bugün

ask olgusundan nefret etmek, yasamak bile istememektir.
bir kere herkesin aslinda kactigi ama mantiken illaki kabul edecegi bir gercek vardir: bitiyor mu? bitiyor. her zaman istenilen sekilde mi? elbette hayir. hatta cogu kez berbat sekilde. melankolik olsun diye demiyorum lakin cikarcilik olarak da dusunulmesin nitekim hayattan her zaman bir seyler beklenmez. ama bu konu da her zaman bir seyler feda edilir. kimi zaman aile uzulur, kimi zaman arkadas kaybedilir, kimi zaman ınsanın kendisi kaybedilendir. oyle bir kiskanclik, oyle gereksiz ama olumcul bir aci olur ki icte (karsilikli olsa bile) rahat edilmez. bu icler acisi durum ise sadece %1 iyi sonuclanir. o kadar benimsemissindir o kadar ozumsemissindir ki "evlilik" adi bile uzak gelir. "nedir ki yani?" denir. "sadece bir kalip.." o derece asik olunur yani. sonucun bir baska insanin araya girmesiyle olani belkide en fecisidir. ama duygularin bitmesi, eskisi gibi olamamak ayri bir yipratir. bicak gibi koparir herseyi. e ne oldu? evlilik iliskilerini bile kucumseyecek kadar buyuk bir aska sahipken, "biz anne ve babamiz gibi olmayacagiz degilmi?" denirken, evet bir bakima hakli cikilir. anne ve baba boyle degildir cunku. bekli annenin babaya bakarken karninda kelebekler ucusmuyor ama mutlular, oyle degil mi? yillar yok mu arada? peki nasil? nasil bilmem ama kesinlikle ask sayesinde degil.
simdi yillar sonra belki o ozumsenmis, kalbin icine konmus, en degerli kisinin baska biri ile yillar harcayacagini bilmenin neresi "guzel gunlerdi. ask guzel sey.." dedirtir?
onu gectim kisi unutmus ve onu nasil sevigini zamanla hatirlayamayacak kadar ketumlasmissa bile bunun neresi iyidir? oyleyse bu sey bunca goturdugunun yaninda guzelligini kaybetmis sahte bir olgudur.
en salt degerlendirmem.
en yakın arkadaşı aşık olan bireyin hissettiği duygudur.
günümüzde malum güven ve sadakatin içi boşaltıldı ve ben bunun en büyük sorumlusunu bizim ayarsız özenti geçnlerimiz ve onlara bu zararı veren batı medyası olarak görüyorum.

ayrılınca aşk acısını bastırmak, dört dörtlük sevgili aramak, kas boy pos ya da sarışın dolgun göğüsler felan aramak, çıkar çıkmaz öpüşmeyi bir bok sanmak...

ne kadar acı.
bıktım yalan aşklardan.
aşkın en duru en saf halini gördükten sonra hele, nerde bir pislik görsem tahammül edemiyorum
her seferinde kendimizi kirlettik, iz kaldı üstümüzde. güvenmeye korkar olduk, gelecekte sevme ihtimalimiz olan kaç kişiyi kaybettik kim bilir.
sırf onlara artık güvenemeyeceğimiz için! hiç aklına geldi mi
benim geldi.
içim burkuldu.
acıdım kendime acıdım iz bıraktıklarıma acıdım üstümdeki izlere
sindim bi köşeye
hiçbişey hissetmiyordum,

ucuzmuş sevmek, harcamışım ben de

bitti artık. artık yüreğini ortaya dökmeyene zırnık yok duygularımdan.
ucuz değilim artık.
Insani ´maddeci´ yapar bu durum.
kalbi kırılmışsa sevenin ondan da öte hayal kırıklığıyla biten aşkın yerine yeni bir aşk ekleyemeyeceğini anlamışsa oluşan histir.
yarı yolda bırakılmışsa eğer hiç beklemediği anda, anlarda.
gözyaşlarına uzaktan bakılmışsa.
en kötü gününde terk edilmişse belki de.
o en kötü gününde beklediği tek cümle ben senin yanındayımken bitti ayrılmak istiyorum olmuşsa;
aşktan tiksinmek hiçte abes bir şey olmasa gerek.
bu devirde normal kabul edilmelidir.
yanlış deneyimler, kendine göre nedenlerden ötürü meydana gelen durum.
tiksinmek fena bir tabir olmuş soğumak denseydi daha kibar olurdu defalarca aşkta kaybetmekten sonra artık kalp eehh yeter amına godunuz lan alll gırdın seklinde isyan eder ve aşka küser, hayata küser ne yediğinizden ne içtiğinizden aşıkkenki gibi zevk alırsınız.
ya allasen bi siktir git çay koy tepkisini verirsiniz en sonunda.
*el ele gezen çift görünce huylanma hali.

*arkadaşın sevgilisiyle olan aşk mesajlarını bayağı bulmak

*artık bu duyguya saygı duymama

*bu duyguya sahip insanları zavallı bulma

*aşkın insanı kısıtlayıcı bir şey olduğunu düşünme

*gelip geçici bir heves için vakit harcamama isteği

gibi düşüncelerdir.
Tiksinti değil de soğuk yemek yemek gibi birşey. Gerçi bazı yemekler bile soğuk güzel gidiyor ama aşk öyle mi. Eninde sonunda bir soğuk iskender hali. Gerçi her zaman saygım var ama uzaktan.
yersiz sevişen çift görünce sexten tiksinmek gibi birşeydir.
sıçarken bile aşk yaşayabiliyorsaniz ,ki yapanlar var.gidin gönlünüzü bir hayvana verin.insanı onlardan farklı kılan seylerden biride aşktır canım benim.
sevgilisi olmayan hasetli kalplilerin kıskanmasıdır.
valla tiksiniyorum yalan yok birine ait olmak ne biliyim bana biraz uzak alışkın olmadığım için olsa gerek. biraz asiyim yapacak bişiy yok çok sevsem de hadi sevgili olalım aşkım falan yok yani gelemem ben öyle şeylere.
aşkı sevmek zorunda değiliz o da bizim gibi kütüklere bayılmıyor olsa gerek.
Uzun süredir aşk hissinden uzaksınız aşktan tiksinti gelebilir. Bazen de tam tersi olur: "aşktan ölmek istiyorum uleyn!" diye gezinirsiniz ortalıkta.

Eğer tiksinti gelmişse muhtemelen çok yakınınızda ilişkilerine gıcık olduğunuz bir çift vardır. Veya aşık olduğunda arabeske bağlayıp sizin de hayatınızı sken biri.
Yaşla da alakalı olabilir. Yaş ilerledikçe hormonların da değişmesiyle, öyle ota boka aşık olunmayacağından, salakça ve ezikçe gelir aşık insan tripleri.
zamanında aşk duygusu yüzünden saçlarım seyreldi. şimdi de aşık olmak istiyorum ama aşık olacak insanı bulamıyorum.
görsel