onu mu araştırıyorsun bizi mi soyacaksın dedirtir.
Çocuğun rencide olabileceğini düşünmeyen öğretmendir. illaki öğrenmek isteniyorsa form dağıtır bilgilerini sorarsınız. Herkesin babası kariyer sahibi değil. Herkesin babasının ekonomik durumu çok iyi değil. Çocuklar bu durumları dikkate alır ve bunları dile getirmekten hoşlanmazlar. Çocuğu arkadaşları içerisinde kendisini zor durumda hissetmesine neden olunmamalı.
Gereksiz merak sahibi ve kişisel olgunluğa erişememiş, boş işlerle uğraşmakta olan eğitimci türüdür.
ilk öğretim sıralarında serbest meslek olarak cevapladığım soru.

işinden sana ne örtmenim.

tutumunuz, iş tahlili yapıp kaç lira maaş aldığını hesaplayınca değişecekse eğer serbest meslek deyip kafanızı bulandırmayı tercih ederim.

kısasa kısas örtmenim.
o çocuğudur.
Hangi veli nerede işime yarar diye merak ediyordur.
Fukaraydık biz, babam kahvede profesyonel batak oynardı. Kitap alamadığım için öğretmen kafama cetvellerle vurmuştu.
gereksiz sorular sormayı bir şey sanan öğretmendir. çocuk, babasının ne iş yaptığını söylemekten çekiniyorsa sınıfta onu o kadar kişinin içinde rencide eder.
kafasında öğrenci portföyü oluşturarak ön yargı kasıyordur.
Orta okulda sınıfta bir fırlama vardı..

Müfettiş derdi.
Sonra bize bunlar bana ekmek su yol olarak dönecek derdi..

Aklıma geldi helal olsun.
https://m.youtube.com/watch?v=1ei214TKvmc * .
katılıyorum , herkesin içinde sorulmayacak sorular vardır.
inşaat amelesi dediğimde küçümseyen gözlerle bakmıştı. Oysa ki kalıpçı ustasıydı, fena kalıba koyardı. Öğretmen olmasından gene de iyidir. Yazık valla .
Bunu soran öğretmenler neyi amaç ediyorlar anlamıyorum.

Babam bilmem ne kurumunda müdür derse çocuk, babanıza selam söyle derler kesin.
çok önemli ya babasının ne iş yaptığı o bilgi olmasa ders işlenemez.
Her kesim tarafından anlamsızca abartilan yuhalanan soru. Kardeşim baban öldüyse öldü baban çöpçüyse çöpçü Baba'nın yaptığı iş senin utanmana sebep oluyorsa bu öğretmenin sorduğu sorudan değil toplumun cehaletinden kaynaklanıyordur. Hiçbir öğrencime rastgele bu soruyu sormadım ama öğrencilik yıllarımda bu soruya hiç utanmadan cevap verdim. Bu soruyu soran öğretmenlere hakaret etmek yerine ölümden ana babasının işinden ya da işsizlikten parasızlıktan utanmamayi öğretin çocuklarınıza.
Tanım: Öğrencinin Sosyal ve ekonomik durumunu özel bir ihtiyacının olup olmayacağını anlamak amacıyla ve çoğu zaman okul idaresinin isteği ile sordurulan soru.
sana ne lan benim babamın ne iş yaptığından diyerek terslenmesi gereken öğretmendir.
anlamlıca abartmadan yuhaladığım soru. sana ne?
işsizse iş mi bulacaksın. varsa bir sorun çağır velisini kendine sor.
Galerici, profesör falan ise ona göre davranacaktır çocuğa.
Çocukluğumuzda sık gördüğümüz öğretmen türü. Hatırlıyorum sınıfta serbest meslek diyenler vardı işsiz demenin havalı yoluydu.
özel okullarda sorulmayan sorudur...okul yönetimi bu sorunun cevabını zaten biliyor.

kızıma sorulduğunda ise "bilgisayar" cevabını veriyor...duyan da bill gates zannedecek beni...
pedagoji eğitimi aldığı iddia edilen öğretmenlerin ne hak ve mantıkla sorduğuna anlam veremediğim soru.

o çocuğun babası olmayabilir, işsiz olabilir vs. sana ne, sana ne katacak bu soru?
Dünyanın en gereksiz sorusu ve kesinlikle çocukluk tramvam.
Sanane kardeşim benim babamın işinden. Hadi biz tamam da babası hayatta olmayan arkadaşımız vardı. O çocugun ne suçu günahı var?
sınıfa bir şey lazım olursa kime kitleyeyim diye portföy yapan öğretmendir.
allah belasını versin o öğretmen müsveddesinin. birde herkesin içinde sorarlar. çocuk halinle can sıkar. "öldü" dersin sadece.