bugün

aşk harcanır evet bir bozuk para gibi harcanır. bir bütün bankonot gibi harnacır. tüm ümitlerinle birlikte umutların yıkılır. çöker harcanırsın bu hayatta tıpçı 1 liradan bir ciklet almak gibi bozulursun. hayatın, yaşın, umutların, hayaller hepsi kültabağının üstünde tüten sigaranın dumanı gibi harcanır. sevgililer kendini nefrete dönüştürür. o lanet popondaki tekme izini ova ova geçiremezsin. duygular başka düşüncelere geçmiştir. başka olmuşsundur teomanın dediği gibi senden önce senden sonra gibi harcanmışsındır. ortaçağdan yeni çağ atlar gibi atlarsın fakat ileriye değil geriye doğru gidersin. harcanırsın bu hayatta aşkında harcanır. bayram çocuğu gibi cebinde bir avuç bozuk paralardan sadece birisi gibisindir nereye harcasam diye düşünenlerle. yalnızlığa mahkumsundur senin gibi bozuk para çoktur ama sen başkasındır onların arasında parlıyorsundur. o başkadır. her yerde ayırt edici bir özelliği vardır. harcanırsın iş hayatında aşk hayatında sürekli harcamaya hazır birileri vardır. aşk hayatında da karşına çıkar güvenirsin saygı duyarsın seversin sevilirsin hepsi sırayla gider çağ atlıyoruz seninle ilgili yeni bir reforma kavuşuyoruz derken kendini tekrar taş devrinde bulursun. harcanmışsındır çünkü çoktan harcanmışsındır. duyguların hepsi gitmiş rendelenmişsindir. tüm duyguların seninle birlikte toprağa gömülecektir. unutamazsın onuda nasıl harcandığınıda. düşünürsün her gece her gece.. nasıl olur diye neden ben bozuk para oldum dersin. her gece kesintisiz kabuslar içinde kalkarsın terler içinde. zamansız yere ağlarsın hüngür hüngür. o karanlık ve sensiz odanda. nasıl ben harcandım diye düşündüm dersin. o kül tabağındaki söndürülcek yer kalmamış olan sigaraya baka baka. içine çektiğin her soluğu çeke çeke. karanlık dehlizlerde boğula boğula. harcanırsın.. kendinde aşkında....
birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi her seferinde boşverip, sudan sebeplerle birbirinizi kırmaktır.
birikir bi zaman sonra küçücük kalp kırıkları, artık aşkınızdan da büyük olmuştur.
üç kuruşluk bir ömrüm vardı onu da aşk yolunda harcadım sözünün mimarının yaptığı iş....
genelde kızların yaptığı saçma davranışlar sonucu ortaya çıkan durumdur. gereksiz kaprisler, şımarıklık, saçma istekler, aşırı ilgi merakı, hassaslık, alınganlık, sevgi gösterisi merakı gibi davranışlarla erkeleri kendilerinden soğuturlar.