bugün

ismi çekimlere başlamadan önce gel gör beni aşk neydi diye karar verilen film.fakat film çekildikten sonra sinemalarda baba bizi eversene olarak oynamıştır.

görsel
görsel - (bkz: film hakkında yazmak isteyip spoiler vermek)
görsel
Baris manco nun oynadigi tek turk filmi.
barış manço üstadımızın mahir rolunü canlardırdığı efsane komedi filmi.
baris amcanin 1974 yilinda cikardigi albumun icinde yer alan şarkı.
türk sinemasının en sıcak, en içten, en keyifli filmi bence. her repliği, her sahnesi ayrı komik ve güzel. barış manço'yu rahmetle anıyoruz bu vesileyle. seyretmek isteyenler için an itibariyle planet Türk'te olduğunu belirteyim.
Baba bizi eversene, Baris Manco nun ilk ve tek oynadigi, 1970 li yillarin komedi tarzi Turk filmi.
An itibariyle show tv'de yayınlanmakta olan filmdir. izleyin efendim çok eğlencelidir.
--spoiler--
-Babacım bakın burnu tıpkı size benziyor.
+Bana mı benziyor?
-tabi tabi Sizin de burnunuzda iki delik var onunda burnunda iki delik var ne kadarda benziyor dimi.
--spoiler--
bu filmde bilge zobu'yu şener şen seslendirmiştir.
Nehir tv de an itibariyle oynayan izlenesi barış Manço filmi.
barış manço nun ilk ve tek filminin adıdır.
Barış manço'nun fabrikada çalışmak yerine Ağustos böceği misali türkü söyleyip gitar çaldığı filmdir*

Evet an itibari ile bu filmi izliyorum*
Şu an izlediğim 1975 tarihli Barış mançonun oynadığı tek film.Filmde çalan yabancı şarkı onunmuş yabancı sandım.Zamanın ötesinde bir adam.Filmin adı gel gör beni aşk neyledi ilken değişmiş.Barış Manço şarkılarına doyacağınız komedi filmi.
hulusi kentmen fazılbey, mahir barış manco.. bence harika bir yapım ülkemizde emsali yapılmamış bir tarz.
1975 yapımı barış manço nun oynadığı tek yapım.Komediyi de başarıyla kotarmıştır.

https://m.youtube.com/watch?v=Y4duoLuvB7Q
Yeşilçam’ın en pozitif filmlerinden biridir. izmir sahneleri ise ayrı bir güzeldir. Ayrıca bu filmde barış Manço 32, Hulusi kentmen 63, bilge zobu 42, Meral Zeren ise 19 yaşındadır.
En sevdiğim repliği şuydu. Hulusi kentmen diyordu ya hani nereden peydahladın bu çocuğu diye barış manço da 5 dakika önce diye cevap vermişti. Hala gülerim.
--spoiler--
filmde barış manço'nun patronunun (bkz: hulusi kentmen) son derece zor hallere düştüğü ticari anlaşma görüşmelerinde patronu istirahate alıp anlaşmayı bağlama sahnesi ve fabrikada çaktırmadan kankalarıyla yaptığı (bazı diğer çalışanların da şarkıları duyup arada olaya dahil olduğu) müzik çalışmaları sahneleri bombadır.
--spoiler--
barış manço'nun oynadığı tek sinema filmi.