bugün

yeni türkiye'den ilginç bir manzaradır.

https://twitter.com/Leven...tatus/1235483471449067520
Kötü düşünmeyin karnı doysun diye gözaltına alınmıştır.
Lan adamin evine polis böbreklerini kontrol icin gelmis..aç mı tok mu diye değil..
adamın böbreklerini kontrol etmişler. bu uygulama dünyada yok. polis vatandaşın sağlığını kontrol ediyor. vay anasına...
Ülkede kış gelince küçük suçlar işleyip içeri giren adamlarla dolu, barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yapıyorlar bunu, artık insanlar o kadar çaresiz.
ülkenin içinde bulunduğu durumu gösteren trajikomik olaydır.
ahhh kardeşlerim ahhh. gençler bilmez tabi, cehape iktidarında açlık nedir görmezdik hiç, zekat verecek vatandaş bulamıyorduk. hep bu akp'den sonra başladı fakirlik işi, önceden hiç yoktu. herkesin 4 evi vardı.
--spoiler--

"Ondört yaşımdayken, karnımı doyurmak için bir parça ekmek çaldığım için, beni zindana attılar ve orada tam altı ay bedava ekmek verdiler. Hayatın adaleti budur."

(Bu söz, Victor Hugo'nun Sefiller kitabından alıntı olup, baş kahraman Jean Valjean'a ait.)

--spoiler--
En azından hapiste artık karnı doyacaktır. Bir akp kafalı böyle bakar.
Yeni Türkiye’den bir manzaradır.
Sevindiren gelişmedir.
Şükretmeyi bilmeyen bir adamın acıtasyon yaptığı ve pek inandırıcı olmayan serzeniştir.

ülkede o kadar aç zengin varken. Sen kim oluyorsun da yüce milletin önunde açım deme cüretinde bulanabiliyorsun. Açsan, yeme o zaman kardeşim, allah allah yav.
(bkz:  sınıf mücadelesi)
Bu akşam çaprazdaki komşumu pazar yerinde yerlerden taze soğan ayiklamaya çalışırken gördüm. Şoktayım. Üç çocukları var kocası benzin istasyonunda çalışıyor. Evleri kendilerinin arabaları da var idareten. Geçinemiyor olabilirler? Diye düşündüm. Olabilir sonuçta bir asgari ücretli çalışan ve üç çocuk. Durum vahim gerçekten de. Bu sebepten gözaltına alınmam umarım. Çokta şey etmeyin bipolarım zaten.

(bkz: swh)
işsiz değildir, CHP'den nemalanan kadrolu bir heykel kafadir.