bugün

*
ben seni unutmak için sevmedim adlı tsm eserinde geçen söz. aşkın acı yönünü kastederek aşkı sorgular.
bir feridun düzağaç şarkısıdır tam adı aşkın e hali'dir:
yağmurlar
içime içime içime yağıyor
içimdeki kuraklık bitmiyor
bitmez sandığım
yollar aynı çıkmazda tükeniyor
çünkü yoksun
gelmiyorsun
bir çığ gibi büyüyorsun
aşk bu mu
aşk acı mı
acıtır mı incitir mi
aşk bunu bana yapmaya mecbur mu
(bkz: is this love)
'' Aşk beyindeki biyokimyasal değişimden ileri gelen tamamen geçici bir durumdur,aşka bel bağlarsan eninde sonunda mutsuz olmaya mahkumsun; o yüzden aşkı boşver hayatta sağlıklı yaşadığın birgünün bile telafisi yok '' şeklinde cevap verilmesi gereken klasik soru..
Ben seni unutmak için sevmedim
Gülmen ayrılık demekmiş, bilmedim
Bekledim sabah akşam yollarını
Ölmek istedim, bir türlü ölmedim

Aşk bu mu, sevda bu mu, hayat bu mu
Kalp acı, dünya hüzün, göz yaş dolu
Şimdi sen kimbilir nerelerdesin
Gelir gecelerden koşarak sesin
Bana en acı haber kiminlesin
Adını içimden hala silmedim

Aşk bu mu, sevda bu mu, hayat bu mu
Kalp acı, dünya hüzün, göz yaş dolu
aşk bu mu? sevda bu mu ?hayat bu mu ? kalp acı dünya hüzün gözyaş dolu....ben seni unutmak için sevmedimki adlı eseri hatırlatan nakaratın ilk üç kelimesi...
bob marley'in muhteşem şarkısıdır. (bkz: is this love)
cüneyt inay'ın yeni sinema filmi.

https://twitter.com/cuney...tatus/1019844325314908160

dram, aşk, komedi tarzında olacakmış. her türlü izlenir. en azından bekleyeceğimiz bir film var.
cüneyt inay'ın şiirleri ile mizahının harman olacağı bir filme benziyor.

görsel
teaser'ı baya sağlam, etkileyici.

https://www.youtube.com/watch?v=PudvYM6moPQ
14 aralık'ta girecek film. yeni haberimiz oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=oUdQLzLNBoM
çok güzel bir film. böyle kaliteli türk filmleri başımızın tacı.
bu sene müslüm ile beraber izlediğim en iyi film. hem güldük hem de ağladık. öyle tipik bir romantik komedi değil çok samimi, çok sağlam...
güçlü bir film. açılış sahnesinden finale kadar dolu dolu. kendime geleyim bir daha gideceğim. komedisi de draması da dozunda ve güçlü. özellikle kubilay aka ve cemil şahin'in performansı 10 numara.

görsel
çok tempolu film. hiç gevşeme yok. bam bam bam yürüyor sona kadar. sadece romantik sahnelerde es var, ben romantizm sevmem ama bizim kız aktı çıktı oralarda da.

film sanki cüneyt inay'ın pürneşe kitabı gibi, başta çok gülüyorsun sona doğru döküyor.

hele giriş cümlesi harika:

--spoiler--

aşk intihar ederken ölmemek için dua etmektir, dua tutarsa sakat, tutmazsa 4 tekbir 1 rekat.

--spoiler--

ateist olmama rağmen çok hoşuma gitti bu laf...
millet filme övgüler yağdırmış. sanırım bi biz sevmedik. her tarafından klişe aktığı için olabilir belki de. ya da oyunculuk rezalet olduğu için de olabilir. hele ki saçma sapan aforizmalar vardı aşk ve ölüm üzerine söylenmiş. ekşicilik yapıp yarısına gelmeden kapattık.

sittiriboktan bi film işte. izlemeyin. çok daha iyileri var. karantinada bile çekemedik. düğün dernek filmlerine bayılan annem bile sevmedi. düşünün gerisini.