bugün

tahmin edilemeyecek kadar sessiz ve derinden giden bir sevgidir. babalar özellikle kızlarını en manyak kıskanç sevgilinin kıskançlığıyla sever. nedendir bilinmez çoğu baba sevgisini hiç belli etmez. bundandır çocuklarını onlar gece uyurken öpmeleri. belki de böyle olmasalardı bu kadar özel olmazdı baba sevgisi.
babaların anlamsız bir şekilde belli etmedikleri sevgidir.
(bkz: mantıksızlık)
(bkz: yok öyle birşey)
(bkz: babam sağolsun) *
bu sevgiyi göremeyen birey, hayatı boyunca sorun yaşayacaktır. herkes baba sevgisine muhtaçtır ama babalarımızın birçoğu bunu göstermezler. babalarından gördükleri neyse onu yaparlar sanki onların babaları çok doğru bir şey yapmış gibi...
(bkz: genellikle belli etmekdikleri sevgidir)
öyle özel,öyle anlamlı,öyle bambaşka bir sevgidir ki..ne bu başlık altına verilebilecek bir tanımı vardır hadi verdin diyelim ne de sığacak.ve de uzaktaysan o sevgi bi büyür içinde bi büyür.* sonra gözyaşı olarak geri döner sana.kızsa da,küsse de hayattaki en hakiki ve en güzel sevgidir.
çok farklı bir şeydir. eğer bir de son zamanlarda bir arkadaşınız babasını kaybettiyse bu size babanızı ne kadar çok sevdiğinizi ve bunu ona çok az söylediğinizi hatırlatıp durur. gece uyanıp nefes alıp almadığını kontrol edersiniz, eve geç kaldığında hemen telefona sarılırsınız ve nedensizce ona sarılıp durursunuz.
bir kız cocuğuna gosterilmedigi zaman kızın kendınden yaşca buyuk birine aşık olmasıyla sonuclanabilir.
bazen içinde acıyı barındırır sadece. geriye dönüp bakarsınız yaşınız 20 olmuştur. babayla geçirilen zaman ise toplasan 15 ay ancak eder. bir sürü hikaye vardır elinde, hep kırgınlıklar vardır içinde. tam onu sevmeye açmışken kalbini bir haber alırsın. hasta derler baban. zaten uzaktadır, göremezsin her istediğinde. çok merak ettiğin vakit okulu boşverip gidersin ancak. gözlerinize bakarsınız birbirinizin, acaba son kez mi görüyorum der her iki taraf da içinden. çok acımasızdır hayat bezen. sevmelerin bedeli ağırdır ya hani. ağırdır baba sevgisi.
Eğer aranızda kuvvetli bi bağ varsa sevgili gibidir.Gece uyuyakaldığında üstünü örterken bi süre elini tutarsınız vücut sıcaklığını hissedersiniz.Teninin sıcaklığı yaşadığının en büyük kanıtıdır .Gözleriniz dolar dua edersiniz soğuk olduğu anı yaşamayayım diye.Tuvalete kalktığızda geceleri kapıya sessizce yaklaşıp horlama sesini dinlersiniz sesini duyup rahatlamak için.Geceleri üstünüzü örtmeye gelip sizi öptüğünda uyuma taklidi yaparsınız bir kedi gibi mutlu ve huzurlu.Beni ne kadar seviyorsun dediğinizde dağlar kadar yok yok evren kadar ucu bucağı yok sonuçta sonsuzluk dediğinde sarılırsınız sıkı sıkı tebessüm ederek .ve bi çok ilişki biter aradığınız adamda o adamı görememekten.
babamın sevgisi benim için ummanlara sığmayan boyuttadır. üzülse içim yanar, onu üzsem ben ondan daha çok üzülürüm. ikimizin de sevdiği bir şey yiyorsak ve sadece 1 tabak kalmışsa o bana bırakır sen ye diye, ben yedim doydum zaten derim babam yesin diye.:) göğsüne yattığımda tüm kötü düşünceler uöup gider beynimden. baba sevgisi, baba kokusu, babanın gözlerindeki gurur bambaşka bir şeydir. allah eksikliklerini göstermesin diye dua ederim. baba sevgisi görmediği kendisi babası gibi olmayan babam, hayatta vazgeçemeyeceğim tek erkektir.
burada yazanları okuyup okuyup üzüldüğüm sevgidir.
hiç tam anlamıyla tadamadım, babam var ama sevmedi ki beni. belki içinden sevdi ama dayaklarla falan çok iyi gösterdi bana sevgisini. hep kendimden çok büyük erkeklerden hoşlanırdım, sarılmak, onunla uyumak, sıcaklığı, güveni, tüm korkulardan arınışı yaşamak isterdim; hala da isterim. ömrümde bir kere çok benzer bir duygu yaşadım aslında, erkek arkadaşım uyuyordu, hiç ses çıkarmadan sarıldım ona, koydum kafamı koluna; sessiz, güven dolu, tehlikeden uzak ve sımsıcak bir his doldu içime... babamda bulamağım sevgiyi başka erkeklerde aradım; kendimi gey sandım, ama aslında tek ihtiyacım olan, sevgi dolu bir "babaymış". geç anladım, artık istesem de dolduramam bu duygunun yerinde kalan boşluğu. önce korunup kollanıp, güven vermeyi ve ayaklarım üstünde durmayı öğrenip sonra başka çocuklara baba olmam gerekirdi ama eksik kalınca bu duygu kendimde ne adam gibi bir erkek olacak ne de baba olacak gücüm kaldı... ama az kaldı hayallerimde de olsa bir şekilde baba sevgimi telafi edip adam gibi bir erkek olacağım!
vazgeçemeyeceğim tek aşkım... tek sevgilim... varlığı ile bile boğazımı düğümleyen... öyle deli bir sevgi...
hiçbir zaman sahip olamadığım, bu yüzden nasıl bir şeye benzediğini çok merak ettiğimdir.
ali kırca nın barış manço nun güle güle oğlum şarkısında duygusal bir şekilde okuduğu şiirle özetlenmiş şey.

--spoiler--
baba sevgisi hep vadesi uzun borçlara bırakılır. ama vadenin son ödeme tarihini bilen var mı ki?
bir gün nehrin suları ansızın çekilir verir.
ömrün saatinde yorulur akreple yelkovan.
kendinizi birden uzun bir selvinin önünde bulursunuz.
onun için hayatın orta yerinde size metanet, cesaret ve fazilet emanetlerini taşıyan emanetçiye teşekkür edin
vadesi geçmeden
--spoiler--
gerçekten özel olandır anneye göre. babanız sizi 9 ay karnında taşımaz, sizi emzirmez, sizinle sadece kucağında aldığında tanışır ama farklıdır onun sevgisi. annenin yeri ayrı tabi ama babanınki saygı duyulması gereken.
Genellikle sevgilerini gostermekte gucluk duyar babalar. Sahsen nasıl bır sevgı oldugunu bılmek ısterdım. Bu sevgıyı tanımlayamıcam.
Vaktinde verildiğinde kızının ilk aşkı olması kaçınılmazdır.
babalar kızlarına, anneler oğullarına daha bir düşkün olurlarmış.

sevgiyi hissedin.
babaların erkek çocuklarına da göstermesi gereken sevgidir. Baba eğer sözlüğü sen de kullanıyorsan sözüm sana...
En sağlam en köklü biteceğini tükeneceğini asla düşünmediğim, varlıgına en çok güvendiğim sevgim. Aşktan bil daha sağlam benim için.. baba bilmemde babam bir yana dünya bir yana benim için.
Hiç görmediğim, hissetmediğim bir şey acaba babalarını seven insanlar ve babalarının onları çok sevdiği insanlar nasıl hissediyor.
Oyle bir sevgi ki sirf babama benziyor, onun gibi kokuyor(ayni meslekteler) diye esime asik olmusum meger.
insan babasını nedensizce sever ve bu sevginin köklerinin ne kadar deride olduğunu en son ayrılık anına kadar anlayamaz herhalde nedendir bilinmez.
güncel Önemli Başlıklar