bugün

bir yaştan sonra istenirken utanılan para.
harcarken düşündüren ancak insanı rahatlatan paradır. Sayesinde, alınan 260 tl kredi artık keyfi olarak harcanabilir.
milleti neden ırgaladığını merak ettiğim para. babamdan allah razı olsun. zengin değil, bir şey de kalmadı ondan ama elin adamının "şuna bak baba parasıyla bir yerlere gelmiş." demesine anlam veremiyorum. kim yiyecek babasının parasını mahalle bakkalı mı yiyecek ? sanki onu diyen adamın babasının parası olsa başkasının emrinde çalışacak.
belli bi yaştan sonra ayın sonunda beş parasız da olsan arayıp isteyemediğim şeydir. aç bilaç dolaşırsın çoğu zaman.
Fazla iyi değildir.
eylemcilerin maddi kaynağı.
helal paradır. baba parası yiyor derken neden sanki uyuşturucu parası yiyor gibi söyleniyor anlamıyorum.
bir var bir yoktur.
baldan tatlıdır.
Eğer yiyosanız hâlâ çocuk olduğunuzu gösterir.eğer yediğiniz için övünüyorsanız o da ergen olduğunuzu gösterir.
Sümeyye Erdoğan'ın yediği paradır.
(bkz: devlet baba)
kendin kazansan dahi sahip olduğun paranın malın mülkün havası atılmaz. bre mk paraziti babanın parasını yiyen minik bir göt kılısın neyin havası bu sorarlar adama¿.
Edit: 30 yaşında babasının eline bakan kılları belli etmiştir. Al bin lirani götüne sok.
Kesinlikle kendi paranı harcamaktan daha güzeldir çünkü çalışmadan, bildiğin yatarak geliyodur o para. Keşke daha çok olsa daha çok harcasak. Canım babacım.
Nasıl güzel mi? Baldan tatlı.
Helâlı hoş olsun yiyin yiyin cekinmeyin.
Valla babamda da para yok ki be moruk. 4 aydır işler cacık götürüyor. Ne gelen var ne giden? Olmadı dükkanı kapatacağız. biz nasıl yaşıyoruz ben de bilmiyorum. Allah sonumuzu hayır getire.
zengin piçlerinin çatır çatır yediğidir. böyle kızlarla sabahlar olmasın. ne hayatlar be.
Emek, alin teri ve zaman gibi üc kavrami icinde barindiran, cok degerli olan bir nesnedir.

Bazilari bunun degerini bilmez ve catir cutur yer, bazilari da degerini bilip; kendi ayaklarinin üstünde durdugunu göstererek hayata turunduklarini ispatlayarak gurur kaynagi olurlar.

Bir yiyecek olmamasina ragmen yenilen ve yemesi hic zevkli olmayan bir nesnedir.
şu an sefasını sürmekte olduğum ama gelecekte benim için hayal olacak paradır.
önce yenir, zamanı gelince dolaylı yollardan karşılığı ödenir.
Yemesi çok garip hissettiriyen ticaret maddesi. Yıllardır görüşmediğim Babam bugün istediğim oyun bilgisayarını alıp beni şaşırttı. En son 2006 yılında Algida dondurma ısmarlamıştı. Verdiği arada kendini çok değiştirmiş.
ister istemez yenen şeydir.
35 yıldır bir türlü yemek nasip olmayan para birimi.
görsel
Çoktur. Ölmesini bekliyoruz elhamdülillah.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar