bugün

sekstir. fazlası değil. o sebeple aşk yerine seks kelimesini kullanmayı tercih ederim. çünkü aşk denen ve tarifi yapılan duygu ütopyadır yoktur.
Tanımı olmayan.. her defasında tanımını söylemeye kalkışılan ama bir türlü üstesinden gelinemeyen belirsizlik abidesi.
an itibariyle tesadüfi olarak (!!!) içerdeki radyoda çalan Sertab Erener şarkısının adıdır.

not: bunu özlemişim .
aşırı sevgi ve bağlılık duygusu, sevi.
Her yuregin harci degildir, dokunmadan sevmek.
sen seversin, onunda umrunda olmaz ya, işte biraz buna benzer aşk.
Nasıl demiş ''Niyazi Mısri Sultan "Gökten bela yağsa başıni ana tutmaktır adı Aşk" ahh Aşk ahh yıllar sonra şöyle bir kapıdan baktıp geçtin neden o etrafta o kadar ... neden benim kardeşimi buldun?
aşk 'sen farklısın' diye başlar sonra 'hepiniz ayınısınız' diye biter.
sesini duyan yok ki ağlayacaksın sen gittin şimdi sıra bende ben gittim şimdi sıra sende.
Nasıl demiş ''Niyazi Mısri Sultan "Gökten bela yağsa başıni ana tutmaktır adı Aşk" ahh Aşk ahh yıllar sonra şöyle bir kapıdan baktıp geçtin neden o etrafta o kadar ... neden benim kardeşimi buldun?
onun ben amına koyayım.

aşkın yani aşık olunanın değil.
"He loved death, she loved life
he lived for her and she died for him."

budur.

(romeo ve juliet için, william shakespear'den bir alinti deniliyor, ama sahsen hiç denk gelmedim...)
Cok cabuk baslayaninin cabuk bittigine sahit oldum. Insanlar kendini rahat birak diyorlar ya inanmayin rahat birakmayin kendinizi hemen kaptirmayin. Ask boyle sanırım.
aşk üç kelime değil üç histir.

heyecan.
mutluluk.
hüzün.
Ask baslamadan güzel,
Kalplerde heyecan
Bakislarda korku oldugu zaman güzel...
Birbirimize sezdirmemek için çirpinis,
Baskalari görmesin diye çabalayis,
Gözlerim gözlerinin mavisine degdigi zaman...
Ask baslamadan güzel....
aşk bazen gerçeğin kendisi bazense özetidir.
Biter biter derler ya,
Ben 30 senedir evli ve birbirine bakarken hâlâ aşık aşık bakan çiftler tanıyorum.

Sizin kalbinizin ayarı yok ruhuna tükürdüklerim.
"aşk ne zaman kalbe girer bilinmez,
yer etti mi istesen de silinmez.."

hicaz makamındaki tsm şarkısında aşık olmayanı bile etkilemeye yeten güzellikte anlatılan olgu.
aşk'ın en güzel yanı acısıdır.

herşeyin vitamini kabuğundadır.
bazen küçük bir kalp çırpıntısı, bazen bitmek bilmeyen bir takıntı. kimine göre bitmek bilmeyen budalalıklar bütünü, kimine göre sonu olmayan arzu ve şehvet. tanımı kişiden kişiye değişen, sonuç olarak en güzel duygu.
(bkz: aşk lazım)
Eski bir kitabın arasından düşen ve kendisini okumanıza izin vermeden elinizi kesen bir kağıt parçası, üzerinde yazan '' seni hep sevecegim '' ve hemen altına yazılmış ufak bir dörtlük .
Yara izi asla geçmeyecek olan bir şiirdir benim için.
hayranlik duyarak sevmektir.
Vodka gibi çarpıldığınızı sonradan farkediyorsunuz, Başlarda pek önemli gibi görünmüyor inkar ediyorsunuz. Hadi canım ne alaka o kız zaten fazla şey. Anlıyorsunuz ki o kız gerçekten fazla şey, ney peki?
*Önemli..
*Değerli..
*Birtane..

Seviyorum seni zıpzıp tavşanım...
insanı üzen yıpratan duygu,his.