bugün

birisine ağız dolusu diyebilmek varken kendini tutman gerektiği zamanların olduğu kelimelerden birisi.
aşkı bitiren, sıradanlaştıran, metaalaştıran hitap şekli. her duyduğumda elime aldığım satırla söz konusu kelimeyi kullanan sevgilileri katletme isteği uyandıran ucuz bir hitap. "aşkım! aşkım! aşkım!" yemin ediyorum liv tyler sevgilim olsun bana aşkım desin anında yol veririm. çok sıradan. aşkın çift arasındaki özel olma durumunu lime lime eden.
ilk söylendiğinde o kadar güzel hissettiren bir sözdür ki mutluluktan gözleri yaşarır insanın. zamanla klişeleşir ama önemli olan gerçek hislerdir. bir kişi sevdiğine gönülden aşkım diyorsa ara sıra söylemesi bile yetmektedir.**
sevgili kişinin ilk söylediği yer ve zaman çok önemlidir.

paylaşmak istedim sözlük, çok dertliyim. bil bakalım sevgilim ilk ne zaman aşkım dedi... yok yapamayacağım, tüm anlamını yitirdi "aşkım" lafı gözümde, değerini eskisine çıkar çıkarabiliyorsan.*
bugün taşak oğlanına çevrilmeme neden olan kelime.

telefonum bozulduğu için annemim telefonunu kullanmaktayım. neyse biranede otururken telefon çaldı. e masada durunca, ekranda aşkım yazdığını herkes gördü. milleten '' ooo hayırlısı olsun '' nidaları yükselirken, '' tamam baba görüşürüz '' lafı çıkınca herkes, birden gülüp, '' olm ne ilginç aile yapınız var '' üzerine dönen hatta bir ara enseste kayan espriler yapmaya başladı. bırak onu adamlara bira ısmarlamasak susmaya niyetleri de yoktu. sonunda sustular ama. sustular da beş harfli itici kelimenin bana maliyeti 6 tane 70 lik biraya mal oldu. çıktığım kız bu kelimeyi kullanırsa sorgusuz sualsiz vurucam tekmeyi yeminlen.
kendim ve sevdicek sölediğinde garipsemediğim lakin başka bünyelerden duyunca gayet itici etki yapan kelime.
şatodur.
sevgiliye en içten hitap türüdür.
aşık olunan kişinin sıfatı.
(bkz: e aşk geçiciydi noldu)
aman allah, o nasıl bir kelimedir dillere pelesenk. herkes birbirinin aşkı olmuş, kolay mı bu kadar birine aşkım demek acaba.
sevgiliye hitap şekli.
itici bir sözcük.
bazı bünyelerın "asqhım" şeklinde kullandıkları genelde aşıklar tarafından kullanılan hitap kelimesi.
güçlüdür, kendine yeterlidir - ama seni bilmiş seni seçmiş ve arzulamıştır ya işte: sana bağlı kalmayı istemiştir- senin kendini yok etmeye yönelik eğilimlerin bu yüzden kaygılandırır onu: kendisi değildir aslında, "sonra ben ne yaparım?" derken düşündüğü -sensindir.
-aşkım naber?
ııı x'i aradınız değil mi?
-evet?
uyuyo şu an.
-hıı tamam.hotel aradı dersin.görüşürüz.
tamam.görüşürüz.

çocuğa aşkım dedim of. kızardım kızardım.kendimi yerlere atasım var.
sevgilime hiç söyleyemediğim hitap şekli. saçma geliyor abi. meleğim diyorum mesela. daha güzel hem.
bir tür tuz ve biberdir. fazlası tadını kaçırır.
aşkım benim aşk'ım anlamında olup türkiyede ençok kullanılan sevgiliye hitap şekli.
artık ayağa düşmüş kelimedir. çünkü hakikaten kullanan kişi sayısı azalmıştır.
kızların da birbirine kullanması sonrasında nefret ettiğim bi kelime olmuştur kendileri.
insanın sadece aşık olduğu kişiye söylemesi gereken sözcüktür. spontan olarak dışarı atılmış bir kabuk olmamalı, aşık olunan insana söylenmelidir yalnızca ki bir anlam ifade etsin.
çok yapmacık bi' kelime.
özelikle türk dizilerinde aşık rollerinde oynayan oyuncuların birbiriyle olan diyaloglarında her cümlenin sonuna koymalarıyla yavşak,cıvık karakterler olarak gözükmelerine neden olan hitap şekli.
sevgiliye hitap etme biçimlerinden en standart olanıdır. smslerde 'askm' yazmayana sevgili denmezmiş.