bugün

utangac kizdir. ne cevap versem diye dusunuyordur.
ya sevmiyordur, kırmadan nasıl söylerim'in derdindedir, ki hiç bir yolu yoktur karsı taraf illa ki kırılacaktır.
ya seviyordur nasıl cevap vereceğini bilemiyordur, duygularını özgur bırakması tavsiye edilir. *
ya mutluluktan dili tutulmuş kızdır ya da sevmeyen kızdır. lakin iç karartmak gibi olmasın ama bu olsa olsa sevmeyen kızdır. çünkü seven cevap veremese bile bakışlarından, tavırlarından bunu zaten güzel bir şekilde ifade edecektir. gelelim diğer seçeneğimize;
efendim bu kız belli ki karşı taraftan böyle bir itiraf beklemiyordur. zaten çok büyük ihtimalle onu sadece arkadaş olarak görüyordur. ve inanın cümleleri arasında muhakkak onun çok iyi bir insan olduğu ama...
ama! işte bütün mesele budur. ama ile devam eden cümleler pek isteneni vermezler zaten. kısacası böyle bir durumda karşı tarafa ya devam niteliğinde platonik aşk armağan edilir ya da saplantılı aşık modu. her ikisi de birbirinden fenadır ve oldukça sıkıntılıdır.
''seni seviyorum bir soru cümlesi değil ki.'' *
aşırı şaşırmış da olabilir.*
ilgiden hoşlanıyordur ama oğlandan hoşlanmıyordur. ilgi kesilmesin diye reddetmek istemez, cepte tutmak ister. uzak durmak lazım.
+ aşığım sana ölüyorum, bitiyorum senin için.
-...
+ cevap veremediiii.
üç kızdır. görmek,duymak ve bilmek istemez.
bazen utangaclığı 2 sene sürer, o denli bokunu cıkarabilir. hanı o süre içersinde öküze söylesen dile gelir.
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah. ben bunu yaşadım lan. diğer yazarlarımızın da belirttiği gibi oluyor gerçekten. şöyle bir maddelendirirsek:

-kızımızın şaşkınlıktan dili tutulmuştur ve bu tutukluğu şoke olduğunu gösteren bir gülüşle örtmeye çalışır. 40 yıl düşünse sizden böyle bir cümle duyacağını düşünmezdi çünkü. oysaki hep birlikteydiniz, ah ulan ah.

-yapı olarak çekingen bir kızdır veya bu tip hallerde ne yapacağını bilmiyordur. bu çekingenliğini uzun süre sürdürebilir, sizle hiç mi hiç konuşmayabilir. siz de itirafınızdan sonra birkaç küçük deneme hariç konuşmadıysanız bu, bir gün gelecek/gelmeyecek olan açık açık konuşma faslınıza kadar sürüp gider... seçim sizin.

-ikinci maddeye binaen, konuşmadığınız süreçte ciddi bir bunalıma girersiniz. sizin zaten ona açıldığınızı, onun da size karşı olan düşüncelerini ifade etmediğini bildiğinizden hep onun konuşmasını bekler, sıranın onda olduğunu düşünürsünüz haklı olarak. bekleye bekleye kalbinizin ortasındaki ağacınız yapraklarını dökmeyi neredeyse bitirmiştir bu süreçte.

-konuştuğunuzda zaten gerçekleri öğreniyorsunuz. üstelik kızdan uzaksanız çok da fazla koymuyor. "ama hep arkadaş kalacağız değil mi?" sözüne sadık kalırsanız(daha sonraları konuşursanız, görüşürseniz) bir de, tadından yenmiyor işte.

- itirafınızdan önce mevzubahsimiz olan kızla gerçekten bir şeyler paylaştıysanız, onun hatrı sayılır bir derecede, en azından, saygısını kazanmışsanız siz buruk zaferin sahibi olmuşsunuz demektir. zira, o kızın sizden hoşlanmadığını en sonunda öğrenmişsinizdir son aşamada. bulaşık suyu gibi olan kalbiniz berraklaşmıştır, ki bu sizi hayata döndürüyor. bahsettiğim kalp ağacınız bahar mevsimine girmeye başlıyor.

hülasa, iyi bir tecrübedir aşkını itiraf eden erkeğe cevap veremeyen kızla yaşadığınız.
kızın eli tutulur ve gözlerine bakılarak:

-seni seviyorum.
+yapma.

yaşanmıştır, yalan yok. sonra erkekler ayı! kızlar çok kibar anasını satayım.
- sana aşığım.
+ teşekkür ederim. *
malum bir aksiyonda iseler, ağzı dolu olduğundan cevap verememiş olabilir.*
erkek : sana soylemek istedigim birsey var, seni seviyorum.

kiz tarafindan gelecek iki secenek vardir ya "ama biz birbirimizi fazla tanimiyoruz ki" derler yada "ben seni iyi bir arkadas olarak goruyorum ancak" derler.
içinden lan ben bu kadar çirkinmiyim ki bu çocuk bana yazıyor diye de düşünüyor olabilir, ondan susmuştur belki.
derin dehlizlerin kızıdır.

-seni seviyorum gülşişe..
+zebralar beyaz üzerine siyah çizgiliymiş?!
-nasıl yani ?
+vallahi gerçek bilgi..
-evin hanımıyla konuşabilirmiyim?
durumunu hesaplıyan zeki kızdır

+yeterince zengin
+her dediğimi yaparmı
+anakuzusumu
+daha iyisini bulabilirmiyim

listeyi uzatmak mümkün. ama iyisimi aşkını itiraf ettiğinde direk sarılıp bende sana diyen kız bulabilmek en güzeli olacaktır.
--spoiler--
6.ilgiden hoşlanıyordur ama oğlandan hoşlanmıyordur. ilgi kesilmesin diye reddetmek istemez, cepte tutmak ister. uzak durmak lazım.
--spoiler--

hocam aynen yukarda arkadaşın dediği gibi. doğru tespitleri için ayakta alkışlıyorum arkadaşımı.
erkeğin depresyona girmesin sağlayacak kızdır.
aşktan dili tutulmuştur , şoktadır .
aşkına karşılık veremeyecek kızdır, kırılmasın diye bir şey demeyen, daha doğrusu diyemeyen kızdır.
aşık numarası yaparak erkeği kullanabilme fırsatı varken reddetmek gayet dürüst bir davranıştır.
şoktadır.yada red edecektir.
zaman isterler; diger adaylarida dinlemek için sonra çoktan seçmeli bir yöntemle hedefe dogru giderler.
sevmiyordur ya da sevmesine rağmen bir ilişki istemiyordur.